Poradnik, kiedy kupić nowy fotelik samochodowy dla dziecka

Kiedy kupić nowy fotelik samochodowy dla dziecka? Najlepiej, aby dziecko jeździło na tylnym siedzeniu pojazdu do ukończenia 13 roku życia.

Jednak w zależności od pewnych okoliczności może być konieczne, abyś kupił nowy fotelik samochodowy przed tym czasem. Na przykład, jeśli miałeś wypadek ze swoim obecnym lub jeśli został wycofany przez producenta, nie ma sensu zachowywać tego samego starego produktu, gdy możesz go od razu wymienić i dać sobie spokój, wiedząc, że Twoje dziecko pozostanie bezpieczne podczas ich podróży.

Poradnik

Ponadto, gdy dzieci wyrosną z dotychczasowego siedzenia, oznacza to, że potrzebują czegoś większego, ponieważ wielokrotne wkładanie i wyjmowanie ich codziennie nie ma żadnego sensu, zwłaszcza że większość rodziców woli mieć oboje dzieci na tylnym siedzeniu przez cały czas.

Dlatego, aby uchronić się przed posiadaniem samochodu pełnego dodatkowych produktów dla dzieci, powinieneś kupić nowy, gdy Twoje dziecko osiągnie kolejny kamień milowy wzrostu lub wagi, który jest również znany jako „data ważności”.

Pamiętaj, że zakup fotelika dla niemowląt może być dość kosztowny, więc jeśli kiedykolwiek doszło do jego uszkodzenia, porozmawiaj z producentem i zobacz, co poleca, ponieważ w ten sposób nie stracisz pieniędzy na naprawę czegoś, co może się łatwo zepsuć ponieważ prawie każdy produkt ma swoje ograniczenia.

Jak długo trwają foteliki samochodowe?

Foteliki samochodowe tracą ważność. To trudna do przełknięcia pigułka, ale trzeba to zrobić. Każdy fotelik samochodowy ma datę ważności podaną na etykiecie jego podstawy; niektórzy mają nawet te informacje wydrukowane na samym siedzeniu.

Dlaczego to takie brzęczenie? Ponieważ nie możesz używać swojego starszego fotelika samochodowego tak długo, jak to możliwe, a nikt nie lubi płacić więcej pieniędzy, niż jest to konieczne – zwłaszcza przy zakupie czegoś takiego jak produkt dla niemowląt! Ale omówimy wszystkie te szczegóły za minutę.

Jaki jest najbezpieczniejszy fotelik samochodowy na rynku?

Fotelik samochodowy to urządzenie zabezpieczające służące do przewożenia dzieci. Foteliki samochodowe są zwykle instalowane z tyłu pojazdu i można je zabezpieczyć za pomocą ZATRZASKU (dolne zaczepy i paski dla dzieci) lub za pomocą własnego trzypunktowego systemu pasów pojazdu.

Większość fotelików dziecięcych sprzedawanych w Ameryce Północnej jest zgodna z federalną normą bezpieczeństwa pojazdów silnikowych 213, co oznacza, że ​​producenci stosują znane procedury testowe podczas projektowania swoich produktów, aby zapewnić, że spełniają one ten minimalny standard wydajności.

Systemy przytrzymujące dla dzieci, takie jak wysokie krzesełka, huśtawki itp., mogą nie spełniać żadnych norm, ale nadal zapewniają pewną ochronę; byłyby one zwykle opatrzone etykietą instrukcji wskazującą, w jaki sposób należy ich bezpiecznie używać zgodnie z instrukcjami producenta.

Jaki jest najbezpieczniejszy fotelik samochodowy dla malucha 2021?

Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najbezpieczniejszego fotelika dla malucha 2021. Liczą się nie tylko funkcje bezpieczeństwa, ale także budżet i łatwość użytkowania. Przy podejmowaniu decyzji, które z tych foteli będzie dla Ciebie najlepsze, kilka kluczowych czynników może pomóc w podjęciu tej decyzji:

– Budżet

-Funkcje bezpieczeństwa

– Łatwość użycia

– Ograniczenie wagowe

Jak wybrać fotelik samochodowy z kabrioletem?

Przy wyborze fotelika w wersji kabriolet należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim ważne jest, aby wiek i waga dziecka odpowiadały lub przekraczały podane dla wybranego modelu (informacje te można znaleźć na boku większości modeli).

Dodatkowo powinieneś zadać sobie pytanie, czy chcesz model tylko dla niemowląt, czy taki, który oferuje dodatkowe funkcje, takie jak dodatkowa wyściółka dla wygody. Niektórzy rodzice mogą być zainteresowani dodaniem zabawek/smoczków do swoich fotelików samochodowych; można je łatwo przymocować za pomocą pasków dostarczanych przez wielu producentów. Pomaga również zapewnić rozrywkę dzieciom podczas długich przejażdżek!

Na koniec upewnij się, że wszelkie obawy dotyczące bezpieczeństwa zostały rozwiązane przed zakupem produktu online bez uprzedniego jego testowania. Większość firm udostępnia szczegółowe instrukcje dotyczące montażu fotelików samochodowych, więc możesz mieć pewność, że wykonasz je prawidłowo.

Czy dzieci mogą jeździć kabrioletem?

Tak, dzieci mogą jeździć w kabriolecie. Najlepiej umieścić je w foteliku dla niemowląt lub małych dzieci i najpierw przymocować na tylnym siedzeniu samochodu przed włożeniem ich do środka. Musisz również użyć lusterka wstecznego, aby być świadomym, że podczas jazdy wewnątrz pojazdu robią coś nietypowego.

Jeśli to możliwe, miej ze sobą inną osobę dorosłą, która może przeprowadzić środki bezpieczeństwa, tak jak dorośli reagują na prowadzenie własnego samochodu w celach osobistych, ponieważ dzieci są bardzo wrażliwe w tych wczesnych latach rozwoju, kiedy wszystko wokół nich najbardziej przyciąga ich uwagę, zwłaszcza jeśli jest to coś nowego, co wydaje dźwięki lub ma ruchome części.

Wreszcie, zawsze pamiętaj o przepisach drogowych, ponieważ inni mogą nie zauważyć małych niemowląt przewożonych przez rodziców w pojeździe.

Czy foteliki samochodowe dla niemowląt są bezpieczniejsze niż kabriolety?

Składane foteliki samochodowe są lepsze do użytku dla niemowląt, ponieważ pozwalają dziecku dłużej pozostać tyłem do kierunku jazdy. Jest to bezpieczniejsze ze względu na mniejsze ryzyko obrażeń w wypadku, a nawet śmierci w wyniku wyrzucenia z pojazdu.

Ponadto, składane foteliki samochodowe wymagają mniej miejsca i mogą być używane, dopóki Twoje dziecko nie osiągnie 40 funtów, więc nie będziesz musiał kupować kolejnego fotelika, gdy z niego wyrośnie. Oznacza to, że większość dzieci będzie potrzebować tylko jednego fotelika!

Należy jednak pamiętać, że niektóre modele mogą nie pasować do niemowląt o określonej wadze – przed zakupem sprawdź w lokalnym sklepie. Miejsca w kabriolecie zwykle wystarczają do około czwartego roku życia, jeśli zostały zakupione prawidłowo, podczas gdy większość niekabrioletów wygasa po dwóch latach.