Pomysły na to, kiedy zrobić zdjęcia ciążowe

Kiedy robić zdjęcia ciążowe? Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy powinnaś zrobić zdjęcia ciążowe. Na przykład, jeśli dziecko urodzi się wcześniej niż oczekiwano i przed terminem porodu, może to nie być możliwe.

Innym powodem, dla którego najlepiej robić to w 36-38 tygodniu ciąży, jest to, że organizm w tym czasie jest w pełni rozwinięty, więc żadne zmiany poporodowe ani niespodzianki nie pojawiają się bezpośrednio po porodzie.

W ten sposób będziesz mieć pełną gamę obrazów od ciężarnego brzucha po macierzyństwo!

Profesjonalny fotograf może również doradzić, w co się ubrać na każdym etapie zdjęć ciążowych w zależności od zaawansowania ciąży w momencie umawiania wizyty (nie czekaj do ostatniej chwili!).

Zawsze lepiej wcześniej niż później, ponieważ każdy miesiąc liczy się do ciąży!

Czy po FMLA musisz wracać do pracy?

Wielu pracowników obawia się, że jeśli wezmą urlop FMLA, ich praca zostanie utracona lub naruszona. Nie dotyczy to większości pracodawców i prawa federalnego.

Pracownicy mogą wrócić do pracy po nieobecności spowodowanej poważnym schorzeniem, o ile robią to w ciągu 12 tygodni bez narażania ich statusu zatrudnienia zgodnie z ustawą o osobach niepełnosprawnych (ADA).

Pracodawca musi utrzymywać otwartą każdą pracę, na którą wykwalifikowani kandydaci mogą pełnić podstawowe funkcje, dopóki jeden z nich ją nie przyjmie lub do czasu wygaśnięcia prawa do urlopu FMLA.

Jeśli przebywasz na przedłużonym bezpłatnym rodzinnym urlopie lekarskim i zdecydujesz się zrezygnować z pracy, zamiast wrócić na swoje stanowisko po powrocie z tego typu urlopu, musisz zrozumieć, jakie masz prawa w takich okolicznościach.

Kiedy informujesz swojego pracodawcę, że nie wracasz z urlopu macierzyńskiego?

Kiedy powiesz pracodawcy, że nie wracasz z urlopu macierzyńskiego? Nie ma określonych ram czasowych, ale zdecydowanie powinien istnieć jakiś rodzaj komunikacji na temat twoich intencji.

Im wcześniej, tym lepiej i zaleca się, aby powiadomić ich przed oficjalnym ostatnim dniem w pracy. Jeśli wracasz do pracy w niepełnym wymiarze godzin lub zmieniasz stanowiska w firmie, może to wpłynąć na ich decyzję o zatrudnieniu w Twoim imieniu w razie potrzeby.

Nie chcesz żadnych niespodzianek związanych z tym, kto obejmuje które dni, aby wszystko przebiegało płynnie bez zbytniego zakłócania dynamiki biura.

Jeśli jednak nie ma innego wyjścia niż nagłe ogłoszenie pod koniec ciąży z powodu nieprzewidzianych okoliczności (tj. problemów zdrowotnych), zrób to.

Co się stanie, jeśli nie wrócisz do pracy po FMLA?

Na początek tracisz pracę i świadczenia. Ważniejszy jest jednak fakt, że FMLA został wprowadzony, aby pomóc chronić pracowników z poważnymi schorzeniami lub którzy właśnie mieli dziecko; to pozwala im odpocząć bez martwienia się o utratę pracy podczas powrotu do zdrowia po operacji lub opieki nad nowym dzieckiem.

W ten sposób jest to bardziej polisa ubezpieczeniowa niż cokolwiek innego, ponieważ nie ma żadnych kar, jeśli nie wrócisz po wzięciu urlopu w ramach FMLA, o ile wykorzystasz swoje cztery tygodnie każdego roku.

Jeśli nie weźmiesz wszystkich 12 tygodni za jednym razem, będą miały konsekwencje, ale w przeciwnym razie pracodawcy mogą wypowiedzieć kogoś na FMLA tylko z powodu jakiegoś wykroczenia, które nie ma nic wspólnego z samym urlopem.

Do jakich świadczeń mam prawo, jeśli nie wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim?

-Dwa tygodnie wynagrodzenia za każdy pełny tydzień urlopu macierzyńskiego, maksymalnie do sześciu tygodni.

– Masz prawo do dwutygodniowego wynagrodzenia za każdy tydzień nieobecności na urlopie macierzyńskim, ale Twój pracodawca może ograniczyć to do sześciu tygodni, jeśli chce.

Kiedy muszę powiadomić mojego pracodawcę?

Wymagany okres wypowiedzenia należy podać jak najszybciej i nie później niż siedem dni po zarejestrowaniu porodu lub adopcji w Akcie Macierzyństwa (chyba że istnieje inna umowa).

Jednak może to być trudne dla kobiet, które zachodzą w ciążę bardzo wcześnie/późno, dlatego przed porodem zawsze przedyskutuj z szefem, jakie powiadomienie najlepiej zadziała. Jeśli wpadłeś na pomysł, że będziesz musiał wziąć urlop macierzyński z pracy, dobrze jest powiadomić o tym jak najszybciej.

Kiedy muszę rozpocząć urlop macierzyński?

Możesz wybrać tydzień, w którym rozpocznie się Twój urlop macierzyński, ale po potwierdzeniu przez pracodawcę, musi on dotrzymać tego terminu. Nielegalne jest, aby pracodawca nie przyznał pracownikowi jego praw ustawowych, w tym dat rozpoczęcia i zakończenia urlopu macierzyńskiego (chyba że zachodzą wyjątkowe okoliczności).

Jeśli nie wiesz, kiedy urodzi się dziecko lub czy jest wcześnie/późno, przynajmniej spróbuj wybrać tydzień w ciągu dwóch tygodni po obu stronach porodu przed porodem; wiele kobiet kończy swój wolny czas, więc najlepiej się przygotować! Twój pracodawca może zaoferować Ci elastyczne terminy, jeśli weźmie to pod uwagę przy wyborze tygodnia urlopu macierzyńskiego.