Pomysły na to, jak mocno powinny być pasy do fotelików samochodowych dla niemowląt

Jak ciasny powinien być fotelik samochodowy dla niemowląt, to ważne pytanie, które zadaje większość rodziców. Napinanie pasów fotelika samochodowego jest niezbędnym elementem instalacji fotelika samochodowego dziecka. Ale jak ciasne powinny być? Istnieją dwie szkoły myślenia, jak odpowiedzieć na to pytanie.

Jeden mówi, że im mocniej, tym lepiej, a drugi uważa, że ​​ważne jest, aby Twoje dziecko miało trochę miejsca na poruszanie się na wypadek wypadku.

Pomysły na to

W tym poście na blogu omówimy, w jaki sposób możesz dowiedzieć się, jak mocno powinny być napięte pasy fotelika samochodowego Twojego dziecka i jakie środki ostrożności należy podjąć podczas ich dokręcania.

Jak mocno powinny być pasy do fotelika dziecięcego

Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że pasy fotelika samochodowego są wystarczająco ciasne. Jeśli są zbyt luźne, może to być niebezpieczne, ponieważ Twoje dziecko może się poruszać i potencjalnie wypaść z uprzęży bezpieczeństwa podczas wypadku lub zatrzymania awaryjnego.

Z drugiej strony, jeśli zbyt mocno je dokręcisz, będzie to również stwarzać ryzyko, ponieważ nie tylko spowoduje dyskomfort dla Twojego maleństwa, ale może również dojść do długotrwałych uszkodzeń z powodu ograniczonego przepływu krwi.

Ogólna zasada mówi, że przy prawidłowym zaciągnięciu wszystkich sprzączek między klamrą pasa piersiowego a dekoltem powinno być możliwe zmieszczenie nie więcej niż dwóch palców.

Oznacza to, że nie może być żadnego luzu ani na szelkach, ani na pasie biodrowym.

Skąd mam wiedzieć, czy mój fotelik jest ciasny?

Możesz stwierdzić, czy fotelik jest ciasny, kładąc dłoń na górnej części klamry. Jeśli nie możesz umieścić więcej niż jednego palca między ramieniem a klatką piersiową dziecka, prawdopodobnie jest on zbyt luźny.

Jeśli jednak nie możesz z łatwością przesunąć płaskiej dłoni przed lub za nimi, ich paski prawdopodobnie również nie są wystarczająco bezpieczne.

Ile powinien mieć fotelik samochodowy?

Fotelik samochodowy nie powinien mieć zbyt dużego ruchu. Ważne jest, aby pasek pojazdu był równomiernie napięty, a nie luźny lub zbyt napięty.

Kiedy umieszczasz dziecko w podwyższeniu, upewnij się, że jest ono w stanie zmieścić się w foteliku dziecięcym z rękoma wygodnie opuszczonymi po bokach i nogami opartymi płasko o spód fotelika samochodowego.

Jeśli nadal jest dużo miejsca na wzrost bez odczuwania dyskomfortu, zwiększ napięcie, aż nie będziesz mógł się dalej dostosowywać. Po prawidłowym zamontowaniu fotelika możesz stwierdzić, czy jest to bezpieczne.

Po prawidłowym zainstalowaniu sprawdź, gdzie siedzą dzieci, czy nie ma poluzowanych pasków lub sprzączek, ponieważ będzie to widoczne podczas ruchu podczas jazdy, co może spowodować obrażenia u dzieci.

Na koniec chcesz się upewnić, że szelki są wystarczająco ciasne, aby nie były zbyt luźne ani zbyt ciasne.

Jak bardzo fotelik samochodowy powinien się poruszać po zainstalowaniu?

Fotelik samochodowy nie powinien przesuwać się o więcej niż jeden cal na boki lub przód do tyłu na ścieżce pasa. Jeśli tak, wyreguluj, aż zniknie ruch podczas szarpania za każdy z pasków uprzęży (górny i dolny).

Jak ciasne powinny być paski Maxi Cosi?

Siedzisko powinno być dobrze dopasowane podczas korzystania z pięciopunktowej uprzęży. Klips na klatkę piersiową, paski i sprzączka zostały zaprojektowane tak, aby utrzymać dziecko w miejscu podczas wypadku lub nagłego zatrzymania.

Jeśli możesz zmieścić więcej niż palec między paskiem a obojczykiem dziecka, oznacza to, że jest za luźny. Musisz dokręcić ten fotelik samochodowy, aż maluch nie będzie mógł sam się z niego wydostać.

Jak zawiązać dziecko w foteliku samochodowym Maxi Cosi?

Przełóż pas bezpieczeństwa przez otwory w podstawie. Przenieś go przez ramię, dokręć, przesuwając w górę, aż usłyszysz kliknięcie. Upewnij się, że nie ma luzu i pociągnij po obu stronach sprzączki, aby upewnić się, że jest bezpieczna.

Włóż go z powrotem na miejsce, dociskając wokół krawędzi, aż zablokują się na swoim miejscu. Powtórz z zapięciem dolnej części paska pod kroczem dziecka na biodrach/nogach.

Jak przypiąć dziecko do kamyka Maxi Cosi?

Możesz użyć dłoni lub stopy, aby zwolnić klamrę uprzęży z przodu siedziska Maxi Cosi Pebble. Aby napiąć, pociągnij oba paski jednocześnie, aż nie będą iść dalej.

Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo i wygodę, wyreguluj wysokość pasa naramiennego, najpierw wyciągając go spod pupy dziecka, a następnie przeciągając przez wszystkie pasy przez każdą szczelinę w razie potrzeby przed ponownym zaciśnięciem.

Pas powinien być na tyle ciasny, aby nie skręcał się w kierunku ciała dziecka, ale pozwalał na pozostawienie miejsca na wzrost przynajmniej jednego cala między paskiem krokowym a udami, gdy jest zapinany razem w pozycji środkowej (w przypadku korzystania z tej opcji).

Upewnij się, że klips na klatkę piersiową znajduje się na poziomie pach dziecka i przylega płasko do przodu pasków barkowych.

Jak włożyć fotelik samochodowy Maxi Cosi?

Aby włożyć fotelik samochodowy Maxi Cosi, wystarczy znaleźć dla niego odpowiednią pozycję. Istnieje osiem różnych pozycji, których możesz użyć w zależności od rodzaju samochodu i wieku dziecka.

Na początek musisz dodać wyściółkę, jeśli nie jest już wbudowana w siedzenie.

Następnie upewnij się, że jest wystarczająco ciasny, sprawdzając paski i sprzączki przed założeniem ich na ciało dziecka.

Teraz możesz przyczepić lub odłączyć jedną rękę od rączki i jednocześnie pociągnąć w dół po obu stronach, cały czas trzymając dziecko, aż zatrzaśnie się po obu stronach podstawy.

Kiedy już się przywiążesz, usiądź wygodnie i weź głęboki oddech, ponieważ masz to już zakryte.

Jak umieścić dziecko w Maxi Cosi Mico 30?

Pierwszym krokiem jest ułożenie dziecka w odpowiedniej pozycji, z głową skierowaną w Twoją stronę. Siedzisko fotelika samochodowego powinno być ustawione w najniższym położeniu, jeśli to możliwe, ale także upewnij się, że jest wystarczająco wygodne dla Twojego dziecka, aby się nie przewróciło!

Musisz zajrzeć pod spód i upewnić się, że nie ma skręceń ani węzłów w żadnych paskach, ponieważ mogą one być niezwykle niewygodne dla najmłodszych.

Gdy to zrobisz, chwyć górną klamrę po obu stronach ciała dziecka i zatrzaśnij je razem, tak jak zrobiłby to zwykły pięciopunktowy system uprzęży.

Upewnij się, że wszystkie sprzączki zostały prawidłowo zatrzaśnięte, zanim przejdziesz do regulacji pasków barkowych, które będą owijać ramiona i klatkę piersiową. Dopóki te dwa paski z klamrami są bezpieczne, możesz iść.

Jak wyregulować paski na Maxi Cosi Opal?

Regulując paski na Maxi Cosi Opal, musisz upewnić się, że są wystarczająco ciasne, aby zapewnić Twojemu dziecku bezpieczeństwo.

Pasek na ramię powinien mieć długość od 11 do 16 cali od miejsca, w którym jest przymocowany do oparcia siedzenia u podstawy. Upewnij się, że klips na klatkę piersiową jest ustawiony tak, aby dotykał ubrania, ale nie dotykał skóry, ponieważ może to spowodować uszkodzenie przy zbyt dużym nacisku.

Po wyregulowaniu wszystkich tych rzeczy, ponownie mocno pociągnij lub przyciśnij w różnych obszarach wokół ramion i bioder dziecka, aby upewnić się, że nie ma między nimi ruchu i dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Nie powinno być żadnego luzu podczas używania obu zestawów maksymalnych wypustek regulujących, które w razie potrzeby dadzą im dodatkowy cal, a także zmniejszą możliwość zbyt luźnego uprzęży.