Ostateczny przewodnik po otwieraniu wózka Mamas and Papas

Co robisz, gdy Twój wózek Mamas and Papas jest zamknięty? Jak możesz go otworzyć, aby umieścić w nim swoje dzieci? Jak założyć tylne koła? Ten artykuł pomoże odpowiedzieć na wszystkie te pytania i nie tylko. Omówimy, jak otworzyć bliźniaczy wózek Mamas and Papas, a także kilka innych wskazówek dotyczących korzystania z tej popularnej marki.

Kroki, jak otworzyć podwójny wózek Mamas and Papas:

Usuń dwa plastikowe klipsy po obu stronach ramy

Ostateczny przewodnik po otwieraniu wózka Mamas and Papas

Przesuń do tyłu i do góry, aby wyjąć go z pozycji zamkniętej.

Obróć wózek do pozycji stojącej lub „gotowości”, podnosząc jeden koniec, obracając, aż usłyszysz/poczujesz słyszalne kliknięcie, gdy oba kółka zablokują się w mechanizmach blokujących – następnie powtórz dla innej strony. Jest to łatwiejsze, jeśli w każdym koszyku (lub dziecku) jest nie więcej niż trzy funty. Mamas & Wózki Papas mają hamulce, które automatycznie blokują się, gdy są w pozycji pionowej, więc pamiętaj, aby były włączone, gdy nie są używane!

*Uwaga: podczas składania wózka bliźniaczego Mamas and Papas upewnij się, że odłączasz jedno koło naraz przed zdjęciem przedniego koła; nie zdejmuj obu kół jednocześnie.

Jak dokładnie czyścić wózek dziecięcy?

Można to zrobić na wiele sposobów, od mydła i wody po wybielacz. Jeśli użyjesz go do wybielenia, powierzchnia tkaniny nie może mieć żadnych uszkodzeń, ponieważ chlor może powodować rozpad środków wybielających i korozję metalowych części, takich jak zawiasy lub wsporniki, co może ostatecznie prowadzić do awarii.

Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy w życiu, profilaktyka jest kluczowa, jeśli chodzi o utrzymanie Twojego Mamas & Wózki Papas są jak nowe: regularnie sprzątaj (w przypadku niektórych powierzchni codziennie) przynajmniej co dwa tygodnie, jeśli to możliwe; pokrowce z tkaniny prać zgodnie z instrukcją obsługi – przed praniem wyjąć wszystkie rzeczy; tylko suche płótno; umyć pokrowiec zgodnie z instrukcją; wysuszyć chłodnym żelazkiem po niewłaściwej stronie tkaniny lub umieścić w zaciemnionym miejscu.

Wskazówki dotyczące czyszczenia wózka Mamas and Papas: Jak otworzyć podwójny wózek Mamas and Papas

Mamas & Papas zaleca pranie ręczne tylko pokryć płóciennych, ale jeśli nie jest to możliwe, możesz użyć wody z lodem, płynu do naczyń (lub detergentu) i delikatnie opuścić – suszenie powietrzem pomoże przywrócić część naturalnej rozciągliwości również po praniu.

W przypadku pianki, siedzenia upewnij się, że są zawsze czyste, aby nie uległy degradacji w wyniku gromadzenia się brudu, który mógłby powodować problemy, takie jak rozerwanie szwów w miejscu, w którym siedzisko styka się z ramą. Podczas namaczania używaj łagodnego płynnego detergentu do prania zamiast wybielacza.

Jak czyścić wózek Mamas and Papas

Trzymaj oba kosze (kosz) z dala od ciężkich przedmiotów, które mogłyby spowodować przewrócenie się jednej strony podczas chodzenia; obejmuje to torby na zakupy lub dzieci ważące więcej niż 36 funtów.

Kiedy nie używasz kosza, umieść je na bokach, aby mogły się przewietrzyć – nie pozwól przedmiotom usiąść w nich pionowo, ponieważ tworzy to pleśń/pleśń, którą trudno usunąć z tkaniny. Aby uniknąć pleśni, co kilka tygodni przed odłożeniem koszy do przechowywania należy dodawać środek dezynfekujący w sprayu, taki jak chusteczki Lysol.

Jak pozbyć się dymu papierosowego z wózka

Czyszczenie i przechowywanie mojego wózka Mamas and Papas

Nigdy nie używaj wybielaczy ani silnych domowych środków czyszczących na żadnej tkaninie, ponieważ mogą one trwale uszkodzić materiał.

Zamiast tego spróbuj użyć delikatnych produktów czyszczących, takich jak chusteczki dla niemowląt, które ułatwią czyszczenie. Aby usunąć plamy z rozlanych tkanin, które nie schodzą łatwo (w tym z filtrem przeciwsłonecznym), zmyj je sodą klubową; następnie wypierz zgodnie z instrukcjami na etykiecie w zimnej wodzie przed suszeniem na zewnątrz w bezpośrednim świetle słonecznym, jeśli to możliwe, co pomaga również wyeliminować nieprzyjemny zapach pozostawiony przez bakterie.

Jeśli po wykonaniu tych czynności nadal masz problemy z usuwaniem uporczywych zapachów, zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby uzyskać dodatkowe porady.

Jak odkazić podwójny wózek Mamas and Papas

Najłatwiejszym sposobem dezynfekcji bliźniaczego wózka Mamas and Papas jest przetarcie go wilgotną ściereczką. Możesz również użyć rozcieńczonego wybielacza, o ile nie zostawisz go na dłużej niż 20 minut lub pozostawisz do wyschnięcia.

Jeśli wózek ma zdejmowany pokrowiec, zdejmij go – zazwyczaj można go zdjąć przez odpięcie lub po prostu wyciągając i wytrząsając na zewnątrz przed praniem. Jeszcze raz umyj ręce przed rozpoczęciem.

Przetrzyj wszystkie powierzchnie wodą i octem (lub spirytusem, jeśli na tkaninie są jakiekolwiek oleje), aby rozbić bakterie powierzchniowe. Wytrząśnij jak najwięcej po czyszczeniu, ponieważ nałożenie zbyt dużej ilości wilgoci doprowadzi do rozwoju pleśni.

w większości przypadków zapach pleśni pochodzi z nagromadzenia potu i płynów ustrojowych, które wyschły wokół pęknięć w ramie. Aby je wyczyścić, użyj białego destylowanego octu zmieszanego z ciepłą wodą, a następnie przetrzyj nim wszystkie obszary, w których występuje pleśń.

Jak czyścić wózek pancernik

Części wózka z tkaniny czyścić wilgotną ściereczką. Po wyschnięciu nałóż spray odświeżający do tapicerki, taki jak Febreze Fabric Refresher lub Scentsy Fabricsaver, aby pokryć nieprzyjemne zapachy i pozostawić świeży zapach.