Nici ciążowe: jak zamienić zwykłe dżinsy w ciążowe

W tym artykule pokażemy, jak zamienić zwykłe dżinsy w dżinsy ciążowe. Jest to bardzo proste i zajmuje mniej niż 10 minut. Są idealne na wszystkie etapy ciąży, ale szczególnie w późniejszych miesiącach, kiedy twój żołądek zaczyna się powiększać.

Kroki, jak zmienić zwykłe dżinsy w ciążowe

Będziesz potrzebować:

Nici ciążowe: jak zamienić zwykłe dżinsy w ciążowe

– Jeansy Denim (upewnij się, że do Ciebie pasują)

– Nożyce

– Wątek

Krok pierwszy – Rozepnij spodnie i w razie potrzeby rozepnij je, aby ułatwić szycie po bokach po wycięciu dziurek. Upewnij się, że po obu stronach miejsca, w którym planujesz cięcie, nie ma guzików ani zamków, ponieważ może to powodować problemy podczas szycia!

Krok drugi – Wyjmij wszelkie kieszenie z przodu, usuwając po prostu to, co jest naszyte i odcinając wszelkie guziki.

Krok trzeci – Wytnij prostą linię z przodu spodni, upewniając się, że zostawiłeś co najmniej cal lub dwa poniżej obszaru krocza, aby nadal pasowały do ​​twoich bioder.

Krok czwarty – Po rozpięciu obu stron (możesz wybrać, jak duże mają być), wykonaj nacięcia wzdłuż szwów, co zapewni więcej miejsca w miarę wzrostu dziecka!

Krok piąty – Zszyj każdą stronę, gdy wszystko będzie tak, jak lubisz i ciesz się nowymi jeansami ciążowymi!

Jak mogę uniknąć kupowania dżinsów ciążowych?

Możesz uniknąć kupowania jeansów ciążowych, nosząc zwykłe spodnie w większym rozmiarze.

W którym tygodniu zaczynasz nosić ubrania ciążowe?

Możesz uniknąć kupowania jeansów ciążowych, nosząc zwykłe spodnie w większym rozmiarze.

Czy noszenie obcisłych ubrań wpływa na ciążę?

Nosząc zwykłe spodnie, unikniesz konieczności kupowania jeansów ciążowych.

Jakie są korzyści z robienia ubrań ciążowych?

Tworzenie ubrań ciążowych pozwala na uczynienie ich tak wyjątkowymi, jak to tylko możliwe!

Jaki jest okres wypłaty macierzyństwa?

Zasiłek macierzyński to okres, w którym możesz wziąć płatny urlop na urodzenie i opiekę nad dzieckiem.

Jaką kwotę zasiłku macierzyńskiego otrzymam?

Możesz oczekiwać, że otrzymasz około 39 tygodni zasiłku macierzyńskiego, w zależności od agencji rządowej, która się tym zajmuje. Zasiłki te mają charakter subsydiów, dzięki którym pracownice nie muszą się martwić o utratę pracy w czasie ciąży.

Niektórzy pracodawcy oferują dodatkowe płatności, takie jak premie lub specjalne świadczenia w zakresie elastyczności lub równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, gdy pracownica wraca z urlopu ciążowego. Zależy to całkowicie od tego, co oferuje Twój pracodawca i jak hojny może być!

Kiedy zaczyna się moje macierzyństwo?

Najwcześniejsza data, w której możesz zacząć otrzymywać te płatności, to co najmniej dwa miesiące przed przewidywanym terminem porodu lub faktycznym narodzinami dziecka. Dzieje się tak, abyś mógł z wyprzedzeniem zaplanować tę ulgę finansową i nie dać się zaskoczyć, gdy nadejdzie Twój czas!

Kiedy powinnaś przestać pracować w ciąży?

Powinnaś przestać pracować, gdy tylko dowiesz się o ciąży i powiadomić o tym swojego pracodawcę. Jeśli spróbują wywierać na ciebie presję lub zmusić cię do kontynuowania, radzimy natychmiast zasięgnąć porady prawnej!

Kiedy kończy się mój urlop macierzyński?

Twój urlop macierzyński będzie trwał co najmniej dwa miesiące po:

• Twój przewidywany termin porodu

• Faktyczne narodziny dziecka (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). W razie potrzeby możesz wziąć dodatkowy bezpłatny czas wolny, ale zależy to od tego, ile płatnego czasu wolnego pozostało przed narodzinami dziecka.

Jeszcze raz porozmawiaj ze swoim szefem, aby uzyskać wskazówki tutaj. Mogą również podać wszelkie obowiązujące terminy, w których wszystkie te rzeczy muszą zostać zakończone. To może być czas, kiedy naprawdę potrzebujesz swojego szefa po swojej stronie, więc pamiętaj, aby pokazać, jak bardzo cenisz go i jego wsparcie!

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące urlopu macierzyńskiego lub nie masz pewności, co jest wymagane w zakresie formalności, porozmawiaj z działem HR w pracy. Powinni być w stanie pomóc wyjaśnić wszystko, co nie jest tutaj jasne. Możesz również skontaktować się z GOV. W Wielkiej Brytanii, jeśli nadal są rzeczy, nie odpowiadają one wystarczająco zadowalająco dla Ciebie!

Poza tym zapytaj znajomych, którzy niedawno mieli dzieci – mogą znać pewne sztuczki, które znacznie wspomogą twoje doświadczenie! Jedną rzeczą, którą powiedzielibyśmy, jest próba unikania używania dziecka (to mylące), ale jeśli musisz, jest tutaj świetny blog, który wyjaśnia zmiany imienia i ich uzasadnienie.

Jak mogę otrzymać zasiłek macierzyński?

Istnieje kilka sposobów na otrzymanie tych środków, które różnią się w zależności od miejsca zamieszkania (tj. prowincji/stanu). Możesz złożyć wniosek bezpośrednio do rządu, wypełniając formularz wniosku online lub za pośrednictwem lokalnego biura; alternatywnie, niektóre firmy oferują swoim pracownikom plany wypłaty wynagrodzenia w postaci potrąceń z wynagrodzenia podczas urlopu ciążowego, jeśli kwalifikują się do niego pod pewnymi kryteriami, takimi jak między innymi poziom stażu pracy.

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie dotyczy Ciebie, ale nadal uważasz, że mogą być dostępne inne opcje, skontaktuj się z działem zasobów ludzkich lub skontaktuj się z ich biurem ds. standardów pracy, aby uzyskać więcej informacji.