Moda ciążowa: kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe

Z tego bloga dowiesz się, kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe.

Nie zawsze, gdy zajdziesz w ciążę, powinieneś zacząć nosić ubrania ciążowe. Możesz poczekać do 5 miesiąca, kiedy będzie wygodniej je nosić. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie tych elementów garderoby bierze się pod uwagę wiele innych czynników, w tym rozmiar brzucha i wagę, którą do tej pory przytyłaś w czasie ciąży

Moda ciążowa: kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe

W jakich stanach jest wymagany płatny urlop rodzicielski?

W Stanach Zjednoczonych trzy stany – Kalifornia, New Jersey, Rhode Island – wymagają, aby nowi rodzice otrzymali płatny urlop z powodu ciąży lub narodzin dziecka. Ilość czasu waha się od czterech tygodni do sześciu tygodni, w zależności od stanu, w którym mieszkasz lub pracujesz i ile osób pracuje dla twojego pracodawcy. Inne stany mogą nie zapewniać żadnego płatnego urlopu rodzicielskiego, ale jest bardziej niż prawdopodobne, że oferują urlop bezpłatny.

Co na temat urlopu rodzicielskiego mówi Ustawa o urlopie rodzinnym i medycznym z 1993 r. (FMLA)?

FMLA została podpisana przez prezydenta Billa Clintona ponad dwie dekady temu, 28 lutego 1993 roku. FMLA gwarantuje 12 tygodni wolnego od pracy dla niektórych pracowników, którzy byli w firmie zatrudniającej 50 lub więcej pracowników przez co najmniej rok, jeśli ma dziecko lub opiekuje się chorym członkiem najbliższej rodziny.

Ten czas można wykorzystać jednorazowo po porodzie lub rozłożyć go na kilka miesięcy w okresie regeneracji po porodzie i nawiązywania więzi z nowym dzieckiem. Pracodawcy muszą na to zezwolić, ale nie ma żadnego wymogu, który mówi, że otrzymasz dużo płatnego czasu.

Aby otrzymać urlop FMLA, musisz pracować dla firmy zatrudniającej co najmniej 50 pracowników w promieniu 75 mil od miejsca pracy. Dlatego niektóre świeżo upieczone mamy i tatusiowie wracają do pracy bardzo szybko po urodzeniu dziecka, ponieważ potrzebują tej wypłaty lub nie mogą sobie pozwolić na bezpłatny czas wolny od pracy. W Stanach Zjednoczonych obecnie nie obowiązują żadne przepisy wymagające płatnego urlopu macierzyńskiego przez pracodawców, mimo że większość firm oferuje go w ramach pakietu świadczeń.

Tylko cztery stany w USA wymagają określonej ilości płatnego urlopu rodzicielskiego: Kalifornia, New Jersey, Rhode Island i Hawaje. Szacuje się, że w 2016 r. tylko 14 proc. amerykańskich pracowników sektora prywatnego miało dostęp do płatnego urlopu rodzinnego za pośrednictwem swojego pracodawcy, wynika z śledztwa przeprowadzonego przez PL+US.

Co mogę zrobić, aby zapobiegać rozstępom podczas i po ciąży?

Aby zapobiec rozstępom, najlepiej codziennie stosować bezolejowe kremy nawilżające i pić dużo wody przez całą ciążę. Do bielizny należy używać materiałów spandex, ponieważ są one bardziej elastyczne niż bawełna lub inne materiały. Ważne jest również, aby unikać noszenia rajstop, ponieważ może to ograniczyć przepływ krwi w nogach podczas ciąży.

Kto jest uważany za pracownika w ramach FMLA?

Osoba, która pracuje co najmniej 1250 godzin rocznie lub więcej niż 30 godzin tygodniowo, kwalifikuje się jako „kwalifikujący się” pracownik zgodnie z prawem FMLA. Obejmuje to również stanowiska tymczasowe, jeśli spełniają te kryteria kwalifikacyjne (nawet osoby pracujące krócej niż 20 godzin tygodniowo są objęte ochroną).

Jakie są sposoby opieki nad noworodkiem?

Opieka nad noworodkiem nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele pomocnych zasobów dostępnych dla nowych rodziców, którzy chcą zrobić wszystko, co możliwe, dla zdrowia i szczęścia swojego dziecka w tym okresie. Ten dwuczęściowy artykuł zawiera ogólne informacje na temat opieki nad niemowlętami, a także szczegółowe wskazówki dotyczące matek karmiących piersią.

Co nowy rodzic powinien wiedzieć o służbowych wiadomościach e-mail podczas urlopu macierzyńskiego?

Powinieneś wiedzieć, że możesz wyjść z biura, a następnie przydzielić współpracownikowi obsługę maili służbowych podczas urlopu macierzyńskiego. Możesz również rozważyć zapytanie pracownika zdalnego, który pracuje zdalnie i ma pewną elastyczność w swoim harmonogramie (i zakładając, że podoba mu się praca), czy mógłby być odpowiedzialny za kontakt z ludźmi podczas pierwszych kilku tygodni w domu z dzieckiem; następnie poinformuj ich o planie z wyprzedzeniem, aby wszelkie pytania można było odpowiedzieć natychmiast, zamiast kazać komuś złapać wiatr po kilku dniach bez odpowiedzi na e-maile.

Jak mogę się upewnić, że mój pracodawca nie postrzega mnie teraz jako mniej zaangażowanego?

Dużym problemem, jaki wiele kobiet ma w związku z urlopem macierzyńskim, jest to, czy ich rówieśnicy w pracy uważają, że nagle stają się mniej zaangażowane tylko dlatego, że chcą przerwy po urodzeniu dziecka.

Najlepszym sposobem, aby nie być postrzeganym przez współpracowników w tym świetle, jest nie wykorzystywanie pierwszych miesięcy urlopu macierzyńskiego na użalanie się nad sobą, ale skupienie się na zrobieniu dużo. Aby nie wyglądać na mniej zaangażowaną w pracy po urodzeniu dziecka, kobiety muszą wykorzystać urlop macierzyński jako okazję do zregenerowania sił i skupienia się przed powrotem do pracy w pełnym wymiarze godzin.

Jak długo powinienem jechać na urlop macierzyński?

To zależy wyłącznie od Ciebie! Wiele kobiet wybiera od 12 do 16 tygodni płatnego urlopu, aby mogły powoli dostosowywać się do spędzania większej ilości czasu z dzieckiem, nie zakłócając zbytnio ich życia. Jeśli planujesz karmić piersią, wpłynie to również na to, jak długo pozostaniesz w domu z dzieckiem, ponieważ zaleca się matkom karmienie piersią wyłącznie przez co najmniej sześć miesięcy – nie ma innego jedzenia ani napojów poza mlekiem matki.

Jakie są wymagania, aby zakwalifikować się do FMLA?

Aby zakwalifikować się do FMLA, musisz przepracować co najmniej 12 miesięcy i ponad 2450 godzin u tego samego pracodawcy w ciągu ostatniego roku. Dodatkowo Twoja firma musi zatrudniać 50 lub więcej pracowników w ciągu 20 tygodni ubiegłego roku.