Miejsca, w których można kupić stroje kąpielowe dla kobiet w ciąży

Gdzie kupić ciążowe stroje kąpielowe? Istnieje wiele opcji!

Niektóre z najlepszych miejsc w Internecie to ten butik, nordstrom.com i Amazon. Jeśli szukasz bardziej tradycyjnych sklepów, wypróbuj również sekcje ciążowe Sears lub Target! Upewnij się, że wszystko, co wybierzesz, dobrze pasuje, konsultując się z lekarzem w sprawie tego, jaki guzek rozmiarowy będziesz mieć w każdym trymestrze.

Miejsca

Kiedy zacznę otrzymywać świadczenia z tytułu ciąży (urlop macierzyński) będąc zatrudnionym w pełnym wymiarze godzin?

Musisz upewnić się, że płatności te rozpoczną się, gdy lekarz stwierdzi, że powrót do domu po porodzie jest bezpieczny dla Ciebie i Twojego dziecka, niezależnie od tego, czy pracujesz w pełnym czy niepełnym wymiarze godzin.

Jak długo trwa urlop macierzyński w Szwajcarii?

Długość urlopu macierzyńskiego w Szwajcarii będzie zależeć od tego, ile godzin przepracowała matka będąc zatrudnionym.

Jeśli matka pracuje tylko w niepełnym wymiarze godzin, może mieć możliwość wzięcia wolnego do czasu, gdy jej dziecko skończy trzy lata; jeśli zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy było utrzymywane przed porodem, możliwe jest, że zacznie obowiązywać sześciomiesięczny okres płatny (jednak musi to mieścić się w granicach dozwolonych przez szwajcarskie prawo).

Mimo że istnieją przepisy określające, ile pieniędzy otrzymują matki, gdy są bez pracy z powodu posiadania dzieci, nie można przeoczyć, jak naprawdę wspierające i zachęcające społeczeństwo jest dla mam – zwłaszcza, że ​​„bycie w domu nie jest postrzegane jako okropny los dla wszystkich we Francji.

Jak długo trwa urlop macierzyński we Francji?

Rząd francuski ustala, ile czasu wolnego od pracy – od 16 do 20 tygodni, w zależności od liczby przepracowanych godzin w tygodniu i ilości płatnego urlopu naliczonego przez pracownika przed skorzystaniem z urlopu macierzyńskiego.

Czy mogę wziąć ile miesięcy urlopu macierzyńskiego, jeśli adoptuję dziecko z innego kraju?

Tak! Możesz pozostać poza domem przez maksymalnie 26 kolejnych tygodni lub 104 nienastępujące po sobie dni między obojgiem rodziców. Należy pamiętać, że pracodawca musi wyrazić zgodę na to przedłużenie również przed wydaniem jakichkolwiek oficjalnych dokumentów z opieki społecznej.

Oznacza to, że samotnym matkom, które nie należą do tych kategorii, może być bardzo trudne (jeśli nie niemożliwe) zapewnienie zatrudnienia po powrocie z urlopu macierzyńskiego.

Czy możesz wziąć ile tygodni urlopu macierzyńskiego z pracy, jeśli jesteś studentką?

Tak! Jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę, na ciążę i poród studentki mogą zająć do 12 kolejnych miesięcy lub 24 kolejne miesiące. Muszą jednak podpisać oficjalną umowę, która stanowi, że w tym czasie będą nadal chodzić do szkoły.

W związku z tym zapisanie się na kursy online nie jest możliwe, ponieważ nie liczy się do wymagań immatrykulacyjnych na francuskich uniwersytetach ani ESF (szkoły finansowane przez rząd francuski).

Czy jak długi urlop ojcowski oferowany przez moją firmę jest objęty świadczeniami z ubezpieczenia społecznego?

Nie tylko kobiety kwalifikują się do tych świadczeń (z oczywistych powodów!) lub partnerzy pozostający w związku małżeńskim/konkubinacie mogą zarejestrować się w CAF (regionalnej agencji zabezpieczenia społecznego) jako „opiekun rodziny”, aby otrzymywać świadczenia.

Czy jak długi jest urlop macierzyński we Francji, jeśli jestem gospodynią domową?

Tak – Twój pracodawca powinien płacić Ci za cały czas urlopu macierzyńskiego. Jeśli nie, udaj się do lokalnego inspektora pracy, który pomoże Ci rozwiązać ten problem!

Jakie stany zapewniają tę korzyść?

Kalifornia lub Rhode Island to dwa przykłady stanów, które oferują zasiłki macierzyńskie! Wiele firm oferuje również dodatkowe korzyści dla młodych mam, takie jak pokoje laktacyjne w pracy, bezpłatne przekąski/posiłki przez całą zmianę, elastyczny harmonogram itp.

Czy mogę ubiegać się o zasiłek macierzyński po urodzeniu dziecka?

Zasiłek macierzyński możesz ubiegać się do 11 tygodni po urodzeniu dziecka.

Proces ubiegania się o to jest taki sam, jak w przypadku każdego innego zeznania podatkowego, które wypełniasz, niezależnie od tego, czy dotyczy Ciebie, czy nie, zależy od tego, ile pieniędzy zarobiłeś w danym roku i jakie świadczenia zapewnił Twój pracodawca.

Jak długo urlop ojcowski jest pokrywany przez moją firmę?

Nic z tego – niestety nie ma czegoś takiego jak długość urlopu ojcowskiego lub ile dni płatnego urlopu ojcowskiego od pracodawców we Francji przynajmniej zgodnie z prawem.

Można jednak argumentować, że pracownik miałby prawo do liczby tygodni bez wynagrodzenia, ponieważ pracownicy kontynuują gromadzenie urlopu podczas swoich urlopów, a zatem nie można powiedzieć, że zgromadził liczbę tygodni urlopu podczas swoich urlopów.

Ile wynosi urlop macierzyński we Francji?

Liczba miesięcy urlopu macierzyńskiego różni się w zależności od regionu, ale może sięgać nawet długości płatnego urlopu macierzyńskiego, a być może nawet dłuższa, jeśli pracodawca ma umowę zbiorową z jednym ze związków zawodowych, która określa, ile czasu wolnego ojcowskiego lub macierzyńskiego zapewni pracownikom .

Na przykład Paryż zapewnia 42 kolejne dni ze 100% płacą, po których następuje liczba kolejnych dni, w których płacono tylko 50% (dla Francji). Może się to jednak różnić w zależności od umowy o pracę, więc warto sprawdzić, do czego jesteś uprawniony w konkretnych okolicznościach!

Jakie stany zapewniają tę korzyść?

Kalifornia lub Rhode Island to dwa przykłady stanów, które oferują zasiłki macierzyńskie! Wiele firm, w tym Starbucks, oferuje również do 16 tygodni zgodnie z ostatnim badaniem.