Kto robi wszystkie dobre pieluchy? Wszystko co musisz wiedzieć

Kto robi wszystkie dobre pieluchy? Istnieje kilka najwyżej ocenianych marek pieluch, które według rodziców Pampers, Huggies i Luvs są dobrej jakości, dzięki czemu Twoje dziecko będzie wygodne i suche. Jednak wiele innych mniej znanych marek produkuje również dobre pieluchy.

Niektóre z nich to Siódma generacja, Bambo Nature, gDiapers i GroVia. Więc kiedy przyjdzie czas na zakup nowych pieluszek dla swojego malucha, koniecznie wykonaj rozeznanie i znajdź najlepszą dla siebie markę!

Kto robi wszystkie dobre pieluchy? Wszystko co musisz wiedzieć

Należy zauważyć, że nie wszystkie dzieci mają takie same potrzeby, jeśli chodzi o pieluchy. Na przykład niektóre dzieci potrzebują bardziej chłonnej pieluchy ze względu na duże problemy z moczeniem, podczas gdy innym może ujść cieńsza, bardziej oddychająca pielucha. Dlatego przy zakupie należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby dziecka.

Szukając dobrej jakości marki pieluch, należy pamiętać o następujących kwestiach:

-Czy pielucha jest chłonna?

-Czy pielucha jest miękka i wygodna dla skóry mojego dziecka?

-Czy pielucha jest przyjazna dla środowiska?

-Ile kosztuje pielucha za opakowanie?

– Co inni rodzice mówią o tej konkretnej marce pieluszek?

To są wszystkie ważne pytania, które należy sobie zadać przy wyborze nowej marki pieluch dla swojego dziecka. Zaufaj mi, nie chcesz po prostu iść z pierwszą marką, którą zobaczysz w sprzedaży w lokalnym sklepie! Zrób rozeznanie i znajdź najlepszą pieluchę dla swojego dziecka.

Kiedy powinnam zacząć kupować pieluchy w czasie ciąży?

Powinnaś zacząć kupować pieluchy w czasie ciąży, kiedy jesteś w trzecim trymestrze ciąży. Najlepszy czas na zakup to wizyta kontrolna w połowie ciąży i przed terminem porodu, zwłaszcza jeśli miałaś już dziecko. Pieluchy pojawiają się w sprzedaży zaraz po przybyciu dzieci do sklepów.

Możesz również poprosić o kupony, które pomogą również zaoszczędzić pieniądze! W tym czasie ważne jest, aby przygotować się i stworzyć zapas pieluszek, unikając niepotrzebnych zakupów zbyt wielu rozmiarów lub marek, ponieważ mogą one nie pasować idealnie do nowego dziecka.

Zawsze lepiej poczekać do narodzin i zobaczyć, jaki rozmiar najlepiej się sprawdzi, niż zaopatrzyć się w więcej niż to konieczne! Wiedząc dokładnie, ile potrzebujesz, nie będziesz mieć żadnych dodatkowych odpadów, gdy Twój maluch przyjdzie.

Wreszcie, jeśli nadal zastanawiasz się, kiedy zacząć kupować pieluchy w czasie ciąży lub nie masz pewności, jakiego rozmiaru dziecko będzie potrzebować po przyjściu na świat, zaleca się kupowanie tylko rozmiarów noworodków, ponieważ ich waga nie jest dokładnie znana do momentu narodzin. Dodatkowo w ten sposób wszelkie dodatkowe zakupy można zwrócić w sklepie i uzyskać pełny zwrot pieniędzy!

Ile pieluszek używa dziecko według rozmiaru?

Noworodek: Do 14 pieluszek dziennie.

Niemowlę: około 16-20 pieluszek dziennie. Ta liczba będzie się różnić w zależności od wieku i wydajności dziecka, marki używanej pieluchy oraz tego, czy Twoje dziecko jest w pieluchach z tkaniny (które większość niemowląt jest na tym etapie).

Małe dziecko: 18-24+ Dobre oszacowanie dla małego dziecka używającego jednorazówki to około 20-22 lata w normalnych warunkach. Ale jeśli przejdą przez szczególnie aktywną fazę, w której produkują więcej moczu niż zwykle, możesz szybciej to zmienić!

Pamiętaj też, że niektóre maluchy nadal moczą spodnie raz w tygodniu przez noc, podczas gdy inne mogą wytrzymać całą noc bez przeciekania do pościeli lub piżamy, co oznacza, że ​​możesz iść kilka dni, zanim będziesz musiał zmienić pieluchę.

Należy pamiętać, że te liczby są tylko szacunkowe i nawet to samo dziecko będzie miało różne poziomy wyjściowe o różnych porach dnia i nocy, w zależności od tego, ile jadło, która jest pora dnia, czy jest przeziębiona itp. .

Ile pieluszek potrzebuję w miesiącu?

-Każde dziecko będzie musiało być zmieniane 12 razy dziennie. Odbywa się to mniej więcej co dwie godziny, więc należy mieć pod ręką około 24 pieluch na każde dziecko, jeśli jest ono w stadium niemowlęcym.

-Możesz zmieniać się częściej, ale nie ma sensu robić tego dorosły, ponieważ może to spowodować pieluszkę lub inne problemy ze skórą dziecka. Możesz rozważyć posiadanie kilku dodatkowych pakietów dostępnych na wypadek, gdyby jeden z nich zgubił się lub został rozerwany, gdy jesteś poza domem!

Istnieje wiele marek pieluch, które oferują pewien rodzaj systemu nagród, w którym zdobywasz punkty, kupując ich produkt, a następnie wykorzystujesz te punkty na rabaty na przyszłe zakupy, co z czasem może również pomóc zaoszczędzić pieniądze!

Ile razy dziennie jednoroczne dziecko powinno sikać?

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ będzie się różnić w zależności od dziecka. Jednak średnio dziecko powinno sikać około sześć razy dziennie. Ta liczba może wzrosnąć, jeśli dziecko pije dużo płynów lub znajduje się w gorącym klimacie.

Jeśli dziecko nie moczy wystarczającej ilości pieluszek w ciągu dnia, porozmawiaj ze swoim pediatrą. Mogą wymagać sprawdzenia pod kątem odwodnienia. Odwodnienie może być bardzo niebezpieczne dla małych dzieci i należy je niezwłocznie leczyć.

I odwrotnie, jeśli dziecko moczy za dużo pieluch, może być nadmiernie nawodnione i musi pić mniej płynów. Ponownie porozmawiaj ze swoim pediatrą, jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące tego, jak często Twoje dziecko sika. W razie potrzeby będą mogli udzielić porad i wskazówek dotyczących najlepszego sposobu działania.