Kroki, jak zrobić arkusz gondoli za pomocą sergera

Dobrym sposobem na zmierzenie tego jest ułożenie dwóch ciasno dopasowanych podkładek/prześcieradeł materaca wzdłuż każdej krawędzi materaca gondoli i zmierzenie stopnia zachodzenia na siebie, co da wyobrażenie o tym, jak daleko od siebie muszą być zszyte dla nich obojga. aby idealnie zmieścić się pod zwiniętą szmatką od razu.

Pamiętaj, że przy odrobinie rozciągnięcia te szwy nie muszą dokładnie pasować, a jedynie muszą wyglądać dość symetrycznie, gdy są umieszczone obok siebie.

Kroki

W przypadku większości materacy do gondoli o standardowych rozmiarach szwy mogą zachodzić po obu stronach. Kroki, jak zrobić prześcieradło do szopki za pomocą sergera.

Kroki, jak zrobić flanelowe prześcieradła do łóżeczka

Krok 1. Wytnij kształt swojego materaca. Upewnij się, że dodałeś co najmniej półtora cala z każdej strony, aby uzyskać naddatek na szew. – Złóż ten wycięty kawałek, niewłaściwe boki razem (tak, aby obie dobre strony były skierowane do środka), aby uzyskać około jednego cala grubości.

Krok 2. Zszyj wzdłuż trzech krawędzi za pomocą prostych ściegów, pozostawiając czwartą krawędź otwartą, gdzie będziesz mógł wepchnąć mrugnięcie do pokrowca.

Krok 3. Zszyj dwie równoległe linie po obu stronach tego, co stanie się dolnym rąbkiem; powinny być bardzo blisko siebie, ale nie stykać się. W regularnych odstępach między tymi liniami szycia zszyj małe kwadraty w tę i z powrotem, aby utworzyć małe wcięcia do włożenia dodatkowego materiału do środka.

Krok 4. Złóż ten wycięty kawałek, niewłaściwymi stronami do siebie (tak, aby obie dobre strony były skierowane do środka), aby uzyskać grubość około jednego cala. Zszyj wzdłuż trzech krawędzi za pomocą prostych ściegów, pozostawiając czwartą krawędź otwartą, gdzie będziesz mógł wepchnąć mrugnięcie w okładkę.

Krok 5. Zszyj dwie równoległe linie po obu stronach tego, co stanie się dolnym rąbkiem; powinny być bardzo blisko siebie, ale nie stykać się. W regularnych odstępach między tymi liniami szycia zszyj małe kwadraty w tę i z powrotem, aby utworzyć małe wcięcia do włożenia dodatkowego materiału do środka.

Wskazówki i wskazówki dotyczące pokrowca na materac gondoli:

Ściśnij nadmiar materiału, aby nie było zbyt wiele w jednym momencie – Użyj wystarczającej liczby szpilek lub spinaczy do tego projektu, a nie tylko kilku tu i tam, ponieważ oszczędzi to palców przed mnóstwem ukłuć szpilkami!

NIE prać wstępnie tkanin, chyba że są one w 100% bawełniane, ponieważ wiele innych materiałów może się skurczyć w różnych ilościach, co może spowodować poważne problemy z dopasowaniem po zakończeniu (wyjątkiem byłoby użycie materiału flanelowego, jeśli łóżeczko jest przeznaczone specjalnie dla niemowląt).

Podczas szycia zamków błyskawicznych unikaj ich szwów tam, gdzie to możliwe, zamiast tego zdecyduj się na użycie falistej linii prostych ściegów.

Co jest lepsze dla łóżeczka lub gondoli dla noworodków?

Bezpieczeństwo dziecka powinno być zawsze na pierwszym miejscu przy podejmowaniu decyzji o tym, czego użyć. Oba będą działać dobrze, ale tak naprawdę zależy to od twoich preferencji i budżetu.

Gondola znajduje się na niższej wysokości, dzięki czemu łatwiej jest wkładać i wyjmować dziecko. Jednak kupując go dla noworodka, przed zakupem należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Jak złożyć prześcieradło dopasowanej gondoli

Jeśli zaczynasz od płaskiego arkusza, złóż go na pół wzdłuż, a następnie ściśnij rogi razem, jak pokazano. Złóż dolną krawędź prześcieradła z gumką, tak aby miała co najmniej 14 wysokości (lub inną zalecaną dla Twojego materaca). Zaczynając ponownie od jednego rogu, przetocz się ciasno w kierunku przeciwległego rogu.

Nie martw się, jeśli prześcieradło wygląda na pomarszczone lub nie całkiem gładkie. Tak długo, jak dobrze przylega do rdzenia z pianki i materaca, po założeniu zewnętrznej powłoki z tkaniny zmarszczki znikną!

Jak często należy prać prześcieradła do łóżeczka?

Prześcieradła do łóżeczka powinny być zmieniane co najmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli Twoje dziecko ma wybuch, natychmiast zmień prześcieradło i posprzątaj bałagan z ochraniacza na materac mydłem i mydłem. wody, zanim wyschnie, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Ponadto warto prać pościel do łóżeczka przynajmniej raz w miesiącu.

Ochraniacz na prześcieradło do łóżeczka zapewnia dodatkową warstwę amortyzacji między wrażliwą skórą dziecka a tkaninami, które mogą ją podrażniać. Prześcieradła do łóżeczka powinny być zmieniane co najmniej dwa razy w tygodniu. Jeśli Twoje dziecko ma zadymkę, natychmiast zmień prześcieradło, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Ponadto możesz prać pościel do łóżeczka przynajmniej raz w miesiącu.

Wskazówki dotyczące korzystania z gondoli

Wymień materac gondoli. Regularnie prać pościel do gondoli, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Ponadto nie używaj środków do zmiękczania tkanin ani prześcieradeł do suszenia pościeli i kocyków dziecięcych, ponieważ produkty te mogą podrażniać wrażliwą skórę.

Cały czas utrzymuj dobrą wentylację pokoju dziecięcego, zwłaszcza po zmianie pieluch, gdy pokój jest zamknięty przez dłuższy czas.

Zmieniaj mokre pieluchy natychmiast i trzymaj wszelkie przedmioty, które mają kontakt z zabrudzonymi pieluchami poza zasięgiem Twojego dziecka, dopóki nie będziesz miał czasu na ich dokładne umycie (dotyczy to również podkładek do przewijania, pluszaków, zabawek).

Podczas podróży z dziećmi zawsze zabieraj ze sobą kosze na bieliznę, które układają się w stosy, ponieważ ułatwiają one noszenie wszystkiego razem, zamiast rozkładania się wokół pojazdu.