Kompleksowy przewodnik po tym, jak pozwolić sobie na urlop macierzyński

W tym przewodniku porozmawiamy o tym, jak sobie pozwolić na urlop macierzyński.

Urlop macierzyński jest ważny zarówno dla matek, jak i ich dzieci, ale często ma wysoką cenę. W Stanach Zjednoczonych tylko 13% kobiet otrzymuje płatny urlop macierzyński od swoich pracodawców.

Kompleksowy przewodnik po tym

Istnieje jednak kilka sposobów na zapewnienie sobie tego ważnego czasu wolnego od pracy:

• Złóż wniosek o krótkotrwałą niepełnosprawność za pośrednictwem swojego pracodawcy. Ta forma urlopu macierzyńskiego zapewni Ci część wynagrodzenia i może być wykorzystana na wszystko, od opieki prenatalnej po opiekę nad dzieckiem po porodzie.

• Złóż wniosek o pomoc finansową za pośrednictwem władz stanowych lub lokalnych. Ten rodzaj płatnego urlopu jest zwykle zarezerwowany dla matek, które borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi lub komplikacjami medycznymi z powodu ciąży. Możesz również kwalifikować się, jeśli nie masz dostępu do krótkoterminowych świadczeń z tytułu niepełnosprawności poprzez pracę, ale zależy to od lokalizacji, więc najpierw sprawdź wymagania kwalifikacyjne!

• Oszczędzaj pieniądze z wyprzedzeniem! Posiadanie funduszu awaryjnego na wypadek, gdyby coś się wydarzyło, jest zawsze ważne, zwłaszcza gdy jest na drodze nowe dziecko, które może wymagać mnóstwa nieoczekiwanych wydatków, takich jak pieluchy i mleko modyfikowane. Jeśli już toniesz w długach, możesz rozważyć znalezienie nowej pracy z lepszymi świadczeniami.

• Płatny urlop nie jest tym samym, co krótkotrwała niepełnosprawność i nie

• Kobiety mogą również otrzymać płatny urlop macierzyński za pośrednictwem swojego pracodawcy, jeśli się do tego kwalifikują

• Ten rodzaj płatnego urlopu jest zwykle zarezerwowany dla matek, które borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi lub powikłaniami medycznymi z powodu ciąży. Możesz również kwalifikować się, jeśli nie masz dostępu do krótkoterminowych świadczeń z tytułu niepełnosprawności poprzez pracę, ale zależy to od lokalizacji, więc najpierw sprawdź wymagania kwalifikacyjne!

Jak długo trwa zazwyczaj płatny urlop macierzyński?

Urlop macierzyński jest zazwyczaj płatny, a świadczenia oferowane są w zależności od kraju. Jednak niektóre kraje oferują bezpłatny urlop macierzyński. Stany Zjednoczone oferują 12 tygodni bezpłatnego urlopu macierzyńskiego lub ojcowskiego w większości dużych firm (ustawa Family Medical Leave Act).

Wielu pracodawców zapewnia od sześciu do ośmiu tygodni płatnego urlopu rodzicielskiego. Każdy pracownik może również skorzystać z maksymalnie dwunastu dodatkowych tygodni bezpłatnego urlopu rodzicielskiego.

FMLA nie wymaga od pracodawców płacenia pracownikom w tym okresie, ale zabrania im zwalniania pracownika z powodu wniosku o urlop zdrowotny dla rodziny lub skorzystania z niego. Pracownicy, którzy otrzymują częściowe wynagrodzenie w ramach stanowych programów tymczasowego ubezpieczenia na wypadek niezdolności do pracy, muszą zostać przywróceni do pracy po zakończeniu urlopu.

FMLA uprawnia również pracowników do kontynuowania ubezpieczenia zdrowotnego na takich samych warunkach, jak gdyby byli aktywnie zawodowo w okresie rodzinnego urlopu zdrowotnego, o ile składki nie zostaną zwiększone z powodu ich nieobecności.

Jednak przepis ten ma zastosowanie dopiero po upływie 30 dni od daty rozpoczęcia pierwszego bezpłatnego urlopu FMLA pracownika w ciągu 12 miesięcy i ma zastosowanie tylko do łącznie dwunastu tygodni w tym roku.

Czy urlop macierzyński to 6 tygodni czy 12 tygodni?

Powszechnie uważa się, że urlop macierzyński po raz pierwszy dla matki w Kanadzie trwa tylko sześć tygodni. Ten wymiar urlopu dotyczy osób, które jeszcze nie urodziły dziecka i planują wrócić do pracy w pewnym momencie po urodzeniu lub adopcji swojego dziecka (dzieci).

Dostępne standardowe świadczenia z tytułu ubezpieczenia zatrudnienia (EI) obejmują 15 tygodni EI dla rodziców, 35 tygodni EI choroby/niepełnosprawności, a także 37-45 tygodni świadczeń EI opiekuńczych. Każdy nowy rodzic może otrzymać do 50 pełnych tygodni wolnego od pracy przy 100% ochronie pracy!

Gdzie są dobre miejsca, w których można kupić ubrania ciążowe online?

Jednym ze znanych nam miejsc, które sprzedaje duży wybór markowych marek po obniżonych cenach, jest Gilt. Wszystko sprowadza się do tego, że moda ciążowa może być trudna, zwłaszcza jeśli nie wiesz, w co się ubrać. Ale dzięki odpowiednim ubraniom i dodatkom sprawi, że poczujesz się pewnie przez całą ciążę!

Czy JCPenney ma macierzyństwo?

Tak, JCPenney ma ubrania ciążowe na każdy etap ciąży. Obejmuje to nie tylko topy i sukienki, ale także spodnie i dżinsy.

Co muszę wiedzieć o zwiększaniu rozmiaru?

Przez całą ciążę podniesiesz się o jeden pełny rozmiar, a nawet o dwa! Przygotuj się więc na luźne ubrania, w których możesz wyrosnąć, a także na parę elastycznych dżinsów.

Kiedy powinnam zacząć nosić ubrania ciążowe? Poczekaj, aż będziesz w co najmniej czwartym miesiącu ciąży, zanim zaczniesz nosić macierzyństwo! Tak jest lepiej, ponieważ daje to czas na dostosowanie się do tego, jak duży jesteś, bez poczucia dyskomfortu w normalnym ubraniu. rodzaj stroju najlepiej sprawdza się w pierwszym trymestrze.

Zanim zaczniesz kupować ubrania ciążowe, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rozmiar mają Twoje ubrania przed ciążą. W ten sposób będziesz mógł korzystać z rozmiarów tych elementów, w przeciwieństwie do ogólnych tabel rozmiarów, które nie uwzględniają różnych marek lub stylów.

Powinieneś kupić kilka nowych rzeczy w drugim trymestrze choćby dlatego, że będzie wiele sytuacji, w których będziesz chciał czegoś słodkiego, ale łatwego do noszenia! Do tego czasu wiele kobiet przestawia się na noszenie swoich ulubionych zbyt dużych swetrów i elastycznych spodni do jogi zamiast spódnic i sukienek (przynajmniej dopóki nie staną się zbyt duże).