Kiedy zmienić fotelik samochodowy? Szczegółowy przewodnik

Kiedy zmienić fotelik samochodowy? Dzieci powinny siedzieć w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy, dopóki nie ukończą co najmniej dwóch lat i ważą 20 funtów.

Gdy Twoje dziecko spełni te kryteria, możesz przejść do następnego etapu jego życia z fotelikiem przodem do kierunku jazdy! Większość dzieci dokonuje tej zmiany między trzecim a czwartym rokiem życia.

Kiedy zmienić fotelik samochodowy? Szczegółowy przewodnik

Kiedy rodzice wspominają o przechodzeniu z jednego etapu rozwoju dziecka do drugiego, większość zapyta, który jest bezpieczniejszy; tyłem czy przodem do kierunku jazdy?

Przeprowadzono wiele badań, które pokazują sprzeczne wyniki, a także różne sposoby mierzenia bezpieczeństwa, takie jak wykorzystanie liczby ofiar śmiertelnych na milion przejechanych kilometrów w porównaniu ze zgonami na 100 tysięcy pasażerów (niezależnie od tego, czy mieli zapięty pas bezpieczeństwa).

Jak długo działają foteliki samochodowe Graco 4Ever?

Graco ma dobrą reputację dzięki wysokiej jakości fotelikom samochodowym, które są trwałe. Marka Graco znana jest z długowieczności, co czyni je jednym z najchętniej wybieranych przez rodziców i opiekunów.

Kupując fotelik dla niemowląt lub fotelik rozkładany, można go używać dla dzieci tyłem do kierunku jazdy o wadze do 40 funtów (lub około czterech lat). Po tym czasie Twoje dziecko będzie potrzebowało kolejnego fotelika, ponieważ wyrosło z poprzedniego modelu.

Dopóki fotelik nie brał udziału w żadnych wypadkach od czasu jego instalacji, powinien pozostać wystarczająco bezpieczny w użyciu, dopóki dziecko nie osiągnie 65 funtów – co zwykle zdarza się między piątym a szóstym rokiem życia.

Jak długo foteliki samochodowe Graco są przydatne w Kanadzie?

Foteliki samochodowe Graco są dobre przez pięć lat od daty produkcji. Jest to nowe rozporządzenie, które wprowadzono w Kanadzie 25 października 2016 r. i dotyczy wszystkich produktów Graco, niezależnie od tego, czy zostały wyprodukowane przed tą datą, czy po niej.

Nie dotyczy to używanych fotelików samochodowych – tylko te kupione fabrycznie nowe w kanadyjskich sklepach takich jak Babies R Us i Best Buy itp., chociaż niektóre starsze modele mogą być oznaczone wcześniejszą datą ważności (zwykle około 11-12 lat). Powodem tej decyzji jest w dużej mierze bezpieczeństwo dziecka, a także ogólne zasady dotyczące tego, jak długo powinny trwać!

Jak długo można używać fotelika samochodowego Graco dla niemowląt?

Fotelik samochodowy dla niemowląt Graco może być używany, dopóki dziecko nie osiągnie 22 funtów. Średnia waga 11-miesięcznego dziecka wynosi około 28 funtów, więc można śmiało powiedzieć, że masz około roku, zanim będziesz potrzebować kolejnego. Musisz upewnić się, że dopasowanie jest odpowiednie dla ochrony i bezpieczeństwa Twojego dziecka.

Kiedy dzieci mogą stawić czoła w 2021 roku?

W 2021 r. dzieci mogą być zwrócone do przodu w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy, gdy ważą 20 funtów.

W jakim wieku zmieniasz fotelik samochodowy na składany?

Większość fotelików składanych zaleca wagę 20 lub 22 funtów i wysokość 32 cali. Jednakże, gdy Twoje dziecko wyrośnie z fotelika dla niemowląt, zanim osiągnie te limity, powinieneś przestawić się na używanie z nim fotelika samochodowego z kabrioletem.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że większość dzieci będzie musiała używać składanych fotelików samochodowych do około czwartego roku życia, ponieważ dotyczy to tego, jak długo dzieci zazwyczaj mieszczą się w jednym w oparciu o ograniczenia wzrostu i wagi!

Wiek, w którym przechodzisz z nosidełka w tryb noszenia przodem do kierunku jazdy, zależy zarówno od wielkości Twojego dziecka, jak i od miejsca, w którym się znajduje, zgodnie z zaleceniami producenta dla konkretnego typu modelu, ale zwykle jest to od dwóch do trzech lat.

Dodatkowo, kiedy jesteś gotowy, aby przenieść swoje dziecko do wyższej kategorii wagowej w swoim foteliku kabrioletu (większość modeli pozwala na zwiększenie do 90 funtów), musi mieć co najmniej cztery lata.

Który rodzaj fotelika samochodowego będzie dla Ciebie najlepszy?

Wszystko sprowadza się do tego, które typy funkcji są najważniejsze. Niektórzy rodzice mogą patrzeć głównie na wygodę i wybierają model, który ma tylko dwa etapy.

Jednak inni mogą chcieć czegoś innego niż tylko tryb przodem lub tyłem do kierunku jazdy, więc spójrz na te, które mają trzy funkcje, w tym wzmacniacz z wysokim oparciem i bez opcji wzmocnienia z tyłu.

Bez względu na to, który model ostatecznie wybierzesz, pamiętaj, aby na każdym etapie przeczytać drobnym drukiem jego ograniczenia wagowe.

Jeśli chcesz czegoś innego niż tylko tryb przodem lub tyłem do kierunku jazdy, poszukaj jednego z trzema trybami, w tym wzmacniaczem z wysokim oparciem i bez opcji wzmocnienia z tyłu. Wszyscy twierdzą, że równie dobrze spełniają federalne normy bezpieczeństwa, więc uważnie przeczytaj ich drobne druki, jakie rodzaje ciężarów są dozwolone na każdym etapie!

Jak ustawić fotelik samochodowy Graco przodem do kierunku jazdy na zawsze?

Foteliki samochodowe Graco mają limit wagi, który muszą osiągnąć, aby można było bezpiecznie obrócić dziecko przodem do kierunku jazdy. Jeśli osiągnąłeś ten limit, a Twój fotelik samochodowy Graco nadal jest ustawiony tyłem do kierunku jazdy, wykonaj następujące czynności:

– Większość fotelików samochodowych Graco ma limit od 35 do 40 funtów skierowanych tyłem do kierunku jazdy.

– Jeśli Twoje dziecko osiągnie wagę minimalną, możesz obrócić siedzenie przodem do kierunku jazdy i trzymać je w tej pozycji, aż osiągnie 65 funtów (czyli około czwartego roku życia).

– Gdy tylko osiągną 65 funtów, zaleca się przeniesienie ich z powrotem do tyłu, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo w razie wypadku.