Kiedy zmienić fotelik samochodowy? Odpowiedzi!

Kiedy zmieniać foteliki samochodowe? Bezpieczeństwo fotelika samochodowego jest ważne dla zapewnienia życia Twojemu dziecku. Udowodniono, że foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są najbezpieczniejsze dla dzieci w wieku do dwóch lat, a foteliki przodem do kierunku jazdy mogą być używane do osiągnięcia 40 funtów.

Foteliki podwyższające powinny być używane tylko wtedy, gdy dziecko waży co najmniej 40 funtów lub osiąga cztery stopy i dziewięć cali wzrostu (co zwykle dzieje się w wieku około dziesięciu lat).

Kiedy zmienić fotelik samochodowy? Odpowiedzi!

Chociaż wielu rodziców uważa, że ​​korzystne jest trzymanie dzieci w tym samym typie fotelika samochodowego tak długo, jak to możliwe, nadejdzie czas, kiedy trzeba będzie zmienić jeden rodzaj fotelika na inny.

Oto kilka wskazówek, jakie czynniki mogą prowadzić do nadchodzącego czasu:

– Nadeszła data ważności fotelika

-Twoje dziecko doświadcza złej postawy lub komfortu w obecnym foteliku samochodowym z powodu gwałtownego wzrostu, zmian w rozwoju fizycznym i tak dalej.

-Producent zaleca aktualizację ze względów bezpieczeństwa (np. osiągnięto limit wagi). Gdy dojdzie do jednej z tych sytuacji, będziesz musiał jak najszybciej zmienić fotelik samochodowy swojego dziecka. Na szczęście większość rodziców nigdy nie będzie musiała się martwić tym problemem: wiele fotelików dla niemowląt i składanych fotelików może być używanych do czwartego roku życia!

Jedynym wyjątkiem byłaby sytuacja, w której dziecko dozna poważnych obrażeń podczas wypadku; wtedy może być konieczne dokonanie kilku szybkich regulacji dotyczących umiejscowienia fotelika samochodowego.

Kiedy dziecko może korzystać z fotelika podwyższającego bez oparcia w Wielkiej Brytanii?

Kiedy dziecko potrafi siedzieć z odpowiednią postawą na foteliku samochodowym przez co najmniej godzinę. Zwykle dzieje się tak, gdy mają cztery lata i ważą 40 funtów. Wcześniej mogą korzystać z fotelika samochodowego z pętlą przodem do kierunku jazdy lub kabrioletu.

Booster bez pleców pozwoli im jeździć bezpiecznie, dopóki nie ważą 100 funtów, ponieważ ustawia ich ciało prawidłowo, tak aby pas barkowy przylegał ciasno do obojczyka i klatki piersiowej, zamiast być zbyt wysoki na jego talii, gdzie mógłby spowodować uszkodzenie narządów wewnętrznych, gdyby był wypadek.

Oto skąd wiesz, kiedy Twoje dziecko wyrosło z fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy:

– Kiedy mogą siedzieć w odpowiedniej pozycji na foteliku samochodowym przez co najmniej godzinę.

– Kiedy ważą 40 funtów lub mają cztery lata, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

– Wcześniej potrzebowali fotelika samochodowego z uprzężą przodem do kierunku jazdy lub kabrioletu.

Czy mój 5-latek potrzebuje wzmacniacza z wysokim oparciem?

Podnośnik z wysokim oparciem to najlepszy wybór dla Twojego dziecka, jeśli jest ono wciąż za małe, aby pasowało do zwykłego podwyższenia z mocowaniem pasa. Te boostery zapewniają również lepsze podparcie górnej części ciała niż inne rodzaje pasów, co może być szczególnie istotne w przypadku poważnych wypadków, które wiążą się z szybkim hamowaniem lub uderzeniami bocznymi.

Wielu rodziców chce, aby ich dzieci korzystały z nich, ponieważ zapewnia to lepszą ochronę głowy i szyi, a także lepsze rozmieszczenie pasów barkowych/biodrowych w porównaniu z siedzeniem bez oparcia.

Pamiętaj, że ten rodzaj szelek wymaga od dziecka pewnego stopnia dojrzałości, ponieważ musisz ręcznie dostosować, jak ciasno je nosi – ale wiele dzieci będzie cieszyć się możliwością samodzielnego zaciśnięcia i poluzowania każdego paska na ramię w innych czasach!

Ponadto wiele fotelików z wysokim oparciem pozwala dzieciom na używanie tej samej pozycji pasa, gdy są w foteliku podwyższającym, niż byłyby używane, gdybyś nadal używał uprzęży. Niektóre z tych modeli oferują nawet zdejmowane podłokietniki, dzięki czemu Twoje dziecko może założyć na nie ramiona, aby uzyskać dodatkowe wsparcie podczas siedzenia!

Czy mój 6-latek powinien siedzieć w foteliku podwyższającym bez oparcia?

Tak, Twoje dziecko powinno nadal korzystać z fotelika podwyższającego bez oparcia, dopóki nie będzie wystarczająco wysokie, aby pas bezpieczeństwa dla dorosłych był odpowiednio dopasowany. Według Car Seat Sanity, nie chcesz, aby pas bezpieczeństwa znajdował się na jego karoserii więcej niż cal, ponieważ mógłby spowodować znaczne uszkodzenia w razie wypadku.

Zaleca się, aby po wyjęciu dziecka z fotelika samochodowego lub wyrośnięciu z jego kabrioletu / fotelika dziecięcego przodem do kierunku jazdy, było ono umieszczone w podwyższeniu z mocowaniem pasa.

Może to pomóc chronić je przed urazami i zmniejszyć urazy rdzenia kręgowego*. Wysoki limit wagi, aby Twoje dzieci nie musiały ciągle się podnosić, również pomaga w wygodzie!

Jak zapinać dziecko w foteliku podwyższającym?

Aby zapiąć dziecko w podstawce, pas barkowy należy przeciągnąć przez oparcie fotelika, a następnie przez klatkę piersiową. Pas biodrowy powinien wtedy spoczywać nisko na biodrach dziecka lub górnej części ud, w zależności od jego wzrostu.

Gdy oba pasy zostaną prawidłowo ustawione, zaciśnij je tak, aby między obojczykiem dziecka a paskiem był tylko jeden palec, gdy jest on mocno dociągnięty do jego ciała.

Być może będziesz musiał to dostosować, gdy z czasem będzie wyższy! Zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu, aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące Twojego modelu fotelików samochodowych i pojazdów.

Pamiętaj, że nawet jeśli uda Ci się poprawnie zapiąć wszystkie trzy punkty, nie może on wsunąć dwóch palców między pasek a obojczyk lub klatkę piersiową Twojego dziecka, jest za luźny.