Kiedy zmienić fotelik samochodowy dla malucha? Sztuczki i porady

Kiedy zmieniać foteliki dla maluchów? Bezpieczeństwo jest głównym problemem, jeśli chodzi o dzieci i korzystanie z fotelików samochodowych.

Kiedy rodzice zabierają ze szpitala swojego małego syna lub córkę do domu, zwykle polegają na siedzeniu tyłem do kierunku jazdy, które ze względów bezpieczeństwa może pomieścić wyższe limity wagi, a także większe wymiary.

Kiedy zmienić fotelik samochodowy dla malucha? Sztuczki i porady

Działa to dobrze, dopóki Twoje dziecko nie osiągnie około 20 funtów, ponieważ do tego czasu powinno już wyrosnąć z tego rodzaju systemu przytrzymującego. Ważne jest, aby wiedzieć, jak długo trzeba je trzymać w zatwierdzonym foteliku samochodowym, ponieważ każdy stan ma inne przepisy dotyczące wymagań wiekowych dotyczących korzystania z tego typu urządzeń, więc przed podjęciem jakichkolwiek decyzji należy skonsultować się z lokalnym DMV.

Oto kilka punktów, które powinieneś wziąć pod uwagę:

* Niektóre małe dzieci mogą przesiąść się na foteliki o wadze około 45 funtów, podczas gdy inne będą potrzebować około 60 funtów

* Gdy Twoje dziecko waży około 40-50 funtów, może być gotowe na fotelik z wysokim oparciem. Ten rodzaj samochodowego systemu przytrzymującego wykorzystuje własne zagłówki pojazdu, aby zapewnić podparcie górnej części ciała i ochronę w razie wypadku

* Upewnij się, że inwestujesz w foteliki samochodowe z kabrioletem lub wieloma trybami, ponieważ mogą wytrzymać do 50 funtów, co czyni je bardziej opłacalnymi z biegiem czasu.

W jakim wieku przestajesz potrzebować fotelika samochodowego?

Wiek i rozmiar Twojego dziecka określą, kiedy może przejść od fotelika samochodowego do samego zapinania pasów bezpieczeństwa. National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) zaleca, aby dzieci pozostawały tyłem do kierunku jazdy do co najmniej dwóch lat lub osiągnęły 20 funtów i 28 cali wzrostu, jeśli używają nosidełka dla niemowląt.

Ustawienie tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejsze, ponieważ rozkłada siłę na tył siedzeń pojazdu, a nie bezpośrednio na delikatne ciało dziecka. Pięciopunktowa uprząż powinna być używana za każdym razem, gdy krępujesz małe dzieci o wadze powyżej 22 funtów; jednak ograniczenia te mogą pozostać na miejscu do 40-65 funtów, w zależności od tego, jak długo i jak duże dziecko może urosnąć przed osiągnięciem dorosłości.

Dzieci, które wyrosły z fotelików montowanych przodem do kierunku jazdy, osiągając limity wzrostu lub wagi ich konkretnego modelu, mogą przejść na fotelik podwyższający.

Można ich używać od czwartego roku życia, pod warunkiem, że Twoje dziecko jest wystarczająco dojrzałe, aby nie odpinało się podczas jazdy, a także wystarczająco wysokie, aby pas barkowy prawidłowo przylegał do klatki piersiowej z obiema rękami opuszczonymi.

Pasy bezpieczeństwa są przeznaczone dla dorosłych, dlatego ważne jest, aby pozostawały na swoim miejscu, kiedy tylko jest to możliwe, przez cały okres dojrzewania, aż do wieku 18-20 lat, kiedy dzieci osiągną pełną dojrzałość i rozmiar.

Jak wysokie musi być dziecko, aby nie używać boostera?

Nie ma zalecanego wieku, w którym dziecko powinno przejść z fotelika na pas bezpieczeństwa. Najlepszy czas na to zależy od wzrostu i wagi dziecka, a także od tego, jak dobrze pasuje do systemu przytrzymującego samochodu.

Większość dzieci jest gotowa między piątym a ósmym rokiem życia – pod warunkiem, że potrafią siedzieć prosto, opierając się plecami o siedzenie pojazdu, nie garbiąc się ani nie zsuwając na siedzeniu:

– Miej dobrą kontrolę nad głową, która pozwala im utrzymać pozycję siedzącą, patrząc w przyszłość na otoczenie kierowcy (około półtorej stopy); dotrzeć do wszystkich niezbędnych elementów sterujących, takich jak kierownica, pedały itp.

– Trzymaj kolana lekko ugięte nad przednią krawędzią poduszki; siedzieć wygodnie, nie wiercąc się zbytnio i są wystarczająco dojrzali, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Czy mój 8-latek powinien siedzieć w foteliku podwyższającym?

Jedną z najczęstszych debat między rodzicami jest to, czy dziecko powinno siedzieć w foteliku w wieku ośmiu lat.

Ta debata skupia się wokół jednego pytania: czy bezpieczeństwo w samochodzie Twojego dziecka poprawi się z doładowaniem czy bez? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników, ale ostatecznie sprowadza się do tego, jak bardzo ufasz ich osądowi i poziomowi dojrzałości, a także czy są wystarczająco wysocy, aby pasował prawidłowo.

Na przykład niektóre dzieci mogą mieć dobry osąd, ale nadal nie są w stanie wygodnie dosięgnąć wszystkich części pasa bezpieczeństwa dla dorosłych, dopóki nie osiągną wieku dziesięciu lat.

Podczas gdy inne dzieci mogą użyć rozsądnego rozumowania, gdy zostaną zapytane, dlaczego nie potrzebują już swoich dopalaczy w wieku zaledwie ośmiu lat, mówiąc, że młodsze rodzeństwo wszystkich przyjaciół siedzi dobrze w pasach bezpieczeństwa dla dorosłych.

Czy 9-latek powinien siedzieć na podwyższeniu?

Prawo mówi, że dzieci poniżej 40 funtów powinny znajdować się w foteliku podwyższającym. Jeśli Twoje dziecko ma od 8 do 12 lat, prawdopodobnie będzie musiało nadal korzystać z tego niezbędnego sprzętu zabezpieczającego, dopóki nie osiągnie co najmniej 145 centymetrów wzrostu (około czterech stóp i dziewięciu cali).

Po ukończeniu 12 roku życia pas bezpieczeństwa jest odpowiednio dopasowany bez użycia fotelika podwyższającego. Dzieci ważące mniej niż 36 kilogramów (około 80 funtów) muszą nadal jeździć w nosidełku z mocowaniem pasa, dopóki nie osiągną dorosłego rozmiaru, co zwykle nie ma miejsca przed 18 rokiem życia.

W jakim foteliku powinno być dziecko o wadze 40 funtów?

Polecam fotelik samochodowy z kabrioletem. Dziecko może używać go tyłem do kierunku jazdy do 40 funtów, a następnie zmienić siedzenie tak, aby plecy były skierowane do przodu po osiągnięciu 40 funtów.

Na przykład, jeśli masz dziecko o wadze 30 funtów, które ma rok lub więcej (w zależności od jego wzrostu), powinieneś używać fotelika dla niemowląt z dzieckiem, dopóki nie wyrośnie ze swojej wagi (co może się zdarzyć przed jego pierwszymi urodzinami). .

Następnie, gdy podrośnie, przenieś go do rozkładanego fotelika samochodowego z wyższymi limitami wagi dla siedzeń przodem do kierunku jazdy; w ten sposób nie potrzebujesz wielu siedzeń w miarę wzrostu dziecka!