Kiedy zmieniasz foteliki samochodowe? Przeczytaj to!

Kiedy zmieniasz foteliki samochodowe? Kiedy Twoje dziecko wyrośnie z fotelika samochodowego, musisz zmienić je na inny rozmiar. Foteliki samochodowe różnią się pod względem wagi i wzrostu. Musisz kupić taki, który odpowiada potrzebom Twojego niemowlęcia, kiedy się urodzi.

Należy sprawdzić w lokalnym komisariacie policji lub straży pożarnej, jakie przepisy dotyczące fotelików samochodowych mogą obowiązywać w miejscu, w którym mieszkasz, aby poinformować o tym, który produkt kupić, jeśli istnieją pewne ograniczenia dotyczące wieku/wagi/wzrostu fotelika dziecięcego.

Kiedy zmieniasz foteliki samochodowe? Przeczytaj to!

Na przykład, niektóre miejsca wymagają, aby dzieci poniżej 40 kg używały pomarańczowej etykiety, podczas gdy inne pozwalają dzieciom o wadze powyżej 40 kg, ale poniżej 80 funtów na jazdę bez wspomagania! Zapewnij im bezpieczeństwo, przełączając je między etapami, gdy tylko wydaje się to właściwe.

Jak długo dziecko powinno siedzieć tyłem do kierunku jazdy?

Dzieci powinny pozostać w foteliku dziecięcym tyłem do kierunku jazdy do ukończenia co najmniej dwóch lat ORAZ ważenia 20 funtów. Kości, mięśnie i więzadła u dzieci nie są wystarczająco rozwinięte, aby wytrzymać siłę uderzenia podczas wypadku samochodowego.

Fotele skierowane tyłem do kierunku jazdy rozkładają tę siłę równomiernie na plecy, szyję i ramiona, podczas gdy fotele skierowane przodem do kierunku jazdy wywierają cały ten nacisk na jeden mały obszar, w którym może łatwiej pękać lub pękać.

Jest to również bezpieczniejsze dla Twojego malucha, jeśli jeździsz wyżej, aby lepiej widziało przez okna, zamiast chować się za przednimi siedzeniami.

Utrzymuj małe nogi zgięte z kolanami pod biodrami tak bardzo, jak to możliwe, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku na miękkie miejsca, takie jak ich, które mogłyby spowodować trwałe uszkodzenie.

Kiedy zgodnie z prawem mogę stanąć twarzą w twarz z dzieckiem?

Pierwszy raz, gdy Twoje dziecko jest przodem do kierunku jazdy, będzie miało około dwóch lat. Ważne jest, aby porozmawiać z pediatrą o tym, kiedy Twoje dziecko powinno rozpocząć tę zmianę, ponieważ każde dziecko rozwija się inaczej i w różnym tempie.

Minimalne wymagania prawne dotyczące przodem do kierunku jazdy to, że niemowlę musi ważyć 20 funtów, plus minus pięć funtów, a jego wzrost musi mieścić się w granicach określonych przez producenta fotelika (zwykle od 32 cali do 40 cali).

Nawet jeśli spełniają wszystkie te kryteria, to nie znaczy, że są jeszcze gotowe! Jeśli po rozmowie z certyfikowanym technikiem fotelika samochodowego, takim jak ten z Car Seat Inspections, nadal masz wątpliwości, nie wahaj się poczekać do kolejnego roku, zanim rozważysz przejście na przodem do kierunku jazdy.

Przepisy dotyczące fotelików tyłem do kierunku jazdy według stanu

Obecnie żadne przepisy federalne nie wymagają używania fotelików samochodowych zwróconych tyłem do kierunku jazdy, ale niektóre stany uchwaliły swoje ustawodawstwo.

Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby niemowlęta i małe dzieci pozostawały na siedzeniu tyłem do kierunku jazdy, dopóki nie osiągną maksymalnego wzrostu lub wagi dla swojego fotelika. Niektóre stanowe przepisy dotyczące przytrzymywania dzieci wymagają, aby dzieci były stawiane tyłem do określonego wieku lub wagi, a grzywny są nakładane, jeśli zostaną przyłapane na niezgodności – jednak żadne nie określa wieku.

Podczas gdy we wszystkich 50 stanach obowiązują bardziej restrykcyjne ograniczenia dotyczące pasażerów przednich siedzeń niż w wieku zaledwie 14 lat, tylko 19 stanów oraz Waszyngton, Portoryko i Guam obecnie wymagają, aby dzieci poniżej drugiego roku życia pozostawały tyłem do kierunku jazdy zgodnie z wytycznymi AAP: Alabama (poniżej jednego roku), Kalifornia, Floryda, Hawaje, Luizjana, Maine, Michigan (poniżej 2 lat), Mississippi, Nowy Meksyk (poniżej 2 lat), Karolina Północna, Oklahoma (poniżej 1 roku i 20 funtów), Pensylwania, Dakota Południowa (poniżej 2 lat) i Utah .

Wymagania dotyczące samochodów dziecięcych w Stanach Zjednoczonych

Jeśli mieszkasz w Teksasie lub innym stanie, wymagania dotyczące samochodu dla dziecka będą się różnić w zależności od wieku Twojego dziecka. Minimalna liczba zabezpieczeń wymaganych do prowadzenia małego pojazdu z niemowlęciem jest często mniejsza niż w przypadku starszych dzieci.

Dlatego istnieje kilka różnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz bezpiecznie i legalnie przewozić niemowlę podczas jazdy po mieście.

Kiedy powinienem zamienić moje dziecko na składany fotelik samochodowy?

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy Twoje dziecko powinno zmienić fotelik samochodowy z tyłu na składany fotelik montowany przodem do kierunku jazdy. Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby dzieci jeździły tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, a przynajmniej do ukończenia dwóch lat.

Niektóre dzieci będą musiały pozostać w pozycji tyłem do kierunku jazdy dłużej, ponieważ ich nogi nie sięgają oparcia siedzeń pojazdu przodem do kierunku jazdy lub ponieważ cierpią na takie schorzenia, jak porażenie mózgowe, które wymagają ułożenia ich w pozycji pionowej podczas podróży.

Ponadto wszystkie niemowlęta mogą czerpać korzyści z trzymania niższych niż dorośli, więc jeśli ich stopy dotykają pięt dorosłego podczas siedzenia, może to powodować dyskomfort podczas długich podróży. Jeśli o tym pomyślisz, Twoje dziecko jest niewiele większe od dużego arbuza.

Jeśli umieścisz je w pozycji pionowej, ich głowa poruszy się i mogą uderzyć w oparcie siedzenia pojazdu lub, co gorsza, uderzyć w coś poza nim, jeśli dojdzie do wypadku.

Ile musisz mieć lat, aby siedzieć na przednim siedzeniu w Kalifornii 2020?

W Kalifornii 2020 zakazano siedzenia na przednich siedzeniach osobom poniżej 20 roku życia. Istnieją jednak wyjątki, takie jak posiadanie zezwolenia szkoleniowego lub potrzeby medyczne, które wymagają zapięcia pasów bezpieczeństwa.

Jeśli nie ma nikogo innego, kto mógłby prowadzić i pomagać w zaspokojeniu tych potrzeb, osoba dorosła musi usiąść obok nich na tylnym siedzeniu.