Kiedy zmieniasz fotelik samochodowy dla dziecka? Przewodnik

Kiedy zmieniasz fotelik samochodowy dla dziecka? Wiele czynników wpływa na odpowiedź na to pytanie, ale nie ma konkretnych zasad dotyczących tego, kiedy przestawić dziecko z nosidełka na fotelik samochodowy z kabrioletem lub dla malucha.

Szczegóły będą się różnić w zależności od rodzaju pojazdu, którym jeździsz (jeśli jest to SUV z większą ilością miejsca na siedzenia tyłem do kierunku jazdy), wieku dziecka i tego, czy osiągnęło jakiekolwiek kamienie milowe w zakresie bezpieczeństwa pod względem wzrostu i wagi.

Kiedy zmieniasz fotelik samochodowy dla dziecka? Przewodnik

Jak zainstalować podstawę fotelika samochodowego?

W Amazon dostępnych jest kilka różnych podstaw fotelików samochodowych i nie zawsze są one wymienne.

Oznacza to, że jeśli kupisz fotelik samochodowy dla niemowląt (który może być ustawiony tyłem do kierunku jazdy), będzie on działał tylko z podstawą wykonaną specjalnie dla Twojej marki i modelu pojazdu. Aby zainstalować pierwszą, musisz kupić lub pożyczyć inną bazę.

Jeśli i tak chcesz kupić nowe foteliki, rozważ zakup dwóch pasujących zestawów, aby móc je w razie potrzeby wymienić bez martwienia się o kompatybilność.

Dzięki składanym siedzeniom, takim jak te tutaj, nie ma potrzeby posiadania więcej niż jednego zestawu, ponieważ wszystkie pasują do każdego rodzaju ramy wózka od urodzenia do wieku dziecka .

Czy używasz pasów bezpieczeństwa z podstawą fotelika samochodowego?

Bardzo ważne jest, aby korzystać z bazy fotelika samochodowego. Staraj się nie przyzwyczajać do pozostawiania go na tylnym siedzeniu pojazdu, ponieważ może to spowodować, że nie będziesz mieć dodatkowego zestawu w razie potrzeby.

Należy poświęcić trochę czasu za każdym razem, gdy wsiadasz do pojazdu lub przed umieszczeniem dziecka w foteliku dziecięcym, jeśli używasz tylko pasa zamiast systemu LATCH.

W ten sposób staną się czymś normalnym zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci, aby nie było wątpliwości, który z nich należy używać w jakich godzinach.

Pomaga również w bezpieczeństwie, ponieważ większość wypadków zdarza się w ciągu 30 sekund po uruchomieniu pojazdu w ruchu! Jeśli zostanie to zrobione poprawnie, zapobiega to również chodzeniu na zewnątrz, gdy próbujesz je zapiąć .

Jak zamontować podstawę fotelika samochodowego z pasem bezpieczeństwa?

Najpierw zdejmij pokrowiec na siedzenie. Następnie odepnij lub przetnij ten nieznośny pasek, aby uwolnić ręce do mocowania bazy za pomocą systemu pasów bezpieczeństwa.

Następnie zlokalizuj miejsce, w którym będziesz mógł umieścić go w swoim pojeździe i zamocuj jedną stronę pasa fotelika samochodowego wokół części tego urządzenia. Możesz użyć dowolnego końca, ale upewnij się, że robisz to bezpiecznie.

Teraz przeciągnij wolny koniec paska przez mechanizm i wsuń go w prowadnicę przed zablokowaniem tej strony na miejscu. Następnie przymocuj fotelik samochodowy do tej podstawy, zatrzaskując lub zatrzaskując płytkę zatrzaskową na spodzie fotelika samochodowego dziecka za pomocą podłokietników lub haków znajdujących się w każdym rogu, jeśli są dostępne.

Jak przymocować fotelik samochodowy za pomocą pasa bezpieczeństwa?

Aby przymocować fotelik samochodowy za pomocą pasa, musisz upewnić się, że pas jest zablokowany na swoim miejscu. Oznacza to, że nie ruszy się, gdy zostanie przypadkowo pociągnięty lub w przypadku nagłych zatrzymań podczas jazdy lub postoju.

W przypadku korzystania ze starszego pojazdu, który nie ma dolnych drążków kotwiących do mocowania zatrzaskowego, należy skorzystać z najbezpieczniejszego miejsca instalacji i co najmniej jeden raz (najlepiej dwa razy) połączyć pasek Top Tether zarówno ze sztycą zagłówka tylnego siedzenia, jak i z wewnętrznym systemem uprzęży fotelika. ).

Jeśli to możliwe, wybierz pozycję zaburtową z otwarciem drzwi, zamiast otaczania się innymi siedzeniami lub przedmiotami, w których może dojść do kontaktu z innymi w przypadku manewrów hamowania awaryjnego. Pamiętaj też, że pasażerowie muszą być przypięci pasami do swoich siedzeń, a nie do fotelika dziecięcego.

Czy podstawa wysuwa się z fotelika samochodowego Graco?

Podstawa nie zsuwa się z fotelika samochodowego Graco. Możesz po prostu umieścić go w pojeździe i zapiąć pasy, aby zabezpieczyć dziecko na jazdę, gdy jest jeszcze wystarczająco małe, aby bezpiecznie zmieścić się w foteliku dla niemowląt.

Funkcje bezpieczeństwa tego najlepiej sprzedającego się modelu oznaczają, że będziesz mógł z niego korzystać przez cały okres niemowlęcy, aż Twoje dziecko będzie gotowe do siedzenia przodem do kierunku jazdy, co zwykle ma miejsce w wieku około dwóch lub trzech lat (gdy dziecko osiągnie co najmniej 22 lata). funtów).

Jak zmienić moje dziecko na fotelik podwyższający?

Fotelik podwyższający jest najlepszy, gdy Twoje dziecko wyrośnie z fotelika samochodowego. Zanim je zmienisz, upewnij się, że są wystarczająco wysokie, aby wygodnie usiąść i móc odpowiednio widzieć drogę przed sobą, siedząc prosto, bez zbytniego garbienia się lub odczuwania dyskomfortu.

Jeśli te rzeczy nie są prawdziwe dla twojego dziecka, poczekaj, aż tak się stanie! W przypadku większości dzieci będzie to miało miejsce w wieku od czterech do sześciu lat. Jednak nie ma dokładnego wieku, w którym dzieci powinny przestać używać fotelika z kabrioletem, ponieważ każdy człowiek jest inny.

Sugerujemy przestrzeganie wytycznych producenta dotyczących ograniczeń wagi, a także sprawdzenie, czy inne funkcje bezpieczeństwa wymagają aktualizacji przed zmianą z fotelików przodem do kierunku jazdy na tyłem (na przykład, jeśli uprząż jest zbyt krótka dla dziecka, które wyrosło przodem do kierunku jazdy). przodem do kierunku jazdy, ale ze względów bezpieczeństwa nadal musi jeździć tyłem do kierunku jazdy).