Kiedy zaczynasz potrzebować ubrań ciążowych? Wskazówki i pomysły

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kiedy to nastąpi, czytając nasz wpis na blogu, kiedy zaczynasz potrzebować ubrań ciążowych?

Ubrania ciążowe są często brane pod uwagę, gdy matka jest w ciąży od szóstego do siódmego miesiąca. To wtedy wiele kobiet zaczyna bardziej pokazywać swoją ciążę, co może sprawić, że poczują się skrępowane tym, jak wyglądają w zwykłych ubraniach.

Kiedy zaczynasz potrzebować ubrań ciążowych? Wskazówki i pomysły

Może się również zdarzyć, gdy kobieta zacznie czuć się nieswojo w swoim zwykłym ubraniu z powodu rozmiaru jej brzucha i piersi. Jednak to nie jest sytuacja, w której potrzebujesz ubrań ciążowych! Jest wiele innych oznak, że nadszedł czas na ubrania ciążowe!

Komu mam powiedzieć o mojej ciąży?

Kiedy jesteś w ciąży, ważne jest, aby Twoja rodzina, przyjaciele, koledzy z pracy lub grupa społeczna wiedziały, że mogą Cię wspierać w tym ekscytującym czasie! Nie ma dobrego ani złego sposobu na ogłaszanie swoich wiadomości – może to być tak proste, jak powiedzenie „spodziewamy się dziecka za ____ miesięcy/lat” LUB jeśli chcesz być kreatywny, zaszalej z ciastami, balonami i amp; inne fajne rzeczy. Nie zapomnij także podzielić się wiadomościami w mediach społecznościowych za pomocą hashtagów, takich jak na przykład #babynovelty!

Czy płacisz podatek za dni Kit?

Możesz otrzymać zapłatę za te dni, a także potrącać ją z wynagrodzenia, jeśli jesteś na urlopie macierzyńskim, więc zostaną one opodatkowane w tym okresie.

Kto płaci za dni utrzymywania kontaktu?

Są one opłacane przez firmę, w której pracujesz, a nie NHS.

Czy dni zestawu są obowiązkowe?

Nie, nie są obowiązkowe. Mogą być negocjowane i uzgadniane między tobą a twoim pracodawcą, jeśli firma jest gotowa za nie zapłacić lub pozwolić na czas wolny od pracy na spędzenie z nowym dzieckiem na tym wczesnym etapie.

Czy dostanę płatny urlop macierzyński?

Potrzebujesz umowy, która stanowi inaczej, ale jest to mało prawdopodobne, chyba że pracujesz tam przez wiele lat. Powinieneś zapytać o to kogoś z działu HR, ponieważ może się to różnić w zależności od firmy, w zależności od tego, jak długo firma została założona itp.

Jeśli dostaniesz urlop ojcowski po urodzeniu dziecka, te dni przepadną z każdego rocznego urlopu, który nabyłeś w tym momencie, ale pomyśl mądrze!

Co oznacza „Dni zestawu”?

Kit days to liczba dni wolnych od pracy po urodzeniu dziecka. Jeśli położna lub lekarz stwierdzą, że po porodzie powinnaś pozostać w szpitalu, możesz skorzystać z Kit Days, o ile nie ma innego powodu, dla którego nie mogą od razu wrócić z tobą do domu.

Różni się w zależności od szpitala, ale ogólnie oznacza czas wolny od pracy i opłacony do pierwszych urodzin (jeśli w ogóle tak się stanie). Jednak w te dni nie dostajesz urlopu macierzyńskiego!

Czy nie muszę informować pracodawcy przed posiadaniem dzieci?

Zawsze powinieneś porozmawiać ze swoim szefem o tym, co się stanie, jeśli/kiedy zdecydujesz się na wczesne założenie rodziny, nawet jeśli nie jest to konieczne, ponieważ plany mogą się bardzo szybko zmienić.

Czy mogę zarabiać na urlopie macierzyńskim?

To zmienia się ponownie w zależności od pracodawcy i jego polityki urlopów macierzyńskich.

Możesz otrzymać do 39 tygodni ustawowej płacy macierzyńskiej (SMP) od swojej firmy, jeśli się do niej kwalifikujesz, lub 90% swoich średnich tygodniowych zarobków, jeśli są one niższe od tej kwoty. Istnieje również potencjalna opcja skorzystania ze wspólnego urlopu rodzicielskiego, ale wymaga to wcześniejszej dyskusji z szefem!

Co się stanie, gdy wrócę do pracy?

Po powrocie do pracy po urodzeniu dzieci nie będzie żadnej różnicy, chyba że będziesz kontynuować pracę w niepełnym wymiarze godzin i nie zdecydujesz się jeszcze pracować w pełnym wymiarze godzin – większa elastyczność w zasadniczo bezsensownym stresie dotyczącym tego, które godziny/dni są najlepsze dla obojga rodziców. Jednak powrót do pracy oznacza, że ​​nie jesteś już uprawniony do ubiegania się o SMP.

Co należy wziąć pod uwagę?

Istnieje możliwość wzięcia przez oboje rodziców wspólnego urlopu rodzicielskiego (SPL), co oznacza, że ​​mogą dzielić czas wolny po urodzeniu dziecka i decydować, jak to działa między nimi. Aby doszło do SPL, każdy musi być stale zatrudniony w swojej firmie przed narodzinami dziecka – co oznacza, że ​​może istnieć pewne bezpieczeństwo pracy w zależności od tego, na jakim etapie jesteś w swojej karierze!

Ma to również swoje wady, ponieważ nie oferuje żadnego wsparcia finansowego w tych tygodniach, więc w razie potrzeby musiałby się temu przyjrzeć. Dodatkowo urlop macierzyński kończy się w momencie rozpoczęcia urlopu ojcowskiego, chyba że pracodawca określił inaczej lub uzgodnił to z partnerem.

Czy mogę dostać drugą pracę będąc na urlopie macierzyńskim?

Aby doszło do SPL, każdy musi być stale zatrudniony w swojej firmie przed narodzinami dziecka – co oznacza, że ​​może istnieć pewne bezpieczeństwo pracy w zależności od tego, na jakim etapie jesteś w swojej karierze! Ma to również swoje wady, ponieważ nie oferuje żadnego wsparcia finansowego w tych tygodniach, więc w razie potrzeby musiałby się temu przyjrzeć. Dodatkowo urlop macierzyński kończy się w momencie rozpoczęcia urlopu ojcowskiego, chyba że pracodawca określił inaczej lub uzgodnił to z partnerem.