Kiedy zaczynasz nosić spodnie ciążowe? Sztuczki i pomysły

Kiedy zaczynasz nosić spodnie ciążowe? Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to pytanie. Pomożemy Ci jednak przedstawić pomysły dotyczące tego artykułu.

Wiele przyszłych matek szuka dokładnej daty, ale nie ma takiej. Czas potrzebny na to, by Twoje ciało zaczęło się zmieniać, może się znacznie różnić w zależności od kobiety i ogólnie okresu ciąży.

Kiedy zaczynasz nosić spodnie ciążowe? Sztuczki i pomysły

U niektórych kobiet brzuch zaczyna się rozszerzać natychmiast po zajściu w ciążę, podczas gdy inne mogą w ogóle się nie pokazać aż do trzeciego trymestru.

Wszystkie te czynniki będą miały znaczenie przy podejmowaniu decyzji o przejściu na ubrania ciążowe! Lista punktowana Oto różne znaki, które mogą oznaczać, że nadchodzi ten czas:

  • Twoje zwykłe dżinsy stają się zbyt ciasne w talii
  • Potrzebujesz więcej miejsca w innych obszarach, takich jak biodra, uda i pośladki
  • Nie możesz już zmieścić się w swojej ulubionej parze spodni.

Czy mogę zarabiać na urlopie macierzyńskim?

Istnieje kilka różnych sposobów zarabiania pieniędzy na urlopie macierzyńskim. Niektóre osoby pracują z domu, inne mogą przenieść swoje biuro, a jeszcze inne dojeżdżają do pracy przez część dnia lub tygodnia. Zasiłek macierzyński nie podlega opodatkowaniu, więc szybko się sumuje, jeśli wybierzesz jedną z tych opcji!

Ponadto istnieją inne sposoby zarabiania pieniędzy podczas urlopu, takie jak sprzedaż przedmiotów online, opieka nad siostrzenicami/bratankami itp., korepetycje lub cokolwiek, co wymaga bardzo niewielkiego zaangażowania czasowego, ale jest dość dobrze płatne.

Jeśli nic z tego nie pasuje, rozważ kreatywne prace, takie jak pisanie e-booków lub instrukcji! Internet stał się niesamowitym źródłem, w którym każdy może sprzedawać to, co zna — a klienci są zawsze w potrzebie!

Czy wracasz do pracy po urlopie macierzyńskim?

To zawsze ten moment, na który nikt nie jest gotowy; Twój urlop macierzyński. Zaczynasz się ekscytować, wszystko ułożyłeś ze swoim pracodawcą i nagle wszystko się kończy. Twoje dziecko przybyło! Co teraz?

Wychodząc na urlop macierzyński nie wiedziałam, co się stanie, gdy nadejdzie czas powrotu do domu, dlatego dzisiaj zebraliśmy kilka przydatnych informacji na temat powrotu z bezpłatnego urlopu po porodzie. Niestety, w tej chwili prawo nie zapewnia zbyt dużej ochrony, jeśli zdecydujesz się w ogóle nie wracać lub pracować w niepełnym wymiarze godzin, ale miejmy nadzieję, że wkrótce to się zmieni!

Miejmy nadzieję, że więcej firm będzie oferować płatne urlopy rodzinne, a nie tylko prawo federalne, aby dać nowym rodzicom do dwunastu tygodni bezpłatnego urlopu rodzinnego. Ale do tego czasu masz to!

Czy praca na urlopie macierzyńskim jest nielegalna?

W Stanach Zjednoczonych praca na urlopie macierzyńskim jest nielegalna. To prawo obowiązuje niezależnie od tego, czy pracownik otrzymuje wynagrodzenie, czy nie. Jednak wiele firm może o tym wiedzieć i rozumieć, że pracownica w ciąży prawdopodobnie nie może podnosić ciężkich przedmiotów, na przykład, jeśli uzyska na to zgodę lekarza i zamiast tego pozwoli jej wykonywać pracę biurową w tych miesiącach.

Niektóre kobiety decydują się na kontynuowanie pracy przez okres ciąży, ale potem biorą dłuższy czas wolny po porodzie, aby nawiązać więź z dzieckiem, co może trwać do sześciu tygodni przed powrotem do pracy!

Wybór zależy od tego, co każda kobieta czuje się komfortowo, chociaż mogą wystąpić potencjalne konsekwencje w zależności od tego, jak daleko jest po powrocie z urlopu macierzyńskiego, na przykład rozwiązanie lub degradacja zatrudnienia, dlatego niektóre kobiety decydują się poświęcić jak najwięcej czasu przed powracający.​

Kiedy powinienem rozpocząć urlop macierzyński?

Urlop macierzyński to okres, w którym kobiety mogą zrezygnować z pracy i nadal otrzymywać wynagrodzenie. Pierwszym krokiem do zrozumienia, kiedy należy rozpocząć urlop macierzyński, jest poznanie przepisów federalnych FMLA (ustawy o urlopie medycznym w rodzinie) oraz przepisów stanowych, jeśli takie istnieją w miejscu, w którym mieszkasz.

Na przykład niektóre stany wymagają od pracodawców zapewnienia co najmniej 12 tygodni bezpłatnego urlopu macierzyńskiego lub ojcowskiego, podczas gdy inne stany zapewniają tylko częściowe wynagrodzenie w tym okresie.

Należy jednak pamiętać, że chociaż wiele firm oferuje płatne polisy na urlop macierzyński w ramach swoich planów ubezpieczenia zdrowotnego – co oznacza, że ​​pokrywają one część Twojej pensji – te świadczenia nie zostaną uruchomione, dopóki fizycznie nie pójdziesz na termin leżenia w łóżku! To powiedziawszy, oto dwa rodzaje płatnego urlopu macierzyńskiego dostępne w niektórych firmach.

Jak długo większość firm daje urlop macierzyński?

Na to pytanie można odpowiedzieć, biorąc pod uwagę kraj i stan, w którym mieszkasz. Na przykład kobiety w Kalifornii mają prawo do maksymalnie sześciu tygodni urlopu macierzyńskiego przed porodem i dodatkowych ośmiu tygodni po porodzie, jeśli zdecydują się nie brać więcej wolnego – łącznie daje to łącznie 14 tygodni płatnego urlopu.

Kwota ta nieznacznie wzrasta w miarę upływu lat: kobiety mogą otrzymać 16 z 52 możliwych godzin tygodniowo w ciągu pierwszego roku pracy, co powoduje, że ich wynagrodzenie wynosi 50 procent zamiast 100 procent.

W przeciwieństwie do tego, pracownicy stanów federalnych mają 12-tygodniowy bezpłatny urlop rodzinny, ale jest on obowiązkowy tylko w firmach zatrudniających 50 lub więcej pracowników, co pozostawia wiele osób bez ochrony przed dyskryminacją w pracy lub zwolnieniem z pracy z powodu korzystania z jednej z najbardziej podstawowych ludzkich potrzeb.