Kiedy zacząć nosić spodnie ciążowe?

Spodnie ciążowe są nie tylko dla kobiet w ciąży. Można je nosić, gdy potrzebujesz dodatkowego wsparcia, gdy zwykłe ubrania nie pasują już do siebie lub gdy chcesz ubrać się w bardziej pochlebny styl. Ale kiedy zacząć nosić spodnie ciążowe? W tym artykule o wskazówkach dotyczących mody ciążowej podpowiemy Ci, jaki rozmiar kupić i kiedy należy je nosić.

Wskazówki, kiedy możesz zacząć nosić spodnie ciążowe:

– Kiedy twoje zwykłe ubrania już nie pasują

Kiedy zacząć nosić spodnie ciążowe?

– Gdy chcesz się ubrać w bardziej pochlebnym stylu

– Kiedy potrzebujesz dodatkowego wsparcia.

– Możesz nosić spodnie ciążowe, gdy jesteś w ciąży lub gdy Twoje zwykłe ubrania nie pasują już do siebie.

Co powinienem zrobić, jeśli moja ciąża stanie się zagrożona?

Ciąża może czasami stać się obarczona wysokim ryzykiem i wymagać szczególnej uwagi lekarzy i położnych z powodu powikłań, takich jak poród przedwczesny (poród przed ukończeniem 37 tygodnia ciąży), który, jak wykazano, zwiększa prawdopodobieństwo przyjęcia na oddział intensywnej terapii noworodków, a jednocześnie znacząco zwiększające się prawdopodobieństwo śmierci niemowląt.

Czy mogę wykonywać pracę w niepełnym wymiarze godzin podczas urlopu macierzyńskiego?

Możliwe jest wykonywanie pracy w niepełnym wymiarze godzin podczas urlopu macierzyńskiego, ale pracodawcy muszą mieć świadomość, że każda płatna praca wykonywana w tym okresie może wpłynąć na Twoje prawo do SMP.

Czy mogę zabrać dziecko z kraju na czas pobierania ustawowego zasiłku macierzyńskiego?

Tak, masz prawo pozwolić sobie i nowo narodzonemu dziecku na wyjazd za granicę przez okres do ośmiu tygodni po porodzie bez utraty jakiejkolwiek ustawowej zasiłku macierzyńskiego (SMP – pod warunkiem, że spełnia wszystkie inne kryteria kwalifikacyjne). Y

Jeśli wrócisz wcześniej niż planowano, nadal otrzymasz pewną zapłatę. Jeśli przejdziesz przez osiem tygodni lub zdecydujesz się w ogóle nie wracać, może to skutkować utratą pełnego SMP lub bez wynagrodzenia, w zależności od tego, jak długo Cię nie było. Istnieje ścisły okres kwalifikacyjny wynoszący osiem tygodni, zanim będziesz mógł otrzymać SMP.

Jakie są korzyści z płatnego urlopu?

Płatny urlop ma dwie różne formy – zwykły ustawowy zasiłek macierzyński (SMP) i dodatkowy SMP. Korzyści z każdego rodzaju mogą się nieznacznie różnić, ale oba mogą zapewnić wsparcie finansowe podczas nieobecności w pracy, aby urodzić i opiekować się dzieckiem.

Jaka jest korzyść z ustawowego urlopu macierzyńskiego?

Ustawowe wynagrodzenie macierzyńskie może być dostępne, jeśli: jesteś pracownikiem; Twoje średnie zarobki w ustalonym okresie, zwanym „tygodniem kwalifikującym”, przed zaprzestaniem pracy, wynosiły co najmniej 116 GBP tygodniowo (kwiecień 2018 r. – marzec 2019 r.); Nie przepracowałeś nieprzerwanie dla obecnego pracodawcy przez ponad 26 tygodni do końca 15 tygodnia przed terminem porodu oraz byłeś zatrudniony przez co najmniej 26 z 66 tygodni przed terminem porodu.

Co to jest dodatkowy ustawowy zasiłek macierzyński (ASMP)?

Dodatkowe ustawowe wynagrodzenie macierzyńskie może być dostępne, jeśli nie kwalifikujesz się do SMP, w tym w przypadku, gdy: Zarabiasz więcej niż 116 GBP tygodniowo, ale mniej niż 145 GBP tygodniowo.

Pracujesz w niepełnym wymiarze godzin: Twoje średnie zarobki w ustalonym okresie, zwanym „tygodniem kwalifikującym”, nie były niższe niż jedna szósta dotychczasowych lub 25-krotność krajowej płacy minimalnej – w zależności od tego, która z tych wartości była wyższa (kwiecień 2018 r. – marzec 2019).

Opłaciłeś składki na ubezpieczenie społeczne klasy pierwszej od zarobków powyżej górnego limitu (116 funtów). ASMP może być również płatny za adoptowany i dzielony urlop rodzicielski.

ASMP jest wypłacane przez maksymalnie 39 tygodni, w wysokości 90% Twoich średnich tygodniowych zarobków (z dolnym limitem 145 GBP tygodniowo) – lub 90% tego, co byś zarabiał, gdybyś nie był na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim: w zależności od tego jest niższy. Jeśli oboje rodzice pracują dla pracodawcy, osoba, która przepracowała najdłużej otrzymuje SMP; to pozostanie bez zmian, nawet jeśli wrócą wcześniej do pracy. Drugi rodzic może zamiast tego (lub dodatkowo) ubiegać się o Paternity Pay.

Jakie są dodatkowe ustawowe stawki zasiłku macierzyńskiego?

Jeśli zarabiasz mniej niż 116 GBP tygodniowo Otrzymujesz 100% swoich średnich tygodniowych zarobków brutto w ciągu dowolnych 13 tygodni w kwalifikującym się tygodniu.

Jeśli zarabiasz więcej niż 116 funtów tygodniowo Otrzymujesz stałą stawkę w wysokości 145 funtów tygodniowo, która jest dolnym limitem zarobków dla celów SMP. Jeśli oboje rodzice pracują dla pracodawcy, osoba, która przepracowała najdłużej otrzymuje SMP; to pozostanie bez zmian, nawet jeśli wrócą wcześniej do pracy. Drugi rodzic może zamiast tego (lub dodatkowo) ubiegać się o Paternity Pay.

Ile urlopu muszę wziąć?

Możesz rozpocząć urlop macierzyński lub adopcyjny do 11 tygodni przed terminem porodu (ale nie możesz wrócić do pracy i wrócić później). Musisz powiadomić o tym z co najmniej 28-dniowym wyprzedzeniem, jeśli chcesz, aby wszystko wyglądało jak wakacje, ale nie ma minimalnej długości żadnego z nich. Zapisuj, kiedy powiesz im, że jesteś w ciąży; będzie to ważne na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Twój pracodawca może poprosić o dowód, taki jak zaświadczenie lekarskie potwierdzające ciążę, poród lub adopcję – pamiętaj, że nie musi płacić SMP/zasiłku ojcowskiego przed upływem kwalifikującego się tygodnia, więc nie będzie od razu wiedział o dacie przybycia Twojego dziecka! Nie zapomnij o płatnym czasie wolnym na wizyty przedporodowe.

Jaki kształt poduszki powinienem wybrać?

Zarówno poduszki poporodowe w kształcie litery U, jak i C są świetne. Wybór zależy od Twoich osobistych preferencji.

Czy mogę zrobić moją poduszkę ciążową ze starej koszuli?

Możesz zszyć dwie koszule w jedną dużą poduszkę ciążową, zszywając oba końce każdej koszuli. W ten sposób, po wycięciu pożądanego kształtu, element będzie mógł zmieścić się z powrotem jako jeden duży element, co ułatwia przechowywanie lub późniejszą utylizację, jeśli zajdzie taka potrzeba!

Czy możesz rozłożyć zasiłek macierzyński?

Tak, niektóre firmy rozkładają zasiłek macierzyński na pewien okres po powrocie do pracy. Porozmawiaj ze swoim pracodawcą o tym, jak chciałby, abyś płacił na urlopie.