Kiedy wkładać dziecko do wózka bez fotelika?

Kiedy wkładać dziecko do wózka bez fotelika samochodowego? Wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia się, kiedy włożyć dziecko do wózka bez fotelika.

Ten artykuł będzie pomocny dla rodziców, którzy muszą nosić niemowlę i wszystkie związane z nim rzeczy. Ten wpis na blogu dotyczy tego, kiedy należy umieścić dziecko w wózku bez korzystania z fotelika samochodowego.

Kiedy wkładać dziecko do wózka bez fotelika?

Kiedy powinienem włożyć dziecko do wózka bez fotelika

W społeczności dziecięcej często pojawia się pytanie, kiedy umieścić noworodka w wózku bez fotelika.

W większości przypadków nie zaleca się umieszczania noworodka w pierwszym wózku, dopóki nie osiągnie co najmniej ośmiu funtów i nie ma co najmniej dwóch tygodni. Mogą jednak zaistnieć okoliczności, w których nie dotyczy to Ciebie.

W jakim wieku dziecko może chodzić w wózku?

Wózki spacerowe są dostępne od urodzenia do około czwartego roku życia, kiedy dziecko zwykle wyrasta z wózka. Nie należy jednak zostawiać dzieci bez opieki w wózku, dopóki nie będą w stanie samodzielnie usiąść i trzymać głowy prosto bez podparcia. Dlatego dolna granica wynosi sześć miesięcy dla niemowlęcia, które nadal wymaga dodatkowego podparcia pleców podczas siedzenia.

W przypadku starszych niemowląt i małych dzieci zależy to od tego, jak często chodzą z tobą w tym czasie lub czy musisz nosić je przez cały dzień, wtedy zastanów się nad zakupem jednego wcześniej, ponieważ będziesz bardzo zmęczony noszeniem dziecka przez cały dzień.

Górną granicę wyznaczają zwykle względy bezpieczeństwa związane z jazdą w pozycji półleżącej: gdy rozwinie się wystarczająca siła mięśni (zwykle około 18 miesiąca życia), dziecko może samodzielnie siedzieć i bezpiecznie jeździć w odchylanym wózku.

Kiedy możesz biegać z dzieckiem w foteliku samochodowym?

Można bezpiecznie biegać z dzieckiem w foteliku samochodowym, jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek:

Należy wyjąć dziecko z fotelika i położyć je na ziemi podczas joggingu. Jeśli zostawisz dziecko przypięte w foteliku, może ono doznać obrażeń podczas wypadku w terenie lub nagłego zatrzymania.

Nie chcesz ryzykować zranienia ich, wykonując ostre zakręty przy dużych prędkościach, trzymając się tego rodzaju ograniczenia.

Niech ktoś inny przytula dziecko podczas joggingu, tak aby wszystkie ręce były wolne do kierowania i utrzymania równowagi. Inną opcją byłoby zwrócenie szczególnej uwagi na zapewnienie widoczności między przejeżdżającymi samochodami (jeśli pozwalają na to okoliczności) podczas biegania na zewnątrz po ruchliwych drogach, ale nie jest to również zalecane, ponieważ warunki drogowe mogą się szybko zmieniać.

Czy możesz używać wózka do biegania z samochodem

Zależy to od produktu i sposobu jego zaprojektowania, ale generalnie nie. Nie możesz używać wózka do biegania z fotelikiem samochodowym, ponieważ są to dwa różne urządzenia, które służą dwóm zupełnie innym celom; jednak możesz kupić dodatek do obecnego wózka do biegania, aby był kompatybilny z większością fotelików samochodowych dla niemowląt.

Jak sprawić, by moje dziecko usiadło na wózku?

Możesz ćwiczyć z różnymi przedmiotami, takimi jak koc lub mała poduszka. Upewnij się, że przedmiot jest miękki i nie ma ostrych krawędzi, które mogłyby zranić dziecko w przypadku nagłego poruszenia się.

Następnie zacznij od ustawienia wózka na płaskiej powierzchni, aby nie poruszał się, gdy przypinasz do niego dziecko. Niech się położy z głową na jednym końcu i stopami na drugim.

Gdy już ułożysz je prawidłowo, powoli zacznij mocować je do pasków z materiału za kostki, a następnie w kierunku ramion, aż zostaną w pełni bezpiecznie przymocowane.

Jeśli z jakiegoś powodu to nie zadziała (np. jeśli Twoje dziecko jest zbyt wybredne), nie martw się pośpiechem. Połóż go z powrotem na wózku i spróbuj ponownie, gdy uspokoi się.

Kiedy dziecko może jechać przodem do kierunku jazdy?

w foteliku samochodowym przodem do tyłu pojazdu od urodzenia do drugiego roku życia lub gdy osiągną limit wzrostu i wagi wskazany przez producenta. Gdy dziecko przekroczy ten limit, może jeździć w pozycji wyprostowanej, jeśli jest to zalecane ze względu na jego wzrost i poziom dojrzałości.

Jak długo można używać Chicco Keyfit 30?

Jeśli chcesz zachować Chicco KeyFit 30 i używać go przez pierwszy rok życia dziecka, nie ma powodu, dla którego nie możesz. Limit wagi w tym konkretnym modelu zaczyna się od czterech funtów, aż osiągną trzydzieści funtów, ponieważ ich wzrost będzie wynosił około 32 cale, zanim zamienią się miejscami na inne.

Może to trwać do dwunastu miesięcy, co sprawia, że ​​jest to niezwykle cenny zakup, więc jeśli chcesz kupić sobie lub komuś inny wspaniały prezent, nie szukaj dalej.

Chociaż nie zalecamy używania fotelików samochodowych po ukończeniu przez dzieci drugiego roku życia, ale w niektórych przypadkach rodzice ich potrzebują i ze względu na to, jak dobrze jest to wykonane, będzie to jedyny fotelik, którego używasz dla swojego dziecka, dopóki z niego nie wyrośnie.