Kiedy umieścić dziecko w krzesełku?

Kiedy umieścić dziecko w krzesełku do karmienia? Kiedy próbujesz dowiedzieć się, kiedy ich dziecko jest gotowe, jest wiele sytuacji, w których zadać dziecku pytania dotyczące krzesełka, które zadają sobie rodzice.

Rodzice powinni wiedzieć, kiedy dziecko może samodzielnie usiąść, kiedy może chwycić jedzenie obiema rękami, a także więcej, zanim zdecydują, kiedy nadszedł czas na krzesełko do karmienia. W tym poście na blogu dowiesz się, kiedy położyć dziecko na krzesełku do karmienia.

Kiedy umieścić dziecko w krzesełku?

Kiedy wkładać dziecko do krzesełka

Kiedy Twoje dziecko potrafi samodzielnie siadać, powinnaś zacząć kłaść je w krzesełku podczas jedzenia. Wielu rodziców martwi się, że umieszczanie dzieci na wyższym krześle zbytnio obciąża plecy lub szyję dziecka, ale nie jest to prawdą, jeśli jest to zrobione prawidłowo!

Jedną rzeczą, na którą należy uważać, jest to, jak ciasno przypięte jest Twoje dziecko podczas siadania. Jeśli wydaje Ci się, że nie są wygodne lub bezpieczne – zwłaszcza, gdy próbują wydostać się z siedzenia – nie zmuszaj ich do siedzenia przez dłuższy czas, dopóki nie osiągną odpowiedniego wieku i siły niż wcześniej.

Czy 4-miesięczne dziecko może siedzieć w wysokim krzesełku?

Tak, tak małe dziecko można podtrzymywać w krzesełku do karmienia. Musisz jednak upewnić się, że oparcie siedzenia jest co najmniej tak wysokie, jak jego ramiona i nie może się pod nim wsunąć. Chcesz również upewnić się, że wszystkie paski są zabezpieczone, aby maluch nie wysunął się, gdy się wije, lub spróbuj wspiąć się na nie.

Jeśli to możliwe, poproś kogoś, aby obserwował je podczas karmienia, na wypadek rozlania pokarmu. Utrzymuj wszystko w czystości, często wycierając powierzchnie przed posiłkami, ponieważ dzieci mają zwykle mniej rozwinięty układ odpornościowy, co czyni je podatnymi na choroby wywołane przez kontakt z zarazkami innych osób, które mogły wcześniej zjeść te powierzchnie. Miej też oko na wszelkie plamy starego jedzenia, które może być niezjedzone i może przyciągać mrówki lub inne robaki.

Jak długi powinien być czas na brzuszku po 2 miesiącach?

Czas na brzuszku jest ważny dla dzieci w tym wieku. Robią więcej, ale w końcu się zmęczą. Powinna trwać od 30 do 45 minut, z przerwami, jeśli dziecko jest wybredne lub płacze. Nie zapomnij też położyć maty do zabawy na dowolnej powierzchni, na której kładziesz malucha!

Najlepszym sposobem na zabawę w czasie brzuszka jest używanie zwisających zabawek, aby mogły utrzymać ich uwagę i dać im coś, na co można popatrzeć podczas leżenia tam

Co się stanie, jeśli nie zrobisz czasu na brzuszek?

Jeśli dziecko nie śpi na brzuszku, może to prowadzić do kilku problemów. Przede wszystkim, jeśli nie przyzwyczają się do leżenia na brzuchu, gdy nie śpią, mięśnie w tym obszarze nie będą wystarczająco wzmocnione, a później będą mieli większe kłopoty ze wstawaniem z leżenia lub raczkowania. Po drugie, dzieci, które spędzają zbyt dużo czasu na plecach, mogą rozwinąć plagiocefalię (zespół płaskiej głowy).

Po trzecie, nieczęste spędzanie czasu na brzuszku może również wpłynąć na rozwój dziecka, ponieważ pewne rzeczy zdarzają się tylko wtedy, gdy dziecko jest wyprostowane, takie jak chwytanie przedmiotów między kciuk a palec wskazujący.

Na koniec ostatnia rzecz: ponieważ dzieci uwielbiają spędzać dużo czasu na spaniu, kładąc je do góry, rodzice często umieszczają je w płaskim łóżeczku do spania. Jednak podczas snu niemowlęta należy kłaść na plecach, ponieważ zbyt długie pozostawienie ich w tej samej pozycji może prowadzić do pozycyjnej plagiocefalii.

Kiedy dziecko może siedzieć w chodziku?

Dziecko może siedzieć w chodziku, gdy jest w stanie podeprzeć własną głowę i szyję. Zwykle ma to około sześciu miesięcy, w zależności od dziecka.

Rodzice powinni również zdawać sobie sprawę z wszelkich schorzeń, które mogą uniemożliwić dziecku samodzielne siedzenie, takich jak refluks lub kręcz szyi (pochylenie głowy). Niemowlęta z tymi problemami mogą potrzebować więcej czasu, zanim będą mogły siedzieć bez pomocy bez szybkiego zmęczenia.

Dodatkowo rodzice muszą wziąć pod uwagę, czy chodzik został wycofany ze względów bezpieczeństwa, które różnią się w zależności od producenta i numeru modelu, dlatego ważne jest, aby sprawdzić każdy produkt indywidualnie.

Dlaczego siedzenia Bumbo są złe?

Wielu rodziców kupuje foteliki Bumbo, aby ich dzieci mogły siedzieć podczas karmienia lub zabawy. Problem polega na tym, że wiele dzieci doznało poważnych obrażeń z powodu ustawienia i sztywności tego fotelika.

Według Healthy Children: „Niemowlę nie musi siedzieć, zanim uzyska dobrą kontrolę głowy i siłę szyi, zwykle około czterech miesięcy u większości dzieci.

Jego mięśnie powinny być również na tyle silne, aby nie opadały do ​​przodu w pozycji siedzącej (co zwykle zdarza się do sześciu miesięcy). Ponadto, gdy Twoje dziecko dorośnie, jego kręgosłup stanie się bardziej elastyczny, a tułów silniejszy; po około 12 miesiącach może bardzo dobrze zacząć się osuwać, jeśli zostanie zbyt wcześnie zmuszony do pionizacji. I nie chcesz, żeby jego rozwijające się mięśnie miały za dużo pracy.

Niemowlęta mogą cierpieć z powodu urazów, takich jak złamania czaszki, złamania kości i żeber, uszkodzenia mózgu, a nawet śmierć z powodu ustawienia głowy podczas siedzenia lub tacy Bumbo (jeśli jest założone). Z tego powodu mówimy, że najlepiej nie tylko dla dziecka, ale także dla siebie, jeśli całkowicie nie kupisz tych produktów.

Istnieje wiele innych fotelików, które pozwalają dzieciom rozwijać się bez narażania ich na ryzyko, takie jak krzesełko First Years Grow With Me lub Evenflo Exersaucer Bounce & Uczyć się. Te opcje kosztują mniej niż kupowanie kilku fotelików bumbo we wczesnych latach życia dziecka, więc po co ryzykować?

W jakim wieku jest Jumperoo?

Jumperoo jest przeznaczony dla dzieci w wieku od trzech miesięcy do maksymalnej wagi 25 funtów. lub do momentu, w którym dziecko będzie mogło się wydostać, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Upewnij się, że Jumperoo został złożony przez osobę dorosłą przed użyciem zgodnie z instrukcją i etykietami produktu.