Kiedy robić zdjęcia ciążowe? Wskazówki i porady dla kobiet w ciąży

Na tym blogu porozmawiamy o tym, kiedy robić zdjęcia ciążowe.

Zdjęcia ciążowe to świetny sposób na udokumentowanie ciąży i utrwalenie wspomnień z okresu ciąży. Niezależnie od tego, czy jest to dla siebie, czy jako prezent, robienie zdjęć ciążowych ma wiele zalet. Ale kiedy powinieneś je wziąć? Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi, jeśli chodzi o robienie zdjęć ciążowych, ale przedstawimy kilka wskazówek i wskazówek, które mogą ułatwić tę decyzję!

Kiedy robić zdjęcia ciążowe? Wskazówki i porady dla kobiet w ciąży

Kiedy robić zdjęcia ciążowe: kiedy czujesz się najpiękniejsza i pewna siebie – Kiedy powinnaś robić zdjęcia ciążowe? Ważne jest, aby znaleźć czas, kiedy poczujesz się komfortowo i szczęśliwie. W końcu to taki ekscytujący moment w Twoim życiu! Istnieje wiele różnych etapów ciąży, które mogą wymagać różnych ubrań lub pozycji.

Możesz nawet rozważyć przyjmowanie ich wielokrotnie w ciągu dziewięciu miesięcy, aby żadna faza nie została nieudokumentowana! Jeśli w ciągu tych długich 40 tygodni były jakieś wyjątkowe chwile, kiedy wydawało się, że dzieje się w tobie coś prawdziwego… teraz jest prawdopodobnie również dobry czas na piękne zdjęcia. Pamiętaj jednak, że te zdjęcia są przeznaczone nie tylko dla Ciebie – dlaczego nie zadbać o to, by spodobały się również innym?

Korzyści z urlopu macierzyńskiego?

#1. Kobieta, która bierze urlop macierzyński, może poświęcić trochę czasu na związanie się z nowym dzieckiem i powrót do zdrowia po porodzie, co pomoże jej również uniknąć depresji poporodowej, która może się pojawić, a także otrzymać przynajmniej część pieniędzy w tym okresie.

Może być w stanie wrócić do pracy wcześniej niż oczekiwano lub wznowić szkolenie do nadchodzącej roli, zaczynając pracę w niepełnym wymiarze godzin przed ponownym przejściem na pełny etat po urodzeniu dziecka.

#2. To pozwoliłoby im na większą elastyczność w pracy, a jednocześnie nadal mogliby spędzać czas z rodziną! Ponieważ wiele kobiet zwykle nie otrzymuje wystarczającej liczby dni wolnych, ponieważ muszą być dostępne lub rozpaczliwie tego chcą, może to pomóc w płynnym powrocie do pracy i nie sprawić, by czuły się przytłoczone.

#3. Urlop macierzyński: w Estonii płatny urlop macierzyński wynosi sześć miesięcy. Pracodawca musi posiadać wolne stanowisko w istniejącej lokalizacji firmy lub w nowej lokalizacji w promieniu 50 kilometrów od miejsca zamieszkania, jeśli wymaga tego pracownik.

Jeśli ta opcja nie jest dostępna, dwa lata można wykorzystać jako urlop bezpłatny. Jeśli pracownik sobie tego życzy, może podzielić swój sześciomiesięczny urlop na trzy okresy, aby zapewnić mu większą elastyczność w zarządzaniu zarówno obowiązkami zawodowymi, jak i rodzinnymi.

Notatka:

Matkom nie przysługuje płatny urlop macierzyński w następujących krajach: Papua Nowa Gwinea, Surinam, Nauru, Palau (Guam), Wyspy Marshalla, Kiribati, Tuvalu, Tonga, Samoa.

Rzeczy potrzebne do macierzyństwa:

  • Poduszka
  • Rzeczy dla dzieci
  • Torba na brudne ubrania
  • Ładowarka do telefonu
  • Gondola/wózek/łóżeczko i materace
  • Butelka na wodę

Macierzyństwo może rozpocząć się w dowolnym momencie między poczęciem a narodzinami. Po pierwsze, musisz wiedzieć, ile lat ma Twoje dziecko, zanim sporządzisz listę potrzebnych rzeczy. Powinieneś mieć „co najmniej” miesiąc przed narodzinami dziecka, co oznacza, że ​​kupowanie rzeczy teraz, a nie później, pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze! Zachowaj wszystkie paragony na wypadek, gdyby były potrzebne jako dowód zakupu.

Upewnij się, że czegoś nie ma w sprzedaży, a następnie poczekaj, aż spadnie, ponieważ przedmioty takie jak pieluchy rosną co sześć miesięcy lub mniej, w zależności od tego, skąd je kupujesz! Jeśli to możliwe, spróbuj użyć kuponów, aby uzyskać oferty, ale upewnij się, że nie ma ograniczeń dotyczących zasad dotyczących kuponów sklepowych, które utrudnią korzystanie z kuponów, jeśli połączysz je z innymi ofertami, na przykład kup jedną, a drugą za darmo.

Jaka jest różnica między urlopem macierzyńskim, rodzicielskim i chorobowym?

Główna różnica polega na tym, jak długo pracownicy mogą wziąć urlop za każdy rodzaj nieobecności, kto płaci im podczas ich nieobecności w pracy, niezależnie od tego, czy otrzymują pełne wynagrodzenie podczas zatwierdzonych nieobecności w pracy, czy częściowe wynagrodzenie (tj. wypłacane w inny sposób niż poprzez płac) i która agencja rządowa zarządza zasadami regulującymi urlopy z pracy.

Ogólnie rzecz biorąc: Macierzyństwo obejmuje wszystkie schorzenia związane z ciążą, w tym wizyty prenatalne, a także opiekę poporodową po porodzie; obejmowałoby to również leczenie niepłodności, takie jak IVF itp.; Rodzicielski odnosi się do rodzica biorącego urlop po urodzeniu/adopcji dziecka; Opiekun jest przeznaczony dla osób, które biorą wolne, aby opiekować się lub pomóc choremu członkowi rodziny, a choroba osobista oznacza, że ​​pracownik wziął urlop z powodu choroby.

Pracownicy: Chociaż większość pracowników ma prawo do płatnych urlopów macierzyńskich, rodzicielskich, opiekuńczych i związanych z chorobą osobistą, istnieją wyjątki, które obejmują niektóre uzwiązkowione miejsca pracy, w których mogą być zawarte inne ustalenia między kierownictwem a związkami (tj. układy zbiorowe).

Pracownicy niezrzeszeni, tacy jak menedżerowie lub specjaliści zatrudnieni na podstawie umowy z ich firmą, mogą otrzymywać pełne wynagrodzenie podczas zatwierdzonych nieobecności w pracy, ale nie z wynagrodzenia; dorywczy pracownicy również nie otrzymują żadnej formy płatnej nieobecności, z wyjątkiem bardzo ograniczonych okoliczności; pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin nie otrzymują więcej płatnych dni wolnych niż pracownicy zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin, ale mają zagwarantowaną przynajmniej część wynagrodzenia.

Ile rozmiarów biustonoszy wybierasz w ciąży?

Nie ma na to definitywnej odpowiedzi, ponieważ ciało każdej kobiety zmieni się inaczej, jednak często wybiera się co najmniej jeden lub dwa rozmiary staników.