Kiedy przestawić się z pieluch na podciąganie? Przewodnik

Kiedy przestawić się z pieluch na podciąganie się, to częste pytanie wśród świeżo upieczonych rodziców.

Istnieje kilka kamieni milowych, które Twoje dziecko osiągnie z biegiem czasu i może być łatwe do ustalenia, kiedy należy przejść z typowej bielizny, takiej jak pieluchy lub bielizna, ale nie jest to tak łatwe dla większości ludzi, aby dowiedzieć się, jak długo muszą nosić pieluchy przed przejściem w górę.

Kiedy przestawić się z pieluch na podciąganie? Przewodnik

Niektóre dzieci zaczynają wykazywać oznaki gotowości wcześniej niż inne, więc proces ten różni się znacznie w zależności od każdej unikalnej osobowości oraz stylu uczenia się i rozwoju. Przyjrzymy się tutaj ogólnym wskazówkom na temat tego, co nazywamy „gotowością do nauki korzystania z nocnika”, aby ustalić, czy teraz jest odpowiednia pora na zmianę!

Ile pieluszek potrzebuje dziecko w pierwszym roku?

Przeciętny noworodek w pierwszym roku zniesie pieluchy za około 1800 dolarów. Wiek i waga dziecka, jak często je zmieniasz itp., wszystko to odgrywa rolę w używaniu pieluch w tym przedziale czasowym.

Noworodki zazwyczaj potrzebują co najmniej sześciu do ośmiu pieluszek dziennie, ale muszą być zmieniane, gdy są mokre lub zabrudzone kałem – co byłoby częstsze. Możesz obliczyć szacunkową liczbę, używając jednej pieluchy mniej na każdy miesiąc po urodzeniu, aż do osiągnięcia pierwszych urodzin.

Następnie dodaj zapas na kolejne dwa tygodnie do tej całkowitej ilości, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo przez resztę drugiego półrocza dobrze!

Pieluchy nie są tanie, ale warto zainwestować w nie dla bezpieczeństwa i zdrowia Twojego dziecka. Pakiety wartościowe to świetne zakupy, dzięki którym możesz zacząć od pełnego zaopatrzenia w to, czego potrzebujesz, aż do nadejścia kolejnego zamówienia!

Jaka jest różnica między pieluchami dla noworodków a pieluchami w rozmiarze 1?

Pieluchy dla noworodków są przeznaczone dla niemowląt, które ważą do około ośmiu funtów. Pieluchy w rozmiarze 1 są przeznaczone dla niemowląt, które ważą od 9 do 14 funtów.

Mają inne dopasowanie i chłonność niż pieluchy noworodkowe. Niektórzy rodzice decydują się na używanie pieluszek w rozmiarze 1 wcześnie, ponieważ uważają je za wygodniejsze i mniej podatne na przeciekanie.

Inni trzymają się pieluch dla noworodków, dopóki dziecko nie osiągnie co najmniej ośmiu funtów, aby móc skorzystać z dodatkowej chłonności tych pieluch. Ostatecznie to od każdego rodzica zależy, co jest najlepsze dla ich dziecka.

Niektórzy rodzice uważają, że używanie jednorazowych spodni treningowych (znanych również jako „podciąganie”) jest dobrym sposobem na wypełnienie luki między pieluchami dla noworodków a pieluchami w rozmiarze 1. Spodnie treningowe są podobne do pieluch dziecięcych, ale są również wodoodporne. Zapewnia to dodatkową ochronę przed wypadkami i ułatwia rodzicom stwierdzenie, kiedy dziecko jest mokre.

Kiedy Twoje dziecko zaczyna przesypiać całą noc bez konieczności zmiany pieluszki, może być gotowe na pieluchę w rozmiarze 1 również podczas drzemki – nawet jeśli w nocy jest jeszcze u noworodka. Jeśli odkryjesz, że Twoje dziecko budzi się rano z przemoczonymi spodenkami treningowymi, bez względu na to, jak bardzo lubi (albo było) śpiące, to czas przejść do większych pieluch!

Ważne jest, aby nie wprowadzać dodatkowych przedmiotów, takich jak balsamy czy pudry, dopóki pępowina nie odpadnie. Skóra noworodka potrzebuje całkowicie naturalnej ekspozycji na powietrze, aby mogła prawidłowo oddychać i goić się.

Jaki rozmiar pieluch powinien nosić moje dziecko?

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. Niemowlęta mają różne kształty i rozmiary, więc to, co działa na jedno dziecko, może nie działać na inne. To powiedziawszy, większość noworodków będzie potrzebować rozmiaru jedynki lub dwójki, podczas gdy większość trzymiesięcznych dzieci będzie gotowa na rozmiar trzy. W miarę jak Twoje dziecko rośnie, będziesz musiał stopniowo przenosić się do większych rozmiarów.

Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar kupić, zawsze dobrze jest wybrać mniejszy rozmiar; zawsze możesz używać zbyt dużych pieluch, ale nie możesz ich zmniejszyć, jeśli są za małe, kiedy je kupujesz.

Pamiętaj tylko, że gdy Twoje dziecko będzie większe, prawdopodobnie będzie częściej moczyć i brudzić pieluszkę, więc prawdopodobnie będziesz musiał szybciej kupować większe rozmiary.

Nie możesz się pomylić, jeśli chodzi o wybór pieluch w rozmiarze One lub Two dla noworodków; po prostu wybierz taki, który wydaje się najbardziej zbliżony do wagi Twojego dziecka, a następnie dostosuj go w razie potrzeby.

W przypadku większych dzieci nie wahaj się wypróbować różnych marek pieluszek, dopóki nie znajdziesz tych, które dobrze pasują, bez szczelin wokół nóg lub w pasie, gdzie mogą wystąpić przecieki.

Pamiętaj też, aby w razie potrzeby kupić wystarczającą ilość do częstej zmiany między wsadami prania. Kiedy dokonasz ostatecznego wyboru, jaki rozmiar pieluszek marki Pampers® będzie najlepiej odpowiadał potrzebom Twojego dziecka, pamiętaj, że nie ma właściwej odpowiedzi — po prostu wszystko, co działa!

Jakiego rozmiaru powinna mieć pielucha o wadze 14 funtów?

14-funtowe dziecko powinno nosić pieluchę w rozmiarze 4. Pieluszka w rozmiarze 4 ma wagę od 12 do 16 funtów. Tak więc pielucha będzie pasować do Twojego dziecka, dopóki nie osiągnie około 15 funtów.

Informacje te można znaleźć na opakowaniu pieluchy lub na stronie internetowej firmy. Ponadto wielu rodziców śledzi rozwój dziecka, zapisując jego wagę w książeczce dla niemowląt.

Jeśli używasz tej metody, aby określić, kiedy zmienić rozmiar, Twoje dziecko prawdopodobnie będzie gotowe na pieluchę w rozmiarze 5, zanim waży 17 funtów.

Ponownie, są to tylko ogólne wskazówki i każde dziecko rośnie w swoim tempie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy Twoje dziecko nosi pieluchę w odpowiednim rozmiarze, skonsultuj się z pediatrą.