Kiedy przestajesz używać fotelika samochodowego dla niemowląt? Porady i wskazówki

Kiedy przestajesz używać fotelika samochodowego dla niemowląt? Foteliki dla niemowląt nie mogą być używane dłużej niż dwa lata. Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby dzieci pozostawały w fotelikach samochodowych tyłem do kierunku jazdy do drugiego roku życia lub 20 funtów.

Następnie dziecko powinno przejść do kabrioletu przodem do kierunku jazdy z systemem uprzęży do 40 funtów, a następnie co najmniej fotelikiem podwyższającym. Gdy Twoje dziecko osiągnie te kamienie milowe, nadszedł czas, aby kupić nowy fotelik samochodowy dla niemowląt, jeśli nadal pod wymaganiami dotyczącymi wysokości (zwykle około 37 cali).

Kiedy przestajesz używać fotelika samochodowego dla niemowląt? Porady i wskazówki

Ale tylko raz ich stopy dotykają podłogi, siedząc w pozycji wyprostowanej. Może być trudno zdecydować, co jest najlepsze, gdy chcesz, aby Twoje dziecko było jak najbardziej bezpieczne!

Jak zmienić pierwszy fotelik samochodowy na przodem do kierunku jazdy?

Sprawdź w instrukcji obsługi, jaki typ fotelika posiadasz. Istnieją dwa rodzaje, fotelik samochodowy z kabrioletem i fotelik samochodowy tylko dla niemowląt. Sprawdź, czy Twoje dziecko należy do jednej lub obu z tych kategorii, abyś mógł zacząć prawidłowo dostosowywać je do niego, gdy stanie się przodem do kierunku jazdy. Jeśli nie, to prawdopodobnie nie ma to żadnego znaczenia dla ich sytuacji!

Decydując, ile lat powinno mieć Twoje dziecko przed zmianą z fotelików tyłem do kierunku jazdy, istnieją pewne dobre wskazówki dotyczące wieku, w którym powinno się zmienić, ale ostatecznie wiedz, co jest najlepsze dla Twojej rodziny!

Może się okazać, że gdy osiągną 25 funtów, lepiej pasują do pozycji przodem do kierunku jazdy, podczas gdy inne rodziny będą trzymać je tyłem do 35 funtów.

Jak najpierw zamienić fotelik samochodowy 3 w 1 na podwyższenie bezpieczeństwa? Czy używanie fotelika samochodowego dla więcej niż jednego dziecka jest niebezpieczne?

Przebudowa fotelika samochodowego na pierwszym miejscu: Istnieje wiele powodów, dla których rodzice chcą przerabiać swoje składane foteliki samochodowe. Najczęstszym powodem jest to, że dzieci zakochują się w niektórych postaciach.

Jeśli twoja córka kocha Myszkę Minnie, możesz nie chcieć kupić kolejnego nowego fotelika tylko dlatego, że wyrosła ze swojego obecnego modelu. Możesz łatwo zmienić swój fotelik samochodowy w Booster, kupując dodatkową bazę i korzystając z obu jednocześnie.

Twój fotelik powinien być zawsze używany, gdy w pojeździe nie ma jeszcze zamontowanego tylnego siedzenia, chyba że określono inaczej w konkretnych modelach lub instrukcjach z innych źródeł, takich jak lekarze lub eksperci ds. bezpieczeństwa.

Czy używanie fotelika samochodowego dla więcej niż jednego dziecka jest niebezpieczne?

Nie, nie jest uważane za niebezpieczne. Powinieneś zawsze postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa dostarczonymi przez producenta Twojego obecnego modelu fotelika samochodowego lub Boostera i kontynuować to, gdy zaczniesz używać dodatkowej podstawy w połączeniu z tym, co już zainstalowałeś.

Jeśli te informacje kiedykolwiek ulegną zmianie, natychmiast zwróć uwagę i skontaktuj się z innymi źródłami, takimi jak lekarz lub technik zajmujący się fotelikami samochodowymi, zanim przejdziesz dalej.

Jedyne, co może się różnić, to wymagania dotyczące wagi w zależności od tego, czy w tym samym czasie w pobliżu znajduje się inny duży przedmiot.

Może to potencjalnie wpłynąć na bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas długich podróży po wyboistych drogach, gdzie nie ma dużo miejsca między siedzeniami.

Jak zamienić pierwszy bezpieczny fotelik samochodowy na podwyższenie

Przekształcenie pierwszego bezpieczeństwa fotelika samochodowego w podwyższenie jest łatwe. Aby przekonwertować, po prostu ustaw siedzenie w trybie wysokiego oparcia i wciśnij je na miejsce. Gdy to zrobisz, zdejmij wszystkie paski z ciała dziecka, naciskając po obu stronach każdej sprzączki.

Następnie będziesz chciał schować pozostałe paski pod wkładką lub za nią, aby w ogóle nie wystawały – może to stwarzać ryzyko zadławienia, jeśli zostanie odsłonięte! Na koniec, zabezpiecz wszystkie dodatkowe elementy razem za pomocą skręcanych opasek lub innych elementów mocujących w celu zwiększenia bezpieczeństwa przed umieszczeniem ich w paczkach lub pojemnikach w celu przechowywania do następnego użycia.

Teraz możesz cieszyć się możliwością zabierania dzieci ze sobą, gdziekolwiek się wybierasz, bez obaw, że poczują się niekomfortowo, skrępowane lub w inny sposób zagrożone.

Jak zdjąć paski Britax Marathon?

Gdy przyjdzie czas na zdjęcie pasków, potrzebny będzie śrubokręt krzyżakowy. Dwie śruby przytrzymują każdy pasek, który musi wyjść, zanim będzie można go wyjąć z samego fotelika.

Podczas zdejmowania paska w celu czyszczenia upewnij się, że obie strony paska zostały najpierw całkowicie poluzowane, w przeciwnym razie nie ma możliwości ich zdjęcia bez zerwania.

Jeśli Twoje dziecko kiedykolwiek utknęło w swoim foteliku samochodowym z pasami i nie mogło się wydostać z powodu sytuacji awaryjnej, w której zostało uwięzione przez same pasy, teraz jest to dobry czas dla Ciebie, jak również dla każdej innej zaniepokojonej osoby dorosłej, która może chcieć szybki dostęp w razie potrzeby!

Gdy są już wystarczająco luźne (co powinno obejmować tylko jedną stronę paska), możesz następnie chwycić oba końce po obu stronach pasków i delikatnie unieść je do góry. Powinny zejść z łatwością, pozwalając zamiast tego na założenie nowego zestawu!