Kiedy przenosić się z krzesełka do fotelika?

Przejście z wysokiego krzesełka na podwyższenie może wydawać się, że chodzi tylko o to, kiedy dziecko nie może sięgnąć do stołu, ale w rzeczywistości istnieją inne czynniki, które decydują o tym, kiedy jest najlepszy czas dla Twojego dziecka na dokonanie tej zmiany.

Badania wykazały, że kiedy dzieci zyskują większą niezależność w jedzeniu dzięki możliwości samodzielnego siedzenia przy stole, prawdopodobieństwo wystąpienia nadwagi jest mniejsze. W tym artykule omówiono, kiedy przejść z krzesełka do krzesełka podwyższającego.

Kiedy przenosić się z krzesełka do fotelika?

Kiedy przenosić się z krzesełka na siedzisko

American Academy of Pediatrics zaleca, aby dzieci pozostawały w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy, dopóki nie osiągną górnego limitu wagi lub wzrostu dozwolonego przez ich konkretny fotelik samochodowy.

Zwykle dzieje się to między czwartym a piątym rokiem życia, a niektóre siedzenia pozwalają na przyjęcie nieco starszych dzieci z zaawansowanym wiekiem kostnym, co oznacza, że ​​większe czterolatki mogą nadal pasować do wielu kabrioletów i połączonych siedzeń z uprzężami/podwyższeniami, jeśli spełnione są oba kryteria.

Gdy Twoje dziecko wyrośnie ze swojego nosidełka (zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy), nadszedł czas, aby przestawić się na fotelik dla malucha.

Foteliki podwyższające podniosą go, aby mógł prawidłowo używać pasa biodrowego osoby dorosłej, zamiast polegać na niewłaściwej pozycji pasa barkowego, która może spowodować obrażenia w wypadku.

Fotelik podwyższający jest również najbezpieczniejszym wyborem dla większości dzieci, które przesiadają się z samochodu do pojazdu przeznaczonego dla dorosłych, ponieważ ustawia je tak, aby pas biodrowy i barkowy osoby dorosłej za każdym razem były prawidłowo dopasowane, zapewniając dziecku ochronę podobną do tej, którą masz, gdy siedzieć z przodu z mamą lub tatą — dwa kluczowe elementy bezpieczeństwa: limity wzrostu i wagi foteli z pasami i łączonych (zwanych również kabrioletem) różnią się w zależności od marki.

Dlatego też, jeśli fotelik z pasami montowany przodem do kierunku jazdy osiągnął swój limit, ale nadal jest za niski dla swojej grupy wiekowej w modelach tylko zwróconych tyłem do kierunku jazdy, wypróbuj kilka opcji podwyższenia dla malucha, które oferują większą wagę/wysokość niż typowe foteliki samochodowe z pasami. zapewnienie bezpieczniejszego pasa dla Twojego dziecka.

W jakim wieku przestajesz korzystać z krzesełka do karmienia?

AAP zaleca, aby krzesełka były używane dla dzieci przynajmniej do czasu, gdy będą w stanie samodzielnie usiąść.

Zwykle dzieje się to w wieku około roku lub gdy głowa dziecka znajduje się nad tacą krzesła, a jego ramiona sięgają krawędzi, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Jednak tak długo, jak Twoje dziecko jest zdrowe i dobrze rośnie bez trudności w ruchu lub rozwoju, możesz używać go dłużej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wiemy, jak wygodne są te fotele, więc dlaczego nie wykorzystać ich tak często, jak to możliwe?

Jak długo dziecko powinno siedzieć w wysokim krzesełku?

Dziecko powinno siedzieć w wysokim krzesełku tak długo, jak długo zajmuje mu zjedzenie posiłku. W przypadku niektórych dzieci może to być dziesięć minut; dla innych do godziny lub więcej.

W tym czasie upewnij się, że dziecko nie siedzi niewygodnie i zawsze miej oko na dziecko (lub małe dziecko), nawet jeśli uważasz, że nie może jeszcze uciec z siedzenia.

Jeśli to możliwe, rób regularne przerwy, podczas których wyjmiesz dziecko z fotelika, ale pozostań blisko, aby móc je łatwo monitorować. Dokonując wyborów żywieniowych, staraj się trzymać z jedzeniem, które przynajmniej pozostanie w zasięgu ust Twojego malucha, a nie z tymi, które wymagają dużo koordynacji ręka-oko, jak groszek.

Warto również zastanowić się, czy jest taka pora dnia, w której Twoje dziecko będzie częściej siedzieć dłużej – na przykład popołudniowa drzemka lub pora snu.

Czy 4-miesięczne dziecko może siedzieć w wysokim krzesełku?

Tak, 4-miesięczny może siedzieć w wysokim krzesełku. Ważne jest, aby upewnić się, że głowa dziecka nie opada do przodu, gdy siedzi, a jego szyja potrzebuje podparcia.

Aby mogły jeść z tacy krzesełka, muszą mieć odchylone oparcia lub inne regulacje, aby nie garbić się w niewygodnej pozycji podczas jedzenia.

Paski powinny również dobrze przylegać do talii i nóg, aby nie było możliwości wypadnięcia podczas karmienia. Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko przechyla się do tyłu, gdy siedzi samodzielnie, może potrzebować większego wsparcia z poduszkami za sobą, dopóki nie przyzwyczai się do tego nowego sposobu siedzenia.

Niektórzy rodzice decydują się na korzystanie z fotelika dla dziecka w dni, kiedy muszą uwolnić ręce i zająć się domem.

Co to jest krzesełko do karmienia?

Krzesełko podwyższające to opcja siedzenia dla dzieci, które są zbyt duże lub zbyt wysokie, aby zmieścić się bezpiecznie w tradycyjnym krzesełku, ale nadal wymagają pewnego podparcia i ograniczenia podczas jedzenia.

Typowy fotelik podwyższający działa poprzez podnoszenie dziecka tak, aby mogło siedzieć z tobą przy stole, tak jak każdy inny członek rodziny. Często wyglądają podobnie do zwykłych krzeseł, z wyjątkiem tego, że mają wyższe oparcia i paski na ramionach i biodrach malucha, aby zapewnić mu bezpieczeństwo podczas siedzenia.

Niektóre modele przyczepiają się nawet do istniejących krzeseł do jadalni, dzięki czemu dodawanie dodatkowych miejsc do siedzenia w dowolnym miejscu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Czy wzmacniacze z wysokim oparciem muszą być zakotwiczone?

Foteliki samochodowe Booster muszą być zakotwiczone, ale nie wszystkie modele są takie same. Zatrzaśnięcie siedziska na miejscu wymaga szczególnej uwagi i starannego przestrzegania wskazówek producenta w instrukcji, aby niczego nie uszkodzić.