Kiedy obracasz fotelik samochodowy przodem? Przewodnik

Kiedy obrócić fotelik samochodowy przodem do kierunku jazdy? Twoje maleństwo powinno być zwrócone przodem do fotelika samochodowego przed ukończeniem dwóch lat lub za każdym razem, gdy maksymalny limit wzrostu i wagi dla fotelika dla dziecka tyłem do kierunku jazdy nie jest już przestrzegany.

Aby zrozumieć, kiedy to się stanie, ważne jest, aby wiedzieć, że każde dziecko ma inne proporcje. Jeśli twój syn urodził się w wieku 20 funtów i 30 cali, osiągnie swoje kamienie milowe znacznie wcześniej niż malutki pięciofuntowy, który nie rósł tak szybko w macicy.

Kiedy obracasz fotelik samochodowy przodem? Przewodnik

Każde dziecko ma indywidualne tempo wzrostu, więc zapytaj swojego pediatrę, co jest dla Ciebie odpowiednie!

Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby wszystkie dzieci używały niemowlęcia tyłem do kierunku jazdy do drugiego roku życia, ponieważ dzieci poniżej 22 funtów. są pięć razy bezpieczniejsze, jeżdżąc tyłem do kierunku jazdy, oraz że 85-90% urazów nóg w wypadkach można zapobiec, jeśli dzieci będą jeździć tyłem do kierunku jazdy.

Jak zrobić baldachim do fotelika samochodowego

Jeśli szukasz baldachimu do fotelika samochodowego, oto jak go wykonać.

Moja przyjaciółka właśnie urodziła drugie dziecko i chciałem znaleźć coś wyjątkowego, co mogłaby wykorzystać podczas długich przejażdżek ze swoją córeczką.

Więc zamiast kupować zwykłe prezenty, postanowiłam dla nich szydełkować pokrowiec na fotelik samochodowy. Jeśli nie możesz szyć lub nie masz czasu, ten projekt DIY będzie idealny dla Twoich upominków!

Oto czego potrzebujesz: Jeden metr białego materiału (będzie służyć jako podkład) Trzy metry waty bawełnianej Dwa metry flaneli w dopasowanych kolorach Nożyczki Maszyna do szycia Wstążka z igłami Jest to bardzo proste i łatwe, a to wspaniały prezent!

Na początek pokrój mrugnięcie na dwa kawałki tego samego rozmiaru. Ułóż je razem i zszyj wokół wszystkich czterech boków, pozostawiając jeden koniec otwarty.

Odwróć ją na prawą stronę, aby szwy były ukryte po wewnętrznej stronie „tuby”. Szyj lub obszywaj (jeśli masz maszynę do szycia) z trzech stron, ale zostaw otwór na jednym końcu, aby przeciągnąć flanelową tkaninę w celu dekoracji.

Odetnij nadmiar szwów z każdego rogu przed ponownym obróceniem go na prawą stronę! Teraz przytnij pasującą do siebie kolorową flanelę, aby pasowała do obu warstw mrugnięcia, upewniając się, że jest około ½ cala więcej poza tym, co zostanie zszyte; to tworzy wystarczająco dużo miejsca na farsz.

Przymocuj pętle wstążki na obu końcach za pomocą pistoletu do kleju LUB nitki/przędzy do górnej warstwy mrugnięcia, aby ją związać. Przytnij nadmiar materiału flanelowego około ½ cala poza koniec, który zostanie zszyty, co zapewni ładne, czyste wykończenie.

Zszyj lub zszyj wszystkie cztery boki zamknięte, upewniając się, że zostawiasz otwór na jednym końcu, aby przeciągnąć bawełniany materiał podkładowy do dekoracji! Odetnij nadmiar szwów z każdego rogu przed ponownym odwróceniem na prawą stronę i wypchaniem bawełnianym nadzieniem.

Jeśli chcesz zrobić dwa zadaszenia fotelika samochodowego, zszyj lub zszyj oba elementy, dopasowując je do siebie, tak aby pasowały do ​​siebie po wykonaniu. Odwróć niewłaściwą stronę i wypchaj ciasno bawełnianym wypełnieniem, upewniając się, że między warstwami jest wystarczająco dużo miejsca, aby całkowicie je zszyć, ponieważ po zakończeniu jest zbyt obszerny; musisz to zrobić krok po kroku.

Zszyj lub zszyj obie strony razem, pozostawiając otwór na jednym końcu, aby przeciągnąć bawełniany materiał podkładowy do dekoracji!

Odwróć prawą stronę i szczelnie wypchaj bawełnianym wypełnieniem, upewniając się, że między warstwami jest wystarczająco dużo miejsca, aby można było je całkowicie zamknąć, ponieważ po zakończeniu jest zbyt obszerny; będziesz musiał to zrobić również w krokach.

Teraz przymocuj pętle wstążki na obu końcach za pomocą pistoletu do kleju LUB nawlecz sznurek/przędzę na górną warstwę mrugnięcia, aby ją zamknąć. Przytnij nadmiar materiału flanelowego około ½ cala poza koniec, który zostanie zszyty, co zapewni ładne, czyste wykończenie.

Weź każdy róg i złóż tak, aby się spotkały, tworząc trójkątny kształt i zszyj wszystkie cztery boki.

Jak długo wcześniak może być w foteliku samochodowym?

Używanie fotelików samochodowych przez wcześniaki jest powszechne, ale istnieją wytyczne dotyczące tego, jak długo mogą bezpiecznie przebywać w fotelikach samochodowych. Wcześniaki powinny spędzać możliwie jak najmniej czasu w foteliku samochodowym lub innym urządzeniu przytrzymującym. Jeśli jednak Twoje dziecko musi codziennie jeździć pojazdem i nie może podróżować samolotem, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

– Dziecko musi mieć kontrolę nad głową przed jazdą tyłem do kierunku jazdy (niemowlęta zazwyczaj osiągają to około 32 tygodnia wieku ciążowego).

– Podczas umieszczania niemowlęcia w nosidełku grupy 0+/I nie należy używać urządzeń do pozycjonowania, takich jak kliny lub zwinięte ręczniki, ponieważ zmniejsza to ochronę przed uderzeniem bocznym. Dobrze jest jednak umieścić je z powrotem na jednym po zapięciu.

– Nie zostawiaj niemowląt bez opieki w foteliku samochodowym.

– Foteliki samochodowe należy montować zgodnie z instrukcjami producenta i podręcznikami właścicieli pojazdów lub zatwierdzonymi przez Transport Canada do użytku jako nosidełka dla niemowląt. Korzystając z produktów dostępnych na rynku wtórnym, upewnij się, że są one kompatybilne z Twoim modelem fotelika samochodowego.

– Dziecko musi mieć kontrolę nad głową przed jazdą tyłem do kierunku jazdy (niemowlęta zazwyczaj osiągają to około 32 tygodnia wieku ciążowego). Podczas umieszczania niemowlęcia w nosidełku grupy 0+/I nie należy używać urządzeń do pozycjonowania, takich jak kliny lub zwinięte ręczniki, ponieważ zmniejsza to ochronę przed uderzeniem bocznym.

Dobrze jest jednak przymocować je z powrotem do jednego po zapięciu pasów. Nie zostawiaj niemowląt bez opieki w foteliku samochodowym.

Foteliki samochodowe należy montować zgodnie z instrukcjami producenta i podręcznikami właścicieli pojazdów lub zatwierdzonymi przez Transport Canada do użytku jako nosidełka dla niemowląt. Korzystając z produktów dostępnych na rynku wtórnym, upewnij się, że są one kompatybilne z Twoim modelem fotelika samochodowego.