Kiedy należy zaplanować zdjęcia ciążowe? Pomysły i najlepszy czas

Kiedy powinnaś zaplanować zdjęcia ciążowe? To jedno z trudnych pytań, z jakimi borykają się kobiety w ciąży. Jednak w tym poście na blogu udowodniliśmy dogłębną odpowiedź na takie pytanie. Zdjęcia ciążowe to świetny sposób na udokumentowanie ciąży.

Oto, kiedy należy zaplanować zdjęcia ciążowe:

– Kiedy czujesz się dobrze ze sobą i chcesz mieć profesjonalne pamiątki z okresu poprzedzającego narodziny dziecka. Sesje ciążowe odbywają się na ogół w drugim trymestrze, ale znowu wszystko zależy od tego, co działa dla każdej mamy (i jej poziomu komfortu). Może to nastąpić wcześniej, jeśli istnieje zwiększone ryzyko poronienia, lub później, jeśli poranne nudności utrudniają ich zabranie.

Kiedy należy zaplanować zdjęcia ciążowe? Pomysły i najlepszy czas

Będziesz potrzebować co najmniej dwóch zmian stroju – jednej na co dzień ze spodniami/sukienki; inny formalny z szykownym topem/spódnicą itp.; włosy umyte & ładnie wystylizowany; makijaż dobrze nałożony, co oznacza brak alergii i przebarwień oczu!

– Zaleca się, aby poczekać do trzeciego trymestru, aby zaplanować sesję macierzyńską. Do tego czasu guzek niemowlęcy jest w pełnej krasie i czujesz się świetnie! W tym momencie możesz nosić prawie wszystko, jeśli chodzi o stroje, ponieważ do tej pory wszystko i tak powinno być dla ciebie zbyt ciasne/ciasne.

Najlepszą porą na sesję zdjęciową jest późne popołudnie, kiedy jest wystarczająco dużo światła, dzięki czemu uzyskamy dobrej jakości zdjęcia bez konieczności używania lampy błyskowej lub ostrego oświetlenia, które mogłoby podrażnić wrażliwe oczy. skóra bardziej niż to konieczne (a także powodować cienie).

Więc jeśli to możliwe, staraj się nie planować ich zbyt wcześnie rano lub późnym wieczorem przed zachodem słońca, ponieważ naturalne światło o tej porze dnia staje się łagodniejsze, a całe to mrużenie oczu prawdopodobnie zrujnowałoby wszystkich nastrój.

Czy powinnam kupić większy rozmiar w ciąży?

Tak! W ciąży powinnaś kupować ubrania w większym rozmiarze, gdy zwykłe ciuchy przestaną pasować.

Nie zapominaj też, że odzież ciążowa to kolejna opcja, jeśli chcesz wypróbować różne style i marki na ten okres ciąży.

Co dzieje się w moim ciele, kiedy jestem w ciąży?

Kiedy jesteś w ciąży, twoje ciało ciężko pracuje, aby wesprzeć rosnący płód. Twoja macica rozszerzy się nawet pięciokrotnie w stosunku do normalnego rozmiaru, co może powodować pewien dyskomfort zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka.

Możesz również zauważyć, że jedna strona brzucha wydaje się bardziej widoczna niż druga lub że jedna noga również staje się większa od drugiej! Może to być spowodowane tym, że przepływ krwi zmienił się w czasie ciąży, co często powoduje puchnięcie nóg. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji o zmianach zachodzących w czasie ciąży!

Jakie są objawy ciąży?

W pierwszym trymestrze może wystąpić wiele różnych objawów, w tym zmęczenie, nudności/wymioty, tkliwość piersi lub zwiększona wrażliwość, intensywne łaknienie lub niechęć do niektórych pokarmów, częste oddawanie moczu (szczególnie w nocy), zaparcia lub biegunka.

Istnieją również inne objawy, które możesz zauważyć, takie jak wzdęcia w dłoniach i stopach oraz przyrost masy ciała w okolicy środkowej. Inne typowe objawy to bóle głowy, wahania nastroju…itd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Czy Twój rozmiar powinien być większy w dżinsach ciążowych?

Kiedy jesteś w ciąży, Twoje ciało zmienia się dramatycznie. Obrzęk nóg jest powszechny, podobnie jak powiększanie się jednej nogi na drugą. Jeśli tak się stanie, to warto założyć dżinsy ciążowe!

Jakie pokarmy mogę jeść w ciąży?

Pragnienie ciąży jest bardzo realne – dlatego stworzyliśmy najlepszą listę tego, czego NIE jeść w ciąży, abyś wiedziała, czego nie wkładać do ust (oprócz tych ogórków kiszonych). Kobiety w ciąży muszą unikać niektórych rodzajów ryb, takich jak miecznik, makrela królewska, płytka itp., ponieważ zawierają one rtęć.

Przy wyborze posiłków rybnych należy spróbować znaleźć coś, co zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak łosoś lub tuńczyk. Dodatkowo ważne jest, aby unikać surowych ryb, sushi, a kobiety w ciąży powinny jeść nie więcej niż dwie porcje tłustych ryb tygodniowo.

Kobiety w ciąży również muszą zachować ostrożność podczas spożywania mięsa, ponieważ niektóre rodzaje mięsa mogą powodować toksoplazmozę, która może uszkadzać układ nerwowy nienarodzonego dziecka.

Kiedy gotujesz jakikolwiek drób, musisz go dokładnie ugotować, aż zniknie kolor różowy przed jedzeniem lub karmieniem dziecka, ponieważ niedogotowane mięso może zawierać bakterie salmonelli.

Upewnij się również, że całe mięso jest ugotowane, sprawdzając, czy soki nie są czyste i nie są zakrwawione. Pomoże to zapobiec zatruciu pokarmowemu wywołanemu przez bakterię Listeria monocytogenes występującą w niektórych wędlinach, takich jak szynka, kiełbasa itp., jednak jeśli nie masz pewności, zawsze pytaj osoba służąca, aby upewnić się, że jest odpowiednio ugotowana.

W co powinieneś nosić w pierwszym trymestrze?

W pierwszych miesiącach ciąży najlepiej jest czuć się komfortowo. Noś oddychające tkaniny, takie jak bawełna i inne naturalne włókna, które zapewnią Ci chłód, jednocześnie chroniąc Twoje ciało przed szkodliwymi promieniami UV.

Możesz wybrać różne rzeczy na ten okres, w tym koszule z krótkim rękawem, topy z długimi rękawami z kołnierzykiem lub lekkie swetry itp.,

Jeśli możesz stać w dżinsach na tym etapie, śmiało, ale z powodu wzdęcia brzucha unikaj wszystkiego, co jest zbyt ciasne w okolicy talii, np. Zapinaj guziki lub rozporek na suwak tam, gdzie to możliwe, aż do drugiego/trzeciego trymestru, kiedy sytuacja znów zacznie być bardziej regularna.