Kiedy należy kupować ubrania ciążowe? Przewodnik

Kiedy należy kupować ubrania ciążowe? Ubrania ciążowe można kupić w dowolnym momencie ciąży, ale dla bezpieczeństwa należy poczekać do końca pierwszego trymestru.

Ogólnie przyjmuje się, że większość kobiet zaczyna pokazywać około 12 tygodnia ciąży. Jednak każda kobieta doświadcza tego inaczej, więc jeśli jesteś zaniepokojony, być może najlepiej będzie założyć nowe ubrania!

Kiedy należy kupować ubrania ciążowe? Przewodnik

Będziesz chciał to zrobić wcześniej niż później, ponieważ chociaż w sklepach takich jak Old Navy i Target (a nawet w Internecie jest kilka świetnych opcji), wiele z nich ma tylko mały lub średni rozmiar!

Jeśli wolisz nie robić zakupów, polecam zajrzeć do Rent The Runway Unlimited, która oferuje nieograniczone wypożyczanie markowych sukienek od 75 USD miesięcznie z bezpłatną wysyłką w obie strony – idealne dla kobiet w ciąży, które muszą zmieniać swój wygląd w kółko!

Jak długo trwa urlop macierzyński w Chinach?

Urlop macierzyński w Chinach trwa 98 dni! Jest to najkrótszy ze wszystkich wymienionych tutaj krajów. W tym czasie kobiety mają prawo do połowy ich zwykłego wynagrodzenia, które będzie wypłacane przez ubezpieczenie społeczne.

Które kraje mają 3 lata macierzyństwa?

Trzyletnie macierzyństwo jest dostępne w niektórych krajach, które są popularne w nauczaniu języka angielskiego za granicą. Należą do nich między innymi: Stany Zjednoczone Ameryki, Kanada i Australia!

Jak długo trwa urlop macierzyński w krajach?

Urlop macierzyński różni się w zależności od kraju. Na przykład w Hiszpanii trwa 16 tygodni, podczas gdy w Grecji co najmniej 18 tygodni! W krajach takich jak Kanada i Australia matkom przysługuje 52 tygodnie urlopu macierzyńskiego ze 100% wynagrodzeniem opłacanym przez ubezpieczenie społeczne.

Które kraje mają 50 dni ojcostwa?

Wiele krajów w Europie, takich jak Francja i Niemcy (dwa najpopularniejsze miejsca zamieszkania za granicą), zezwala ojcom na 45 dni urlopu ojcowskiego. Można ją dodatkowo rozszerzyć o dodatkowe przepisy szczególne, jeśli ojciec opiekuje się chorym dzieckiem lub kilkorgiem dzieci jednocześnie!

W jakich krajach obowiązuje 13 miesięcy rodzicielstwa?

Niektóre narody europejskie znane są z wielkich korzyści rodzinnych – w tym długiego urlopu rodzicielskiego. Kraje takie jak Norwegia zapewniają rodzicom 47 tygodni pełnopłatnego zasiłku macierzyńskiego/ojcowskiego, podczas gdy Finlandia zapewnia obojgu rodzicom 52 tygodnie płatnego czasu wolnego od pracy po urodzeniu!

Oto kilka przykładów, ale jest ich znacznie więcej: długość urlopu rodzicielskiego jest bardzo zróżnicowana na całym świecie, więc najlepiej jest najpierw przyjrzeć się swojemu krajowi, zanim zdecydujesz się na przeprowadzkę za granicę!

Najważniejszą rzeczą jest prowadzenie otwartego dialogu z pracodawcą na temat tego, co jest dla Ciebie najlepsze. Nie czuj się zmuszany przez przyjaciół lub rodzinę do podjęcia decyzji, która nie pasuje do tego, kto chce i musi być w twoim życiu – zarówno teraz, jak i później, gdy nadejdzie czas powrotu do pracy.

Nasi rodzice są dla nas pierwszymi wzorami do naśladowania, więc jeśli byli w stanie stworzyć wspaniałe relacje między pracodawcami, współpracownikami i rodzinami, szanse na sukces w tym samym wzrosną wykładniczo!

Czy Rosja ma płatny urlop macierzyński?

Płatny urlop macierzyński w Rosji trwa 140 dni. Kobiety mają w tym czasie prawo do 100% wynagrodzenia, które jest również wypłacane przez ubezpieczenie społeczne.

Jak długo otrzymujesz urlop rodzicielski?

Urlop rodzicielski w Chinach trwa cały rok! W tym czasie pracownicy otrzymują 50% swojego zwykłego wynagrodzenia z pracy, a druga połowa pochodzi z ubezpieczenia społecznego.

Na Węgrzech rodzice mają dostęp do rocznego bezpłatnego urlopu rodzicielskiego podczas opieki nad noworodkami lub nowo adoptowanymi dziećmi w wieku poniżej 18 lat.

Ponadto pracujące matki mogą wziąć dodatkowe 26 tygodni wolnego od wynagrodzenia, ale z ochroną pracy, jeśli spełniają określone kryteria związane z ciążą/porodem (np. komplikacje medyczne). Tak więc, podczas gdy mężczyźni mogą wziąć cały rok wolnego, kobiety, które nie spełniają tych kryteriów (np. Nie mogą udowodnić komplikacji w ciąży), otrzymają tylko 26 tygodni wolnego.

Po upływie tego urlopu rodzice na Węgrzech mogą podzielić między siebie 12 miesięcy zasiłku rodzicielskiego, jakkolwiek chcą, pod warunkiem, że każdemu z rodziców zajmie to co najmniej trzy miesiące. Oznacza to, że jeden rodzic może zdecydować się zostać w domu przez cały rok, podczas gdy drugi wraca do pracy po zaledwie kilku miesiącach, jeśli chce lub odwrotnie!

Rodzice na Węgrzech mają również dostęp do elastycznych warunków pracy, które pozwalają im spędzać więcej czasu z dziećmi, kiedy najbardziej tego potrzebują, i ograniczają ich obciążenie pracą poza typowymi godzinami pracy, aby pracownicy nie czuli się przymuszeni do wybierania dodatkowych zmian.

Jak długo trwa płatny urlop macierzyński w Szwecji?

Płatny urlop macierzyński w Szwecji trwa 480 dni! Kobiety mają w tym czasie prawo do 80% swojej pensji (ograniczonej do pewnego limitu). Mogą również wybrać między startem 60 lub 90 dni roboczych przed porodem, a następnie dodatkowymi 30, 45 lub 60 dniami po porodzie.