Kiedy najlepiej robić zdjęcia ciążowe? Pomysły i wskazówki

Kiedy najlepiej robić zdjęcia ciążowe? To pytanie, które zadaje wiele par, gdy są w ciąży. W tym poście na blogu omówimy, kiedy należy zaplanować sesję i jak wybrać fotografa, a także kilka pomysłów na pozy.

Może to być trudne, gdy szukasz dobrej zabawy, ponieważ jest na to wiele różnych czynników.

Kiedy najlepiej robić zdjęcia ciążowe? Pomysły i wskazówki

Najpierw zastanów się, kiedy urodzi się Twoje dziecko. Chcesz mieć pewność, że mają wystarczająco dużo dni między sesjami, jeśli ich urodziny kończą się blisko terminu sesji.

Ty też chcesz mieć pewność, że kiedy Twoje dziecko przyjdzie, jest zdrowe i gotowe na świat. Jeśli znasz termin porodu, ale nie wiesz dokładnie, kiedy to jest, spróbuj zaplanować sesję na około dwa tygodnie przed i tydzień po. W ten sposób, jeśli coś się stanie i zaczniesz rodzić wcześnie lub późno, między kolejnymi dawkami będzie mnóstwo czasu, więc nie musisz się niczego spieszyć!

Jeśli chodzi o pogodę, może to wydawać się łatwą decyzją, ponieważ na Florydzie mamy przez cały rok doskonałe oświetlenie zewnętrzne. Jednak w naszych miesiącach z większą ilością opadów (listopad-kwiecień) może być trudno zrobić dobre zdjęcia na zewnątrz bez przemoknięcia od stóp do głów pod koniec sesji.

Pracowaliśmy przy wielu sesjach położniczych w ciąży w pomieszczeniach, kiedy na dworze padało, a kiedy wyszło słońce, na chwilę przerywaliśmy, żeby zrobić kilka szybkich zdjęć w plenerze.

W co powinnam się ubrać na sesję zdjęciową ciążową?

W miarę postępu ciąży możesz zacząć zauważać pewne zmiany w dopasowaniu niektórych części garderoby. Na przykład topy, które kiedyś były luźne wokół brzucha, mogą teraz stać się zbyt ciasne lub krótkie na górze i ukazywać trochę skóry.

To zupełnie normalne! Wiele kobiet ma większe trudności z dopasowaniem do spodni, gdy rosną i przybierają na wadze z powodu rozszerzającego się brzucha — jeśli wydaje ci się, że dzieje się z tobą coś podobnego, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem po ubraniach ciążowych, w którym znajdziesz wiele wspaniałych wskazówek i sugestii dotyczących tego, jakie przedmioty najlepiej sprawdzi się w przypadku zdjęć w każdym trymestrze.

– Dżinsy są znane z tego, że są wygodne, ale nie zawsze pochlebne – zwłaszcza jeśli coś się zmieniło od ostatniego ich noszenia! Zamiast tego wybierz legginsy w połączeniu z oversize’owym swetrem, zwiewną koszulę na legginsach lub wypróbuj spodnie ciążowe.

– Koszule są często najtrudniejsze do dopasowania, ponieważ zwykle są małe w okolicy klatki piersiowej i ramion, ale zbyt duże na dole – zwłaszcza jeśli masz rozszerzający się brzuch! Zalecamy noszenie koszul, które sięgają poniżej linii biustu, z warstwami pod spodem, aby zapewnić ciepło — może to również pomóc w ukształtowaniu czegoś, co może wyglądać na minimalne krzywizny, dodając dłuższe swetry lub kurtki.

– Ubrania ciążowe mogą nie zawsze być tanie, dlatego gorąco polecamy odwiedzenie miejsc takich jak TJ Maxx i Marshall’s — Często oferują one świetne marki projektantów po obniżonych cenach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów.

Jednak z pewnością nie jest to konieczne, aby czuć się komfortowo i wyglądać stylowo. Możesz zdecydować się na bardziej swobodne elementy, takie jak legginsy, swetry lub luźną bluzkę w połączeniu z długim kardiganem — świetnym sposobem na zwiększenie długości wokół dołu jest noszenie koszuli bez zapięcia.

Jak przygotowujesz się do sesji zdjęciowej dla kobiet w ciąży?

Po pierwsze, musisz wziąć pod uwagę swój typ ciała.

Po drugie, zaplanuj, jakie zdjęcia chcesz! Chcesz więcej ujęć lifestylowych lub artystycznych? Może nawet niektóre z rekwizytami i tłem, aby nadać mu motyw?

I na koniec… weź ze sobą przekąski, ponieważ zdjęcia mogą zająć trochę czasu, w zależności od tego, ile jest zmian strojów i czy musimy zrobić kilka miejsc! Więc spakuj coś, co nie zepsuje się na wypadek, gdybyśmy nie byli przez cały dzień.

Jak długo Twoja praca jest chroniona po urlopie macierzyńskim?

Typowa długość urlopu macierzyńskiego wynosi jeden rok. Firma może zdecydować o przedłużeniu czasu i zapłacić, jeśli nie będzie w stanie znaleźć zastępcy na Twoje stanowisko w tym czasie.

Musisz być tego świadomy przed skorzystaniem z urlopu macierzyńskiego, aby nie spowodowało to zamieszania ani problemów po powrocie z porodu, a także pamiętaj, że niektóre firmy w ogóle nie oferują płatnego urlopu macierzyńskiego!

Czy mogę rozpocząć urlop macierzyński po terminie?

Tak, możesz rozpocząć urlop macierzyński po terminie. Jeśli jednak polityka Twojego pracodawcy stanowi, że pracownicy są zobowiązani do pracy do czasu zwolnienia lekarskiego, być może będziesz musiał uzgodnić z nimi pracę w dodatkowych godzinach lub wzięcie urlopu, aby móc skorzystać z bezpłatnego urlopu macierzyńskiego/ojcowskiego.

Ustawa o rodzinnym urlopie medycznym (FMLA) uprawnia uprawnionych pracowników pracodawców objętych ubezpieczeniem do corocznego korzystania z 12 tygodni bezpłatnego urlopu z tytułu ochrony pracy.

W niektórych przypadkach, gdy dziecko rodzi się przed terminem i ma problemy zdrowotne wymagające przedłużonej hospitalizacji, rodzice otrzymali od swoich pracodawców ponad 12 tygodni FMLA rocznie, więc oboje mogli pozostać w domu z pracy bez wynagrodzenia w tym okresie, aby opiekować się wcześniak.