Kiedy nadszedł czas, aby powiększyć pieluchy? Porady

Kiedy nadszedł czas, aby powiększyć pieluchy? Nadszedł czas, aby przyjrzeć się pieluchom, gdy Twoje dziecko moczy się więcej niż sześć razy dziennie lub przecieka przez pieluchę.

Będziesz także musiał zwiększyć rozmiar, jeśli Twoje dziecko stale brudzi pieluchę. Kiedy często zmieniasz pieluchy, może to być niewygodne i niewygodne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego malucha. Koniecznie skonsultuj się z pediatrą, jaki jest najlepszy sposób postępowania dla Twojego dziecka.

Kiedy nadszedł czas

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pieluszek, więc znalezienie odpowiedniej dla swojej rodziny może być trudnym zadaniem. Poszukaj informacji i znajdź idealne dopasowanie dla siebie i swojego dziecka!​

Kiedy powinienem zacząć używać jednorazowych pieluch?

Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników: jak często dziecko moczy pieluchę, jak często brudzi pieluchę i czy czujesz się komfortowo w używaniu jednorazowych pieluch.

Jeśli Twoje dziecko moczy się więcej niż sześć razy dziennie lub brudzi pieluchę więcej niż trzy razy w tygodniu, prawdopodobnie nadszedł czas, aby zacząć używać jednorazowych pieluch.

Niektórzy rodzice wolą poczekać, aż ich dziecko będzie starsze (około dziewięciu miesięcy), zanim przestawią się na pieluchy jednorazowe ze względów środowiskowych. Ostatecznie decyzja należy do Ciebie i co najlepiej działa dla Twojej rodziny!

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów jednorazowych pieluszek – od ekologicznych marek po opcje typu „wszystko w jednym”, więc nie spiesz się z nimi i znajdź idealne dopasowanie dla swojej rodziny.​​

Jaki rozmiar pieluchy jest po 7?

Pieluchy są dobierane według wagi, a nie wieku. Rozmiary pieluch zaczynają się od noworodków (do 12 funtów), a następnie zwiększają się o dwa przez następne trzy miesiące. Następnie są oznakowane według wagi:

Do 14 funtów: rozmiar noworodka (NB)

Od 13-18 funtów: rozmiar jeden (mniejsze dzieci mogą potrzebować mniejszych pieluch; większe dzieci mogą z nich szybciej wyrosnąć.)

Od 16-28+ funtów: Rozmiar 2 (średni)

Od 22-37+lbs.:Rozmiar 3 (większe małe dzieci i przedszkolaki). *najczęściej* Większość dzieci pasuje do nich do około 35 funtów lub więcej niż rok. rodzice kontynuują ich używanie dłużej, a niektórzy zaczynają używać rozmiaru czwartego (37+ funtów)

Istnieją również rozmiary „plus” dla większych dzieci, które osiągają około 55 funtów. Jeśli Twoje dziecko ma ponad 35 funtów i nadal nosi pieluchy, będziesz chciał kupić większy rozmiar. Tabele wagi pieluch można znaleźć w Internecie lub w książkach do pielęgnacji niemowląt. Niektóre marki mogą mieć nieco inny rozmiar, ale to da ci ogólne pojęcie o tym, czego się spodziewać.

Pieluchy Walmart Parent’s Choice są dostępne w rozmiarze NB cztery, więc powinny obejmować większość niemowląt / małych dzieci, dopóki nie będą trenować nocnika.

Pampers oferuje NB rozmiar sześć

Siódma generacja ma pięć rozmiarów NB

Huggies ma rozmiar NB cztery, a Luvs ma rozmiar NB trzy.

Jaki rozmiar podciągnięć dla 3-latka?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ najlepszy rozmiar podciągania dla trzylatka będzie się różnić w zależności od budowy ciała i budowy tego dziecka. Jednak wielu rodziców stwierdza, że ​​ich dziecko jest gotowe do przejścia od pieluch do podciągania, gdy waży około 27 funtów i 32 cale wzrostu.

Jeśli nie masz pewności, jakiego rozmiaru podciągania potrzebuje Twoje dziecko, najlepiej zachować ostrożność i kupić rozmiar lub dwa większe niż to konieczne, a nie za małe.

Ostatecznie ważne jest, aby słuchać swojego dziecka – jeśli wydaje mu się niewygodne lub ma problemy z podciąganiem, może być za małe i potrzebować mniejszego rozmiaru. Z drugiej strony, jeśli podciągnięcia są zbyt duże i spadają, potrzebny jest mniejszy rozmiar.

Kilka ogólnych wskazówek, o których należy pamiętać przy wyborze odpowiedniego rozmiaru podciągania dla dziecka:

-Poszukaj podciągnięć z regulowanym paskiem, dzięki czemu możesz dostosować dopasowanie w miarę wzrostu dziecka.

-Jeśli Twoje dziecko jest wysokie lub ma dłuższy tułów, szukaj podciągnięć z wyższym stanem (lub „wzrostem” oznaczającym długość materiału od przodu do tyłu). Pomoże to zapobiec ich zsuwaniu się lub zbijaniu w środku.

-Jeśli Twoje dziecko jest drobniejsze, szukaj podciągnięć z niższym stanem. Zapewni to, że pozostaną na miejscu i będą wygodnie pasować, nie uciskając zbyt mocno wokół nóg.

– W przypadku młodszych dzieci szukaj podciągnięć z niskim podniesieniem lub w ogóle bez podciągania. Mogą być trudniejsze do znalezienia w sklepach, ale jeśli jesteś w stanie je znaleźć, prawdopodobnie będą działać najlepiej, dopóki Twoje dziecko nie będzie wystarczająco duże, aby regularnie podciągać się (około 30 funtów). Jeśli nie, po prostu upewnij się, że z przodu w okolicy krocza nie zwisa dodatkowy materiał, ponieważ z czasem może to powodować otarcia i dyskomfort.

Czy pieluchy tracą ważność?

Pieluchy tracą ważność, ponieważ z czasem zaczynają się degradować, tracąc swoją skuteczność. Chemikalia stosowane w tego typu produktach nie są stabilne i tracą moc wraz z wiekiem pieluch.

Musisz wyrzucić stare, nieużywane pieluchy swojego dziecka, aby nikt przez przypadek nie zachorował lub nie użył przeterminowanej pieluchy na siebie!

Należy również rozważyć użycie nowego opakowania dla każdego dziecka; może to być bezpieczniejsze niż przechowywanie wielu otwartych opakowań razem, które mogłyby przypadkowo zmieszać się ze starszymi produktami lub pozostawić dzieci narażone dłużej niż to konieczne w porównaniu z zupełnie nowymi. I nie zapomnij: jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa, wyrzuć je!