Kiedy moje dziecko może być przodem do kierunku jazdy w foteliku samochodowym? Kompletny przewodnik

Kiedy moje dziecko może być zwrócone do przodu w foteliku samochodowym? To często zadawane przez nowych rodziców pytanie. Lektura tego posta dostarczy ci odpowiedzi.

Kiedy Twoje dziecko będzie gotowe do stawiania czoła w foteliku samochodowym, poznasz dwie główne rzeczy. Po pierwsze, gdy mają ponad rok i osiągną 20 funtów.

Kiedy moje dziecko może być przodem do kierunku jazdy w foteliku samochodowym? Kompletny przewodnik

Po drugie, kiedy ich szyja może się podeprzeć bez zbytniego opadania do tyłu lub do przodu podczas snu w pozycji tyłem do kierunku jazdy.

Jeśli lekarz Twojego dziecka wyrazi zgodę po osiągnięciu tego kamienia milowego, upewnij się, że jego twarze są skierowane do przodu w foteliku samochodowym. Oznacza to przypinanie ich twarzą na zewnątrz, aż osiągną 65 funtów, co zwykle ma miejsce w wieku od czterech do sześciu lat!

Nie zdziw się jednak, jeśli Twoje dziecko zdecyduje, że woli jeździć tyłem, nawet po skręcie; wiele dzieci po prostu lubi to bardziej niż patrzenie z boku przez szybę na mijaną scenerię.

Ponownie jednak, jeśli mają ponad rok i 20 funtów, możesz spróbować przypiąć je do przodu w foteliku samochodowym.

Jak dwulatek może podróżować samochodem?

Dziecko podczas podróży samochodem musi być odpowiednio przypięte. Na przykład prawo stanowi, że dzieci poniżej 12 roku życia muszą siedzieć w odpowiednim pasie lub nosić go, jeśli są wystarczająco wysokie i mogą to robić bezpiecznie.

Najbezpieczniejsze miejsce dla wszystkich dzieci poniżej 13 roku życia w pojazdach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach – pomoże to zminimalizować obrażenia podczas kolizji, a także zapewni lepszą ochronę przed uderzeniami bocznymi.

Zaleca się również, aby starsze dzieci podróżowały na tylnym siedzeniu, aż osiągną 145 cm (około dwunastu i pół).

Ponadto ważne jest, aby dziecko było odpowiednio zabezpieczone w odpowiednim nosidełku lub foteliku podwyższającym przed wyruszeniem w dowolne miejsce — takie jest prawo.

Zdecydowanie zaleca się, aby dzieci poniżej 12 roku życia, które nie osiągnęły jeszcze 145 cm wzrostu, korzystały z odpowiedniego fotelika dla dzieci podczas podróży samochodem i zawsze podróżowały na tylnym siedzeniu – pomoże to zminimalizować obrażenia podczas kolizji i zapewni lepszą ochronę przed uderzenia boczne.

Uwaga: przewożenie pasażera poniżej 14 roku życia bez użycia zatwierdzonego urządzenia zabezpieczającego (na przykład fotelika podwyższającego) jest nielegalne.

Jedyny wyjątek ma zastosowanie, jeśli są zwolnieni, ponieważ ich nogi dotykają podłogi lub mogą sięgać co najmniej 175 mm powyżej kolan, siedząc z powrotem na siedzeniu pojazdu z lekko zgiętymi plecami; wówczas muszą siedzieć na poduszce, która podnosi je na tyle, aby ich dolne kończyny nie dotykały siedzenia pojazdu.

Podczas gdy wielu rodziców decyduje się na kapsułę dla dziecka, inni stwierdzili, że używanie certyfikowanego uniwersalnego samochodowego systemu zabezpieczającego może być ekonomicznym sposobem bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodach, w których nie ma dostępnego urządzenia zabezpieczającego lub gdy nie jest ono odpowiednie dla Twojego dziecka. własne potrzeby.

Ta opcja zwykle jest znacznie tańsza niż kupowanie kilku różnych rodzajów fotelików i kapsuł z biegiem czasu – będziesz potrzebować tylko jednego, dopóki Twoje dzieci będą się rozwijać! Wybierając typ zatwierdzonego samochodowego systemu zabezpieczającego, który najlepiej pasuje do Ciebie i Twojej rodziny, weź pod uwagę:

Normy bezpieczeństwa obowiązujące w Australii wymagają, aby wszystkie urządzenia przytrzymujące sprzedawane w sklepach spełniały określone wymagania, takie jak odporność na zderzenia (ze sztywnymi częściami wewnętrznymi), bezpieczne dopasowanie do pojazdów, łatwy montaż, łatwość użytkowania i odpowiednia dla grupy wiekowej, dla której są przeznaczone.

Jaki fotelik samochodowy powinien mieć dwulatek?

Bezpieczeństwo fotelika samochodowego jest ważne dla dzieci w każdym wieku, ale jest szczególnie ważne, gdy są jeszcze niemowlakami. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni fotelik samochodowy dla Twojego dwuletniego dziecka.

Do jakiego rodzaju fotelika samochodowego pasuje 3-latek?

Z maluchem prawdopodobnie będziesz szukał fotelika podwyższającego. Foteliki te unoszą dziecko tak, że może używać pasów bezpieczeństwa dla dorosłych i dają mu pewność, że są odpowiednio przypięte w przypadku zderzenia.

Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o umieszczaniu dziecka w tego typu fotelikach, jest to, że wszystkie dzieci poniżej 13 roku życia powinny zawsze jeździć na tylnym siedzeniu dowolnego pojazdu, niezależnie od tego, czy jest on wyposażony w poduszki powietrzne.

Obejmuje to również osoby o wadze powyżej 40 funtów, zgodnie z zaleceniami większości pediatrów, ponieważ ich ciała nie siedzą tak, jak dorośli, co oznacza, że ​​gdyby kiedykolwiek więcej niż jedna osoba siedziała z przodu, a zdarzył się wypadek, osoby te zostałyby uderzone dwa razy mocniej, gdyby ktoś inny między nimi a poduszką powietrzną.

Co to jest fotelik samochodowy z grupy 0+?

Nosidełko grupy 0+ lub 0- do 13 kg to rodzaj fotelika, który może być również używany jako system podróżny. Posiada zintegrowane szelki, a dziecko siedzi w pozycji całkowicie półleżącej, zwykle przodem do Ciebie. Zapewnia to większy komfort Twojemu małemu niemowlakowi, gdy jesteś poza domem i bezpiecznie podróżuje z rodzicami.

Dobrym przykładem może być nasz fotelik samochodowy dla niemowląt Maxi Cosi Mico AP, który będzie pasował do większości wózków dostępnych obecnie na rynku, np. Phil & Teds Dot, Mountain Buggy Nano itp., ale zawsze sprawdź kompatybilność przed zakupem!

Oba produkty pochodzą od renomowanych marek, dzięki czemu będą działać, dopóki maluch nie będzie już potrzebował tego rodzaju fotelika.