Kiedy mogę używać kąpieli z bąbelkami na moim dziecku? Pomysły

Kiedy mogę używać kąpieli z bąbelkami na moim dziecku? Kąpiele z bąbelkami to świetny sposób na relaks i zabawę, ale kiedy można ich używać na dziecku? Bąbelki mogą podrażniać oczy, więc poczekaj, aż Twoje dziecko skończy co najmniej sześć miesięcy.

Zachowaj ostrożność w przypadku noworodków – jeśli połkną jakiekolwiek bąbelki, mogą zassać (wdychać) mydło, co może spowodować zakrztuszenie się.

Kiedy mogę używać kąpieli z bąbelkami na moim dziecku? Pomysły

Starsze dzieci będą się dobrze bawić w wannie z mamą lub tatą i obserwować, jak tworzą się kolorowe bąbelki. Tylko upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca – dla osoby dorosłej powinna być jak letnia kąpiel. Dodaj kilka zabawek lub myjek, którymi maluch może się bawić i zacznij bulgotać!

Kiedy przestać brać prysznic z dzieckiem?

Prysznic z dzieckiem to świetny sposób na nawiązanie więzi. Pomaga im również czuć się bezpiecznie, zwłaszcza gdy boją się wody. Ale jako rodzice martwimy się o prywatność obu stron i chcemy, aby nasze dzieci były niezależne wcześniej niż później.

Oto przewodnik, w jaki sposób możesz zdecydować, czy nadszedł czas, aby Twoje dziecko brało prysznic samo:

* Kiedy powinienem przestać brać prysznic z moim dzieckiem?

* Czy dalsze branie prysznica z moim dzieckiem jest szkodliwe? * Jak mogę pomóc mojemu dziecku kąpać się samodzielnie?

* Jakie środki bezpieczeństwa powinienem podjąć podczas kąpieli? Te pytania są ważne i każdy rodzic musi je zadać, aby wiedział, co jest najlepsze w jego sytuacji.

Kiedy powinienem przestać brać prysznic z dzieckiem?

Nie ma magicznego wieku, jeśli chodzi o decydowanie, czy Twoje dziecko jest wystarczająco dojrzałe do samodzielnej kąpieli, czy nie. Zależy to od osoby i jej poziomu komfortu, a także od Twojego.

W przypadku niektórych dzieci może to być około sześciu lat, podczas gdy inne mogą potrzebować więcej czasu, zanim poczują się gotowe do samotnej kąpieli – nawet do ósmej lub dziewiątej!

Czy dalsze branie prysznica z moim dzieckiem jest szkodliwe?

Dalsze wspólne branie prysznica nie zaszkodzi, chyba że:

* Twoje dzieci się starzeją (tj. wkraczają w wiek dojrzewania) i chcą od ciebie prywatności; LUB

* Zauważyłeś, że Twoje dziecko czuje się niekomfortowo w domu z nagością z powodów osobistych (np. dzieci z sąsiedztwa drażniące się z nim w szkole).

Jak mogę pomóc mojemu dziecku kąpać się samodzielnie?

Po pierwsze, odkręć kran i napełnij wiadro lub dwa wodą, zanim przeniesiesz je do miejsca, w którym siedzi Twoje dziecko, aby nie miało problemu z zmoknięciem, jeśli poślizgnie się podczas kąpieli.

Następnie weź trochę mydła spod jednej z wiszących myjek obok w naszej łazience – przyda się to później!

Upewnij się, że wszystko wokół nich pozostaje suche podczas wylewania wody do kąpieli po umyciu się; po prostu pozbądź się wcześniej wszelkich resztek, takich jak gumki do włosów lub spinki!

Jakie środki bezpieczeństwa należy podjąć podczas kąpieli?

Kąpiel może być świetną zabawą, ale ważne jest również, aby zachować bezpieczeństwo! Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

* Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca, zanim włożysz dziecko do środka – najpierw przetestuj ją na ramieniu, aby się upewnić.

* Trzymaj wszystkie zabawki i produkty do kąpieli (takie jak szampon) poza zasięgiem, aby dzieci nie połknęły ich przypadkowo.

* Jeśli w pobliżu wanny znajdują się jakiekolwiek urządzenia elektryczne, odłącz je podczas kąpieli, aby być bezpiecznym.

* Zawsze miej w pobliżu osobę dorosłą, gdy dzieci są w wannie, nawet jeśli pozornie czują się dobrze same. wypadki zdarzają się szybko i bez ostrzeżenia, więc lepiej być bezpiecznym niż żałować!

Te wskazówki powinny pomóc odpowiedzieć na niektóre pytania rodziców dotyczące tego, kiedy przestać brać prysznic ze swoimi dziećmi. Każda rodzina jest inna, dlatego ważne jest, aby się porozumieć i dowiedzieć, co będzie najlepsze dla wszystkich zaangażowanych. Ciesz się ostatnimi chwilami więzi pod prysznicem, póki jeszcze możesz!

Uwaga: możesz dowiedzieć się, jak zrobić ręcznik kąpielowy, zapoznając się z poradnikami i wskazówkami w artykule Jak zrobić ręcznik do kąpieli dla dzieci.

Jak kąpiesz noworodka?

Zacznij od wanny z ciepłą wodą. Napełnij wannę około centymetrem lub dwoma (trzy do pięciu centymetrów) letniej wody.

Jeśli nie masz dedykowanej wanienki, połóż miękki ręcznik na zlewie kuchennym i połóż na nim dziecko tak, aby jego główka była podparta jedną krawędzią zlewu, a stopy znajdowały się na drugim końcu. Pamiętaj, aby sprawdzić temperaturę przed włożeniem dziecka!

Woda w wannie powinna być nieco cieplejsza niż temperatura pokojowa — około 98°F (37°C). Możesz użyć termometru do sprawdzenia; jeśli nie, zanurz kolano w wodzie w celach testowych: nie powinno być zimno, ale też nie powinno być zbyt gorąco na skórze.

Jeśli używasz zlewu, delikatnie polej ciało i włosy dziecka wodą z dzbanka lub kubka. Uważaj, aby nie dostała wody do oczu. Jeśli korzystasz z wanny, użyj gąbki, szmatki lub myjki, aby zmoczyć i namydlić dziecko – unikaj też bąbelków w oczach!

Spłucz mydliny, polejąc więcej ciepłej wody na jej ciało i włosy (lub zanurz ją na krótko pod wodą, jeśli jest w wannie). Po kąpieli delikatnie osusz dziecko ręcznikiem; nie pocieraj energicznie, ponieważ może to spowodować podrażnienie skóry. Niektóre dzieci lubią być pudrowane po kąpieli, inne wolą suszyć powietrzem.

Jeśli używasz zlewu

Wylej wodę na ciało i włosy dziecka z dzbanka lub kubka. Uważaj, aby nie dostała wody do oczu.

Używając gąbki, szmatki lub myjki zmocz i namydl dziecko – unikaj też bąbelków w oczach! Spłucz mydliny, polejąc więcej ciepłej wody na jej ciało i włosy (lub zanurz ją na krótko pod wodą, jeśli jest w wannie).

Po kąpieli delikatnie osusz dziecko ręcznikiem; nie pocieraj energicznie, ponieważ może to spowodować podrażnienie skóry. Jeśli nie znasz procesu kąpania malucha w ten sposób, przeczytaj artykuł Jak kąpać dziecko w umywalce, aby zapoznać się z krokami.

Jeśli używasz wanny

Użyj gąbki, szmatki lub myjki, aby zmoczyć i namydlić swoje dziecko – unikaj też bąbelków w oczach! Spłucz mydliny, polejąc więcej ciepłej wody na jej ciało i włosy (lub zanurz ją na krótko pod wodą, jeśli jest w wannie).

Po kąpieli delikatnie osusz dziecko ręcznikiem; nie pocieraj energicznie, ponieważ może to spowodować podrażnienie skóry. Niektóre dzieci lubią być pudrowane po kąpieli, inne wolą suszyć powietrzem.