Kiedy mogę przestać używać fotelika podwyższającego? Porady!

Kiedy mogę przestać używać fotelika podwyższającego? Agencja ochrony dzieci w Nowej Zelandii doszła do wniosku, że dzieci nie powinny w ogóle siedzieć w dawkach przypominających po ukończeniu czterech lat.

Uważają, że to ważna decyzja, ponieważ to rodzice muszą dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci, ale musisz również wziąć pod uwagę rozwój własnego dziecka.

Kiedy mogę przestać używać fotelika podwyższającego? Porady!

Biorąc to pod uwagę, większość amerykańskich stanów ma przepisy wymagające fotelików samochodowych do szóstej klasy lub powyżej 60 funtów. Oznacza to od sześciu do dwunastu lat!

Jednak te wytyczne są tylko tym – wytycznymi dla agencji państwowych, które nie chcą, aby ludzie zostali skrzywdzeni na ich zegarku; nie ma oficjalnego prawa spisanego, kiedy należy przestać używać fotelika (chociaż ponieważ są one zwykle używane, dopóki dziecko nie ukończy dziesięciu lub dwunastu lat, zakłada się, że w pewnym momencie przestaną).

Jeśli jednak masz pytanie dotyczące przepisów stanowych dotyczących używania fotelików samochodowych po ukończeniu czwartego roku życia, zadzwoń do Departamentu Pojazdów Mechanicznych i zapytaj – tak zrobiliśmy!

Dowiedzieliśmy się, że w naszym stanie dzieci po czwartej klasie nie muszą siedzieć w dopalaczach. To była świetna wiadomość, ponieważ mój syn i tak był gotowy na dopalacz bez pleców około piątej klasy.

Co się stanie, jeśli dziecko nie przejdzie testu fotelika samochodowego?

Jeśli dziecko nie przejdzie testu fotelika samochodowego, możesz zrobić kilka rzeczy. Na przykład:

– Po pierwsze, upewnij się, że Twoje dziecko jest prawidłowo przypięte w odpowiednim typie i rozmiarze fotelika samochodowego dla jego wieku i wagi. Następnie spróbuj ponownie, aby upewnić się, że zdają.

Być może będziesz musiał poczekać, aż podrosną, zanim spróbujesz ponownie, ponieważ niektóre dzieci nie mieszczą się na siedzeniach przed ukończeniem 12 miesiąca życia.

Jeśli czujesz, że Twoje dziecko nie nadaje się do przypinania samym pasem dla dorosłych, lepiej po prostu użyć innej metody, takiej jak użycie wodzy lub trzymanie ich na kolanach tylko podczas podróży (oprócz zapinania pasów bezpieczeństwa).

Nie ma żadnej korzyści z powstrzymywania się za inną osobą, jeśli to narazi ją na ryzyko, ponieważ nadal możesz zostać wyrzucony z pojazdu w wypadku. Upewnij się, że Twoje dziecko jest bezpiecznie przypięte przez cały czas, w tym pasy bezpieczeństwa dla starszych dzieci i nastolatków!

Jak czyścić brudne pasy fotelika samochodowego?

Jeśli pasy fotelika samochodowego wymagają czyszczenia, możesz je bezpiecznie wyprać w pralce w zimnej wodzie z łagodnym detergentem. Nie używaj wybielaczy ani zmiękczaczy do tkanin podczas prania pasków.

W przypadku uporczywych plam i zapachów spróbuj użyć sody oczyszczonej rozpuszczonej w ciepłej wodzie przed praniem pasków, aby pozbyć się niepożądanych zapachów.

W razie potrzeby po umyciu, rozłóż paski fotelika samochodowego płasko na ręczniku do wyschnięcia, a następnie zawieś je w miejscu, które jest z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aż do całkowitego wyschnięcia – powinno to zapobiec uszkodzeniu przez słońce delikatnych tkanin, takich jak lycra i neopren, a jednocześnie usunąć zagniecenia przed przedłużoną ekspozycją na ciepło w czasie schnięcia!

Aby ograniczyć plamy spowodowane rozlanym jedzeniem i piciem, upewnij się, że zawsze masz w samochodzie dodatkowy zestaw uprzęży. W ten sposób możesz szybko wymienić zestaw, który mógł zostać poplamiony sokiem lub czekoladą z pudełka na lunch Twojego malucha, jednocześnie mając czas na pranie świeżych, bez poświęcania dodatkowego czasu na załatwianie spraw i umawianie się na spotkanie!

Jak usunąć uporczywe plamy z fotelików samochodowych?

Nikt nie chce utknąć z uporczywą plamą na fotelikach samochodowych. Ale jak to wydobyć? Na rynku jest mnóstwo produktów, które twierdzą, że mogą usunąć wszelkie plamy i zapachy, ale nauczymy Cię, jak samemu rozwiązać te problemy! Po pierwsze, nie używaj wybielacza.

Wybielacz jest wyjątkowo szorstki i może również odbarwić siedzenie. Zamiast tego zalecamy użycie dobrego odplamiacza, takiego jak Spray & Umyć plamę w sztyfcie. Ten wspaniały produkt pomoże Ci łatwo usunąć wszelkiego rodzaju plamy bez pozostawiania pozostałości lub szkodliwych chemikaliów.

– Nigdy nie należy używać wybielacza do usuwania uporczywych plam z fotelika samochodowego, ponieważ jest on bardzo szorstki i może odbarwić siedzenie.

– Zamiast tego użyj doskonałego odplamiacza, takiego jak Spray & Wash Stain Stick, który pomoże Ci łatwo usunąć wszelkiego rodzaju plamy bez pozostawiania resztek lub szkodliwych chemikaliów.

Jak zainstalować Graco Contender 65 tyłem do kierunku jazdy?

Montaż fotelika samochodowego Graco Contender 65 tyłem do kierunku jazdy to prosty proces. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, w zależności od rodzaju posiadanego pojazdu, a także od tego, która baza najlepiej sprawdza się w Twojej sytuacji.

Instrukcje dołączone do urządzenia Graco Contender 65 podpowiadają, jak go zainstalować, niezależnie od tego, czy używa się dolnych kotew, czy pasa bezpieczeństwa. Jeśli używasz systemu zatrzaskowego, upewnij się, że nie mocujesz go zbyt ciasno, ponieważ może to spowodować obrażenia, jeśli doszło do wypadku z powodu luzu w paskach spowodowanego zbyt ciasnym naciągnięciem.

Oto kilka typowych plam z fotelików samochodowych i sposoby ich usuwania:

– Jeśli masz do czynienia z plamą po żywności, taką jak czekolada lub keczup, spryskaj obszar i pozostaw na około 30 sekund, zanim zetrzesz.

– W przypadku plam z oleju, które wsiąkają w tapicerkę (np. z odcisków dłoni), weź trochę mąki kukurydzianej i sody oczyszczonej. Wymieszaj je, aby uzyskać pastę, a następnie nałóż ją bezpośrednio na miejsce. Jeśli to możliwe, zostaw na noc, aby uzyskać najlepsze wyniki!

– Możesz użyć płynu do naczyń, aby usunąć plamy smaru silnikowego – po prostu wetrzyj go na wierzch plamy przed włożeniem prania, aby zmyło się podczas cyklu!