Kiedy mogę przestać używać fotelika podwyższającego? Odpowiedzi!

Kiedy mogę przestać używać fotelika podwyższającego? Według American Academy of Pediatrics dzieci powinny pozostać w foteliku podwyższającym, dopóki nie osiągną co najmniej 57 cali wzrostu.

Dla większości dzieci jest to zazwyczaj od 8 do 12 lat. Jeśli Twoje dziecko osiągnie ten wzrost wcześniej, być może będziesz musiał przestawić je na inne foteliki samochodowe lub może jeździć bez nich.

Kiedy mogę przestać używać fotelika podwyższającego? Odpowiedzi!

Najlepiej nie czekać zbyt długo, ponieważ fotelik podwyższający zapewnia optymalną ochronę podczas wypadku, ponieważ prawidłowo układa pas biodrowy pojazdu na miednicy.

Dzieci, które nie używają podstawek, ryzykują obrażeniami, nosząc tylko pasek na ramię, który może spowodować poważne obrażenia brzucha, jeśli doszło do wypadku z powodu złej pozycji podczas uderzenia siłą innego przedmiotu lub osoby rzuconej do przodu po kontakcie z wnętrzem pojazdu.

Jak długo działa Graco Contender 65?

Graco Contenders to obecnie jedna z najpopularniejszych opcji fotelików samochodowych dla rodziców. Zazwyczaj są one przystępne cenowo i mogą pomieścić Twoje dziecko od niemowlęctwa do wieku przedszkolnego.

Należy jednak wziąć pod uwagę, jak długo firma Graco zaleca korzystanie z tego fotelika. Mimo że jest wykonany z wytrzymałych materiałów, które mają służyć przez długi czas, nadchodzi moment, w którym używanie fotelika dla niemowląt lub fotelika samochodowego w kabriolecie nie jest już praktyczne. Oto więcej informacji o tym, jak długo ten konkretny model będzie dla Ciebie działał.

Jak czyścić fotelik samochodowy Graco Contender 65

Foteliki samochodowe Graco Contender 65 są popularne, ponieważ oferują niedrogie i proste rozwiązanie dla rodzin, które potrzebują wygodnego i zapewniającego wsparcie fotelika samochodowego dla niemowląt.

Ale tak jak w przypadku każdego sprzętu dla niemowląt, ważne jest, aby utrzymać Graco w dobrym stanie, aby Twoje dziecko mogło dalej z niego bezpiecznie korzystać. Poniższe wskazówki pomogą Ci usunąć plamy lub zabrudzenia, które pojawiają się z biegiem czasu:

Wyczyść podkładkę siedziska — Wyjmij podkładkę z ramy, rozpinając suwak wzdłuż wszystkich czterech boków górnego szwu. Prać w pralce na delikatnym cyklu tylko w zimnej wodzie (bez wybielacza) i pozostawić do wyschnięcia przed ponownym umieszczeniem na ramie.

Aby usunąć plamy, użyj łagodnego mydła do naczyń lub szamponu do tapicerki w połączeniu z wodą; osuszyć aż do całkowitego oczyszczenia.

Wyczyść ramę – użyj mokrej myjki z zimną wodą, aby usunąć plamy; użyj łagodnego płynu do mycia naczyń lub szamponu do tapicerki w połączeniu z wodą i osusz, aż do całkowitego oczyszczenia. Poczekaj, aż rama wyschnie na powietrzu przed ponownym zamocowaniem poduszki siedziska.

Jeśli jest rdza, najpierw usuń luźne kawałki brudu i gruzu spod fotelika samochodowego za pomocą śrubokręta (lub podobnego narzędzia). Następnie nałóż biały ocet bezpośrednio na metalowe części, pozostaw na 15 minut, a następnie wyszoruj starą szczoteczką do zębów.

Opłucz dokładnie pod bieżącą wodą i pozwól, aby rama ponownie wyschła, zanim ponownie włożysz Graco Twojego dziecka do pojazdu!

Wytrzyj bałagan – W przypadku wycieków, takich jak sok, które nie spowodowały jeszcze uszkodzeń, jeśli zostaną pozostawione bez opieki, pierwszym krokiem jest wchłonięcie jak największej ilości płynu za pomocą czystej szmatki lub ręcznika papierowego.

Od tego momentu zalecamy użycie uniwersalnego środka czyszczącego, takiego jak 409, i osuszanie aż do całkowitego oczyszczenia. Jeśli masz w samochodzie dywan poplamiony sokiem, użyj naszego odplamiacza do dywanów.

Blot Away – W przypadku większych wycieków, takich jak te spowodowane butelkami z wodą lub kubkami z dziobkami, najlepiej jest je natychmiast usunąć z fotelików samochodowych, zanim spowodują trwałe uszkodzenie.

Następnie użyj nakładki do szorowania naczyń (takiej jak Dawn) i ciepłej wody w połączeniu z wystarczającą ilością białego octu, abyś mógł zanurzyć całą rękę w miksturze bez odczuwania pieczenia na skórze .

Blot Away – Następnym krokiem jest usunięcie plamy, aż przestaniesz jej widzieć. Będziesz chciał użyć jednej ręki do tego procesu, aby druga ręka pozostała czysta i gotowa na wypadek kolejnego rozlania podczas usuwania plam z soku .

Jak rozmontować Graco Turbobooster?

Poniższe instrukcje pomogą w demontażu Graco Turbobooster. Ważne jest, aby uważnie postępować zgodnie z instrukcjami, aby nie uszkodzić go ani nie zranić się w tym procesie.

Upewnij się, że Twoje dziecko zdjęło się z fotelika samochodowego przed zdjęciem jego pasów i uprzęży. Następnie odepnij każdą stronę sprzączki, naciskając jednocześnie obie strony dwoma palcami; następnie rozerwij.

W razie potrzeby możesz również użyć szczypiec (chociaż może to spowodować utratę gwarancji). Po rozpięciu podnieś oba pasy ramienne jednocześnie jedną ręką – jeszcze ich nie zdejmuj.

Następnie zdejmij dolny pasek z metalowego klipsa znajdującego się obok pasa bezpieczeństwa pojazdu bez odłączania jakichkolwiek elementów. Na koniec odepnij klamrę górnego paska, naciskając jednocześnie obie strony dwoma palcami.

Jak rozpoznać, kiedy Twoje dziecko wyrosło z fotelika samochodowego?

Gdy Twoje dziecko będzie większe, przerośnie limity wagi i wzrostu fotelika dla niemowląt. To dobry moment, aby zacząć myśleć o przejściu na inny rodzaj fotelika samochodowego.

Istnieją dwa główne typy: foteliki rozkładane, które przechodzą z pozycji tyłem do kierunku jazdy (tyłem do kierunku jazdy oznacza, że ​​dzieci powinny jeździć w pozycji półleżącej) tylko do przodem do kierunku jazdy, gdy ważą co najmniej 20 funtów i mają rok; oraz kombinowane foteliki, które mogą być używane tyłem do kierunku jazdy dla niemowląt o wadze poniżej 22 funtów, ale także pozwalają na ustawienie przodem do kierunku jazdy, gdy osiągną 22 funty. plus dzieci w wieku jednego roku lub starsze, które osiągnęły górną granicę między wymaganiami wieku/masy ciała).

W jakim wieku niemowlęta wyrastają z fotelika samochodowego dla niemowląt?

Niemowlęta wyrastają z fotelików samochodowych, gdy osiągną limit wzrostu lub wagi, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Większość z nich przekształca się w fotelik rozkładany, gdy dziecko osiąga 22 funty, ale sprawdź w instrukcji obsługi, jakie wymagania dotyczą Twojego modelu.

Jeśli masz starsze dziecko, które nadal korzysta z fotelika dla niemowląt tyłem do kierunku jazdy (na przykład, jeśli nie waży jeszcze 20 funtów), możesz po prostu trzymać je tyłem do kierunku jazdy w tym samym foteliku, dopóki nie nadejdzie czas, aby się podnieść! Oszczędzi to pieniądze i kłopoty, ponieważ nie ma potrzeby kupowania kolejnego fotelika przez kilka lat!