Kiedy kupić nowy fotelik samochodowy dla dziecka? Przewodnik dla nowej mamy

Pytanie, kiedy kupić nowy fotelik samochodowy dla dziecka, to pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców, gdy szukają bezpiecznego i niezawodnego miejsca na zakup fotelika.

Przy tak wielu dostępnych opcjach może być trudno zorientować się, kiedy powinieneś zacząć szukać dodatkowego fotelika samochodowego lub kiedy Twoje dziecko wyrosło z obecnego. W tym artykule omówimy najlepszy czas na zakup nowego fotelika samochodowego dla dziecka.

Kiedy kupić nowy fotelik samochodowy dla dziecka? Przewodnik dla nowej mamy

Kiedy kupić nowy fotelik samochodowy dla dziecka

Noworodki są zwykle umieszczane na siedzeniach tyłem do kierunku jazdy, z których można korzystać, dopóki dziecko nie osiągnie 40 funtów lub więcej niż 30 cali. Kiedy dziecko ma około dwóch lat, powinno przenieść się z fotelika zwróconego tyłem do kierunku jazdy na fotelik przodem do kierunku jazdy.

Do tego momentu przerosną już swoje poprzednie miejsce i korzystanie z nich stanie się niebezpieczne.

W wieku trzech lub czterech lat dzieci mogą korzystać z większych podstawek, ale należy upewnić się, że nie są one zbyt duże, ponieważ między oparciem pojazdu a dzieckiem musi być miejsce, aby poduszki powietrzne nie zadziałały podczas zderzenia.

Jak długo dziecko może przebywać w foteliku samochodowym dla niemowląt?

Dziecko może przebywać w foteliku samochodowym dla niemowląt tak długo, jak to konieczne, ale zawsze powinno być skierowane tyłem do pojazdu. Według Baby Center dzieci w wieku do jednego roku lub 20 funtów powinny pozostać w foteliku samochodowym dla niemowląt tyłem do kierunku jazdy do co najmniej swoich pierwszych urodzin, a najlepiej znacznie dłużej, jeśli to możliwe.

W tym czasie ważne jest również, aby nie zostawiać dziecka bez opieki, nawet gdy zostaniesz zatrzymany, ponieważ zdarzały się przypadki, gdy dzieci wywijały się z pasów i wypadały z poruszających się pojazdów, gdy rodzice nie byli obecni.

Dopiero po ukończeniu 12 miesięcy dziecko może przenieść się do fotelika samochodowego przodem do kierunku jazdy z uprzężami przeznaczonymi dla małych dzieci, które ważą od 22 do 40 funtów (zaleca się, aby dzieci nadal były przytrzymywane w foteliku samochodowym z uprzężami, dopóki nie osiągną co najmniej cztery lata lub 40 funtów).

Kiedy mogę wyjąć dziecko z wkładki do fotelika samochodowego?

Kiedy Twoje dziecko przekroczy limit wagi wkładki dla niemowląt (zwykle w wieku od ośmiu do dziewięciu miesięcy), możesz je wyjąć.

Nie oznacza to jednak, że powinni jeździć w foteliku samochodowym całkowicie bez niego. Składany fotelik samochodowy zapewni Twojemu dziecku lepsze podparcie głowy niż fotelik samochodowy dla niemowląt i zapewni mu większe bezpieczeństwo podczas jazdy.

Pozwala to rodzicom na łatwe odwiezienie noworodka do przedszkola, ponieważ wszyscy tam również mają takie dziecko. Wiele osób czuje, że potrzebują obu produktów, dopóki ich dzieci nie będą starsze, ale to też nie jest prawda.

Czy dziecko może jeździć kabrioletem?

Dziecko może jeździć w kabriolecie. W rzeczywistości wiele kabrioletów ma siedzenia specjalnie zaprojektowane do użytku dla niemowląt, a te specjalne siedzenia są zwykle wyposażone w osłonę przeciwsłoneczną, którą docenisz w cieplejszych miesiącach roku, kiedy prawdopodobnie Twoje dziecko często jeździ w tego typu pojazdach.

Jeśli to możliwe, upewnij się, że zaopatrzyłeś się w ochraniacz na siedzenie na wszelkie elementy z tkaniny lub skóry, ponieważ niemowlęta często bardzo brudzą.

Rozglądając się za kabrioletem, szukaj funkcji, takich jak regulowane kąty pochylenia (jest to ważne, jeśli planujesz korzystać z tej opcji, gdy tylko maluch będzie mógł usiąść), które pozostają płaskie, gdy nie są używane (co oznacza dwie rzeczy.

Koniec z kołysaniem się i spaniem), przyzwoitą ilością miejsca na nogi (co jest różnicą między możliwością zapięcia ich lub nie) i dużą ilością miejsca do przechowywania.

Kiedy mogę usunąć wkładkę noworodka z Maxi Cosi Pebble?

Możesz wyjąć wkładkę dla noworodków z Maxi Cosi Pebble, gdy Twoje dziecko ma co najmniej trzy miesiące. Możesz także poczekać, aż osiągną wiek zbliżony do sześciu miesięcy, ponieważ niektóre dzieci potrzebują więcej czasu niż inne, zanim osiągną ten kamień milowy.

Ważne jest, aby uważnie monitorować rozwój dziecka i dopasować fotelik samochodowy dla niemowląt, jeśli jego wzrost lub waga znacznie się zmieniły od urodzenia.

Trzymając je nieco dłużej we wkładce dla noworodka, łatwiej będzie Ci uniknąć problemów, takich jak luźne paski lub szelki, które mogą mieć wpływ na Twoje maleństwo podczas podróży!

Gdy Twoje maleństwo osiągnie około 12 funtów (około pięciu kilogramów), powinieneś przełączyć się na używanie tylko podstawy siedziska wózka Pebbles.

Czy możesz prać wkładkę noworodkową Maxi Cosi?

Jeśli chodzi o pranie wkładki noworodkowej Maxi Cosi, musisz wykonać kilka podstawowych kroków.

Po pierwsze, upewnij się, że wszystkie guziki są prawidłowo zapięte i połóż nosidełko płasko na czystym ręczniku. Po tym kroku obróć wewnętrzną część nosidełka tak, aby była skierowana w dół na inne suche miejsce – uważaj, aby podczas tego procesu nie naciskać żadnych przycisków.

Gdy to zrobisz, zanurz całe nosidełko w ciepłej wodzie, upewniając się, że pominiesz wszystko poza tym, co było dołączone do oryginalnego zakupu.

Gdy wszystko nasiąknie przez około trzydzieści minut razem z delikatnym mydłem (możesz nawet użyć starej szczoteczki do zębów), spłucz jak najwięcej przed powieszeniem w miejscu do wyschnięcia.

Jak czyścić wózek Maxi Cosi?

Aby wyczyścić wózek Maxi Cosi, wykonaj następujące czynności:

  • Usuń wszystkie wyjmowane części (kubki, zabawki) i wypierz je w pralce na zimno z łagodnym detergentem.
  • Dokładnie wypłucz
  • Zawieś do wyschnięcia lub wywróć nisko na lewą stronę w delikatnym cyklu przez około 20 minut.
  • Upewnij się, że tkaniny są całkowicie suche przed ponownym użyciem.