Kiedy dziecko powinno być bez pieluch? Przewodnik

Kiedy dziecko powinno być bez pieluch? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Podobnie jak w przypadku większości decyzji rodzicielskich, musisz wziąć pod uwagę wiek i gotowość rozwojową dziecka (na przykład, czy wie, jak korzystać z nocnika?)

Musisz również upewnić się, że Twój opiekun lub opiekunka do dziecka będzie w stanie przygotować żłobek do pieluchowania w nocy, zanim stanie się to konieczne. I na koniec zastanów się, co jest dla ciebie najlepsze — ponieważ w końcu pieluchy to tylko część równania, gdy przychodzi czas na trening toaletowy.

Kiedy dziecko powinno być bez pieluch? Przewodnik

Jeśli w wieku 18 miesięcy Twoje dziecko nie jest zainteresowane korzystaniem z nocnika, ale ma lepszą kontrolę w nocy niż kiedykolwiek wcześniej, nie martw się; może nie być gotowy do 24 miesięcy! Ale jeśli w wieku dwóch lat i dwóch miesięcy nadal moczy się przynajmniej raz dziennie, czas zacząć trenować.

Ile pieluszek potrzebujesz każdego miesiąca?

Jeśli masz dziecko, będziesz musiał kupić pieluchy. Ile potrzebujesz każdego miesiąca? Prawdopodobnie będziesz potrzebować około 20-30 pieluszek tygodniowo.

Oznacza to, że będziesz potrzebował 80-120 pieluszek miesięcznie. Możesz również chcieć mieć pod ręką jednorazowe chusteczki. Jednorazowych chusteczek można używać do czyszczenia dłoni i twarzy dziecka, a także okolic pieluszkowych. Chusteczki można również używać do innych rzeczy w domu, takich jak sprzątanie bałaganu.

Większość ludzi trzyma w samochodzie paczkę chusteczek do sprzątania w drodze. Jeśli używasz pieluch materiałowych, będziesz musiał je regularnie prać. Spraw, abyś miał wystarczająco dużo detergentu i miejsca do przechowywania brudnych pieluch.

Ile pieluszek dla noworodków powinienem kupić?

To pytanie, które ma wielu przyszłych rodziców, a odpowiedź zależy od tego, jak często planujesz prać. Jeśli planujesz prać co drugi dzień, będziesz potrzebować około 24 pieluszek dla noworodków.

Jeśli planujesz prać co trzeci dzień, będziesz potrzebować około 36 pieluszek dla noworodków. A jeśli planujesz robić pranie raz w tygodniu, będziesz potrzebować około 72 pieluszek dla noworodków. Pamiętaj, że w zależności od wieku i rozmiaru Twoje dziecko może przechodzić przez więcej lub mniej pieluch. Zawsze dobrze jest kupić dodatkowe na wszelki wypadek!

Pieluchy są niezbędnym elementem każdego nowego rodzica, ale mogą być drogie. Dobra wiadomość, że są sposoby na zaoszczędzenie na nich pieniędzy. Jednym ze sposobów jest kupowanie pieluch luzem w hurtowni. Innym sposobem jest używanie pieluch materiałowych zamiast jednorazowych, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo!

Ile pozycji jest normalnych w rejestrze dzieci?

Nie ma „normalnej” liczby pozycji w rejestrze dzieci, ponieważ jest tak wiele różnych produktów i marek do wyboru. Zazwyczaj jednak zalecamy nowym rodzicom utworzenie dwóch rejestrów: jednego w domu towarowym, w którym są zarejestrowani w zakresie odzieży i prezentów (takich jak Target lub Walmart), a drugiego u wybranego przez nich świadczeniodawcy (takiego jak Babies R Us).

Średnia liczba pozycji w rejestrze noworodków wynosi od 20 do 25; będzie to jednak w dużej mierze zależeć od tego, jak długo zamierzasz karmić piersią swoje niemowlę.

Na przykład, jeśli planujesz karmić dziecko wyłącznie do szóstego miesiąca życia, jak zaleca większość szpitali, prawdopodobnie będziesz potrzebować mniej butelek, niż gdybyś od razu planował karmienie mlekiem modyfikowanym.

Ponadto, jeśli dobrze znasz przyjaciół i rodzinę, mogą oni nie potrzebować listy rejestru, aby kupić przedmioty dla Twojego dziecka – w takim przypadku możesz ją skrócić!

Ile mokrych pieluszek to za dużo?

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każde dziecko jest inne. Jednak ogólną zasadą może być częstsze myślenie o zmianie pieluszki dla dziecka, jeśli ma ono więcej niż sześć mokrych pieluch w ciągu 24 godzin.

Ta liczba może się różnić w zależności od wieku i wzrostu dziecka, dlatego w razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z pediatrą.

Niemowlęta mają zwykle około sześciu mokrych pieluch dziennie w ciągu pierwszych kilku tygodni życia. Liczba ta stopniowo spada wraz z wiekiem, a ich pęcherz staje się silniejszy.

W wieku trzech miesięcy większość dzieci będzie miała tylko cztery lub pięć mokrych pieluszek każdego dnia. Więc jeśli Twój maluch ma więcej niż to, możesz rozważyć częstszą zmianę pieluszki.

Ponieważ dzieci stale rosną i rozwijają się, nie jest niczym niezwykłym, że przechodzą okresy, w których mają mniej niż cztery mokre pieluchy w ciągu jednego dnia lub nawet całkowicie omijają jedną (co może być niepokojące, ale nadal jest uważane za normalne).

Jeśli Twoje dziecko wydaje się zdrowe i nie wykazuje żadnych oznak dyskomfortu między wypróżnieniami, nie musisz się martwić brakiem wypróżnień.

Jednak znowu – i ryzykując, że zabrzmi to jak zdarta płyta – najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić w obliczu tych obaw, jest rozmowa z pediatrą, który pomoże ci uspokoić umysł. Do tego czasu miej oko na wszystko, zachowując jednocześnie wszystkie okazje do dyskusji!