Kiedy dziecko może być przodem do fotelika samochodowego? Musisz to przeczytać

Kiedy dziecko może siedzieć przodem do fotelika? Jedną z ważnych decyzji, które wielu rodziców musi podjąć przy zakupie fotelika samochodowego, jest to, czy mogą odwrócić swoje dziecko.

Istnieje wiele fotelików zwróconych tylko przodem do kierunku jazdy, więc jeśli chcesz, aby Twój maluch był tyłem do kierunku jazdy, ważne jest, aby wiedzieć, w jakim wieku i wadze można to zrobić bezpiecznie. Większość ekspertów zaleca, aby dzieci były skierowane do przodu, dopóki nie osiągną maksymalnego limitu wzrostu i wagi dla danego modelu.

Kiedy dziecko może być przodem do fotelika samochodowego? Musisz to przeczytać

W zależności od tego, gdzie mieszkasz w Europie, limity te mogą się nieznacznie różnić w zależności od kraju – ale w większości krajów kontynentu większość producentów zgadza się, że gdy dzieci mają ponad cztery lata (a czasami nawet sześć), jest to dla nich wystarczająco bezpieczne. wsuń się na siedzenia zwrócone tyłem do kierunku jazdy z wysokim oparciem.

Należy jednak pamiętać, że jest to tylko ogólna zasada, a dokładny wiek będzie się różnić w zależności od dziecka. Jeśli Twoje dziecko urodziło się przedwcześnie, możesz zadać sobie pytanie, czy może obrócić się wcześniej niż inne dzieci, ponieważ wcześniaki są zwykle mniejsze – ale nawet w przypadku tych najmłodszych najbezpieczniej jest, jeśli zastosujesz się do wskazówek producenta pierwszy.

Oczywiście, inne czynniki mogą mieć wpływ na to, kiedy Twoje dziecko również powinno być zwrócone do przodu: na przykład, jeśli jego nogi zwisają w dół, ponieważ nie osiągnęły jeszcze maksymalnej wysokości. A może zaczynają rozwijać mięśnie szyi, więc utrzymywanie ich w pozycji pionowej nie jest już tak niewygodne? W takich przypadkach odwrócenie ich wcześnie może pomóc w wygodzie.

Warto również pamiętać, że każde dziecko jest inne – niektóre z radością stawiają czoło od najmłodszych lat, ale inne potrzebują więcej czasu, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, zanim poczują się gotowe na foteliki samochodowe skierowane przodem do kierunku jazdy.

Jeśli więc martwisz się odwróceniem swojego malucha, najlepiej najpierw skonsultuj się z lekarzem, który może udzielić Ci profesjonalnej opinii w tej sprawie.

W jakim foteliku samochodowym powinien znajdować się 8-latek?

Dziecko powinno siedzieć w foteliku przodem do kierunku jazdy z pasami bezpieczeństwa, dopóki nie przekroczy ograniczeń dotyczących wzrostu lub wagi obecnego fotelika. W tym momencie Twoje dziecko jest gotowe na fotelik podwyższający.

AAP zaleca dzieciom przebywanie w fotelikach podwyższających do wieku 12 lat i wadze powyżej 80 funtów. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące tego, jak długo musisz trzymać je tyłem do kierunku jazdy lub jakiego rodzaju fotelika samochodowego używają, porozmawiaj już dziś ze swoim pediatrą o tych obawach!

W jakim foteliku powinno być dziecko o wadze 40 funtów?

Dziecko ważące 40 funtów powinno siedzieć w foteliku samochodowym z uprzężą z górnymi otworami na ramionach lub nad nimi. Najczęstszym błędem popełnianym przez rodziców jest zbyt długie trzymanie dzieci tyłem do kierunku jazdy, co może prowadzić do urazów kręgosłupa i głowy, gdy dorosły nagle zatrzymuje się podczas jazdy.

Pełny pięciopunktowy system uprzęży zapewni dodatkowe bezpieczeństwo rosnącemu maluchowi, rozkładając siły zderzenia na całe ciało, zamiast działać jak skręcony pas (jak to, co dzieje się, gdy zapinasz zwykły pas bezpieczeństwa).

Ważne jest również, aby wszystkie foteliki samochodowe Twojego dziecka pasowały do ​​siebie, aby nie pomyliły się w sytuacjach awaryjnych.

Czy 7-latek potrzebuje fotelika podwyższającego?

Według National Highway Transportation Safety Administration, wszystkie dzieci poniżej 13 roku życia powinny jeździć w fotelikach podwyższających lub innych odpowiednich fotelikach dziecięcych.

Rodzice powinni sprawdzić przepisy obowiązujące w ich stanach pod kątem konkretnych wymagań dotyczących tego, kiedy dziecko może przenosić się z jednego typu fotelika na inny. Ogólnie rzecz biorąc, gdzieś między czwartym a siódmym rokiem życia dzieci zwykle przenoszą się z fotelików samochodowych na zwykłe pasy (tylko pasy biodrowe).

Wielu ekspertów zaleca, aby rodzice trzymali swoje dzieci w podwyższeniach z wysokim oparciem, dopóki nie będą wystarczająco wysokie, aby można było założyć pasy dla dorosłych – w wieku około 12 lat; ale wielu innych czuje się bezpieczniej, pozostając zapiętymi pasami w fotelikach samochodowych znacznie dłużej.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat tego, która metoda jest najbardziej odpowiednia zgodnie z przepisami dotyczącymi fotelików samochodowych w Twoim stanie, zapoznaj się z przewodnikiem NHTSA dotyczącym fotelików podwyższających.

W jakim wieku dziecko może używać wzmacniacza bez pleców?

Fotelik samochodowy bez oparcia jest zwykle kolejnym krokiem w bezpieczeństwie dziecka, gdy fotelik samochodowy z wysokim oparciem wyrósł. Istnieją jednak pewne wytyczne, których należy przestrzegać, jeśli chodzi o wiek, w którym można stosować ten rodzaj ograniczenia.

Na przykład większość dzieci powinna pozostać tyłem do kierunku jazdy, dopóki nie ważą 20 funtów lub nie osiągną pierwszych urodzin, w zależności od tego, co nastąpi jako ostatnie.

Wszystkie dzieci w wieku poniżej 13 lat powinny być trzymane jak najdalej od poduszek powietrznych, co obejmuje stosowanie wspomagaczy z wbudowanymi osłonami, jeśli są dostępne, ponieważ elementy te zwiększają ryzyko obrażeń podczas wypadku.

Ale tylko dla małych mieszkańców poniżej 13 roku życia, którzy nie mają odpowiedniego rozwoju kości (zwykle mierzonego wzrostem), aby tarcza działała prawidłowo bez narażania ich na ryzyko z powodu jej użycia.

Jeśli dziecko jest za małe, aby używać pasów bezpieczeństwa w samochodzie, są one również za małe dla fotelików podwyższających, które ich wymagają, chyba że nie ma innych dostępnych opcji.