Kiedy dzieci wyrastają z kojców? Przeczytaj to!

Kiedy dzieci wyrastają z kojców? Zazwyczaj są usuwane, gdy zaczynają się wysiadać lub przynajmniej mogą samodzielnie usiąść.

Możesz również przenieść swoje dziecko do łóżeczka, jeśli kojec jest do tego przeznaczony, ale będzie to zależeć również od jego wieku i wielkości. Większość dzieci nie przetrwa całego roku w dziecięcych aranżacjach do spania przed przejściem na coś innego, więc nie czuj się, jakbyś je jakoś zawiódł, jeśli uciekną!

Kiedy dzieci wyrastają z kojców? Przeczytaj to!

Kojec może być jednak dobry do tymczasowego użytku nawet po okresie niemowlęcym – niektóre dzieci drzemią do późnych lat przedszkolnych (czasem dłużej) i nadal potrzebują ograniczonej przestrzeni w tych porach dnia, w których czas na drzemkę często jest krótki, ponieważ otoczenie stało się zbyt stymulujące lub zmęczenie utrudnia dbanie o siebie.

Jak długo zostawiać dziecko w kojcu?

Rodzice nigdy nie powinni zostawiać dzieci bez opieki w kojcu. Nawet jeśli jest brama, nie gwarantuje to, że zapewni im bezpieczeństwo. Dziecko może wstać i upaść na głowę lub włożyć coś do gniazdka elektrycznego.

Pozostawianie dziecka samego z zabawkami na dłużej niż pięć minut może być również szkodliwe dla jego rozwoju, ponieważ nie widuje się z nikim innym poza tobą przez cały dzień.

Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca używanie tych urządzeń do ukończenia co najmniej 12 miesiąca życia, co oznacza tylko około trzech godzin dziennie!

Wady i zalety kojec dla niemowląt

Kojce dla dzieci istnieją od ponad dekady. Występują w wielu kształtach i rozmiarach, od tych wykonanych z tworzyw sztucznych po te, które mają ścianki z siatki lub drutu.

Niektóre modele kojców dla niemowląt mogą być używane jako przenośne łóżeczka podróżne, podczas gdy inne zapewniają tylko miejsce, w którym Twoje dziecko może bezpiecznie siedzieć w nim na wykładzinie dywanowej w domu. Oto lista zalet i wad posiadania jednego:

Zalety

– Bardzo bezpieczny, ponieważ dzieci nie mogą uciec.

– W przypadku niektórych marek można łatwo zablokować schody.

– Dziecko będzie czuło się chronione dzięki zamknięciu w kojcu, dzięki czemu będzie mniej przestraszone otoczeniem, co może prowadzić do lepszej jakości snu!

– Świetna opcja, gdy gotujesz obiad lub musisz zająć się innymi obowiązkami domowymi

– Niemowlęta mogą zamienić się w „ziemniaki kanapowe” i szybciej przybrać na wadze, jeśli zbyt długo będą siedzieć w jednym miejscu!

Wady

– Mogą być nieporęczne do przechowywania, gdy dziecko dorośnie.

– Niektóre marki są dość drogie, zwłaszcza te, które mają dodatkowe funkcje, takie jak przewijak lub kieszenie do przechowywania.

– Siatkowe ściany mogą zachęcić dzieci do większego wstawania zamiast siedzenia nieruchomo, co nie jest wspaniałe, gdy potrzebujesz drzemki po całym czasie zabawy!

Czy kojec jest bezpieczny dla dziecka?

Kojec to zamknięty obszar, w którym Twoje dziecko może się bawić. Boki długopisu są zwykle wykonane z metalowej siatki i może mieć zarówno górę jak i dół, dzięki czemu jest całkowicie osłonięte.

Może mieć również przyczepione z boku zabawki, co sprawia, że ​​jest jeszcze przyjemniejsza dla Twojego dziecka! Chociaż można by pomyśleć, że te długopisy zapewnią dzieciom bezpieczeństwo, podczas gdy rodzice będą robić swoje w domu, nie są one dokładnie polecane przez ekspertów ds. Bezpieczeństwa z powodu kilku problemów z nimi.

W tym miejscu przyjrzymy się trzem głównym problemom związanym z używaniem tego typu sprzętu zabezpieczającego, aby ustalić, czy rzeczywiście jest on bezpieczny do użytku w pobliżu niemowląt:

– Kształt – Pierwszym problemem związanym z kojcami jest to, że są one zwykle kwadratowe lub prostokątne. Oznacza to, że istnieją cztery rogi, na których dzieci mogą potencjalnie utknąć lub spaść, co czyni go niebezpiecznym wyborem dla młodszych dzieci.

– Przestrzeń – Innym problemem związanym z tego typu sprzętami ochronnymi dla dzieci jest to, że ilość miejsca w nich może być niewielka. Jeśli kiedykolwiek sam byłeś w jednym z nich, wiesz, że to sprawia, że ​​raczkowanie jest bardzo trudne i ogranicza to, jak bardzo Twoje dziecko może się poruszać, co nie jest dobre, biorąc pod uwagę jego ciekawość!

– Płacz niemowląt – Trzecia obawa, jaką ludzie mają podczas korzystania z kojców w pobliżu niemowląt, ma związek z faktem, że wiele młodych nie lubi być nigdzie zamkniętymi z powodu bliskości.

Jeśli dziecko płacze z powodu przebywania w kojcu, może nie być tam bezpieczne, ponieważ może wywołać jeszcze większą panikę i potencjalnie zranić się, próbując uciec z klatki, co może w najlepszym przypadku spowodować skaleczenia lub siniaki, urazy głowy lub wewnętrzne uszkodzenia spowodowane upadkami w najgorszym przypadku!

– Temperatura – Temperatura tych kojców jest dość wysoka w niektórych porach dnia z powodu padającego na nie promieni słonecznych, więc wiadomo, że rodzice kładą koce na wierzchu, jeśli ich dziecko będzie przebywać w środku przez dłuższy czas.

Jak zapewne wiesz, dzieci nie radzą sobie zbyt dobrze w wyższych temperaturach, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak udar cieplny, który może się skończyć!

Jak czyścić matę do kojca?

Mata do kojca może się mocno zabrudzić. Użyj odkurzacza, aby usunąć brud i zanieczyszczenia z zewnętrznej części kojca, a następnie wytrzyj go wilgotną szmatką lub wypierz w pralce, jeśli to możliwe.

Upewnij się, że wieszasz go na sucho, aby na żadnym zapachu nie tworzył się pleśń. Jeśli masz stary, użyj sprayu z olejkiem eterycznym, aby nadać kącikowi dziecka świeży zapach, jednocześnie czyniąc rzeczy bardziej higienicznymi!