Kiedy dzieci korzystają z krzesełka do karmienia? Przewodnik

Kiedy dzieci korzystają z krzesełka do karmienia? Niemowlęta korzystają z krzesełek do karmienia przez pierwsze kilka miesięcy życia. W tym momencie będą zbyt młode, aby siedzieć na zwykłym krześle i będą potrzebować wsparcia, które zapewnia te specjalne krzesła.

Brakuje im również siły mięśni potrzebnej do karmienia się lub trzymania przyborów, więc niektóre dzieci mogą również skorzystać z fotelika dla niemowląt.

Kiedy dzieci korzystają z krzesełka do karmienia? Przewodnik

Istnieje wiele rodzajów stołów z tacami dostępnych w różnych przedziałach cenowych dla tych, którzy chcą jeden; jednak niektóre niemowlęta nie lubią w nich siedzieć i wolą jeść z rodzicami, gdy są trzymane (bez tacy).

Jeśli zdecydujesz się całkowicie zrezygnować z tacki, ważne jest, aby wiedzieć, jak Twoje dziecko je przed podjęciem takich decyzji, ponieważ nie ma później urazów kręgosłupa spowodowanych złymi nawykami żywieniowymi.

Kiedy dziecko może siedzieć w podstawce bez oparcia?

Kiedy dziecko ma od 40 do 80 funtów (18 do 36 kg). Dziecko może siedzieć w podstawce bez pleców, gdy zda test pięciostopniowy.

Strona internetowa National Highway Traffic Safety Administration stwierdza, że ​​powinny mieć co najmniej cztery stopy i dziewięć cali wzrostu, zanim będą mogły nadal używać tylko pasa bezpieczeństwa zamiast używania zarówno pasa biodrowego, jak i pasa naramiennego.

Co więcej, jeśli twój samochód ma tylko jedną kotwicę dla dwóch rodzajów pasów, to nie jest bezpieczne dla nich przełączanie, dopóki nie przejdą również tych testów. Dobrym przykładem jest przejście z nosidełka dla niemowląt, w którym zastosowano system LATCH lub dolne punkty kotwiczenia z łącznikami na uwięzi, na fotelik przodem do kierunku jazdy.

Ponadto powinny mieć co najmniej 57 cali wzrostu, zanim przejdą z tego wzmacniacza do korzystania tylko z systemu pasów bezpieczeństwa pojazdu bez żadnych wzmacniaczy bez pleców.

Niektóre pojazdy mają różne rodzaje pasów dla każdej pozycji siedzącej i zaleca się, aby postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi fotelików samochodowych, kiedy dzieci mogą to robić bezpiecznie.

Ponownie, jeśli istnieją dwie oddzielne kotwice dla pasów biodrowych i barkowych, nikt w wieku poniżej 13 lat lub pomiędzy 80 funtów (36 kg) a 145 funtów (66 kg) nie powinien również używać tych dolnych kotew, ponieważ nie jest to bezpieczne, dopóki te ciężary zostały osiągnięte.

Może się wydawać, że to dużo, ale zaufaj nam, że poczujesz się bardziej komfortowo niż wypadek, w którym pasek nie jest dobrze dopasowany.

Krótko mówiąc, dolne kotwice powinny być używane tylko dla dzieci, które mają mniej niż 80 funtów (36 kg) i mają od czterech stóp dziewięć cali do 57 cali wzrostu. Nigdy nie zaleca się, aby dziecko korzystało z systemu LATCH lub dolnej kotwicy z łącznikiem po przejściu tych testów, ponieważ nie zapewniłoby to dodatkowej ochrony w przypadku samego wypadku.

Ponadto, bez względu na rodzaj pojazdu, którym jeździsz, przed samodzielnym montażem wszystkich typów fotelików, w tym fotelików podwyższających, przeczytaj instrukcję obsługi swojego samochodu.

W ten sposób możesz mieć pewność, że wszystko będzie działać sprawnie, jeśli kiedykolwiek zdarzy się coś, w którym służby ratunkowe musiały przyjść, aby pomóc Ci na miejscu wypadku natychmiast po wypadku, gdy masz zapięte pasy w fotelu.

Jeśli kiedykolwiek brałeś udział w wypadku lub służby ratunkowe musiały odciąć Cię od pojazdu, ważne byłoby, aby wiedziały, jaki rodzaj systemu pasów jest zainstalowany, aby mogły prawidłowo i bezpiecznie usunąć kogoś z samochodu bez powodowania dalszych szkód niż pierwotnie zrobiono podczas samej katastrofy.

Pomoże to również zapewnić bezpieczeństwo Tobie i innym, dopóki później nie będzie dostępna dalsza pomoc medyczna. Z tego powodu zawsze zalecamy pozostawanie przy systemach LATCH, ponieważ jeśli coś się stanie, w którym pierwsi ratownicy muszą się zaangażować, to już wiedzą, które uprzęże działają najlepiej dla każdej pozycji siedzącej, ponieważ większość pojazdów ma dwie różne kotwice w zależności od tego, czy są skierowane przodem czy tyłem -siedzenia licowe w każdym rzędzie.

Czy mój 6-latek powinien siedzieć w foteliku podwyższającym bez oparcia?

W Kanadzie nie ma przepisów określających, kiedy dziecko powinno przestawić się z fotelika samochodowego skierowanego przodem do kierunku jazdy na podwyższenie. Każda prowincja zapewnia wytyczne, ale tylko Nowa Szkocja ma jasne zasady dotyczące dopalaczy bez pleców i dopalaczy z wysokimi podstawami.

Istnieje limit wiekowy dla wzmacniacza z wysokim oparciem, obecnie ustalony na cztery lata, który można dostosować w górę lub w dół w zależności od dojrzałości fizycznej i wzrostu dziecka.

Czy fotelik znajduje się za kierowcą lub pasażerem?

Fotelik samochodowy powinien znajdować się za pasażerem. Dzięki temu nie będziesz go widzieć i możesz skupić się na prowadzeniu samochodu, zamiast pilnować dziecka w innym foteliku samochodowym.

Najbezpieczniejszym miejscem dla dzieci poniżej 13 roku życia jest zawsze tylne siedzenie, ale jest to szczególnie ważne w przypadku niemowląt, które w razie wypadku lub nagłego zatrzymania mogą doznać obrażeń w wyniku wyrzucenia z siedzeń.

Jakie są wymagania dotyczące wzrostu i wagi fotelików podwyższających?

Wymóg wzrostu dla fotelików podwyższających jest taki, że dziecko musi mieć co najmniej 40 cali wzrostu. Wymagana waga fotelika podwyższającego wynosi zwykle od 80 do 100 funtów.