Jakie są najlepsze pieluchy na noc? Ostateczny przewodnik

Jakie są najlepsze pieluchy na noc? To częste pytanie młodych mam. Jednak przeczytanie tego artykułu da ci wskazówki i sposoby, jak to zrobić.

Oto niektóre z najlepszych marek pieluch jednodniowych:

Jakie są najlepsze pieluchy na noc? Ostateczny przewodnik

*Pampers Swaddlers* — Pampers to jedna z najbardziej znanych marek pieluch, która słynie również ze swoich nocnych pieluch.

Pasują one bardzo ciasno wokół nóg Twojego dziecka, dzięki czemu nie dochodzi do przecieków. Pochłaniają również więcej niż inni konkurenci z tej listy, co oznacza, że ​​możesz używać mniej zmian z każdą mijającą nocą! Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, to jest to doskonały wybór dla prawie każdego rodzica!

*Pieluchy Luvs Ultra Leakguards* – Luvs znalazło się na naszym miejscu numer dwa, ponieważ zapewniają niezbędną ochronę przed wilgocią o każdej porze dnia i nocy. Mówi się, że te pieluchy utrzymują Twoje dziecko suche do 12 godzin, dzięki czemu są idealne do noszenia na noc! Dodatkowo są bardzo przystępne cenowo, więc nie będziesz musiał rozbijać banku, aby dobrze się wyspać.

*Pieluchy Huggies OverNites* – Huggies to kolejny najlepszy wybór do ochrony na noc. Wielu rodziców przysięga na te pieluchy, ponieważ zawierają dużo płynów, nie przepuszczając ich do ubrania dziecka. Są również dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu wraz z rozwojem dziecka możesz nadal używać tej samej marki bez konieczności przełączania się między różnymi produktami.

Ile pieluszek tkaninowych używasz dziennie?

To naprawdę zależy od tego, jak często twoje dziecko sika i robi kupy. Przeciętnie będziesz potrzebować około sześciu do ośmiu pieluszek dziennie.

Możesz potrzebować więcej, jeśli Twoje dziecko jest szczególnie mokre lub brudne, lub mniej, jeśli sika tylko raz dziennie. Jeśli używasz jednorazowych pieluch, prawdopodobnie przejdziesz około ośmiu do dziesięciu dziennie.

Jak pielęgnować dziecko?

Założenie pieluchy z tkaniny na dziecko jest bardzo łatwe! Istnieją zasadniczo trzy kroki:

-Odepnij boczne klapy i rozłóż na płasko. – Przyłóż chłonną część pieluchy do skóry, tyłem do góry. Dwa skrzydła lub zakładki, które masz, powinny być złożone na pół, tak aby stykały się w odległości około cala od siebie. Będą zachodzić na siebie, gdy umieścisz je między nogami dziecka.

-Przypnij obie strony do dziecka za pomocą zatrzasków lub zapięć na rzepy, w zależności od tego, jakiego rodzaju pieluch używasz. Upewnij się, że dopasujesz je do talii dziecka, aż będą dopasowane, ale nie za ciasne. Musisz upewnić się, że nie ma żadnych fałd pomiędzy miejscami, w których mogłaby gromadzić się kupa.

Jeśli używasz pieluch jednorazowych, wystarczy, że w ten sam sposób założysz je na dziecko i zapniesz w zakładki. Nie ma potrzeby składania ani regulacji!

Ile razy dziennie muszę zmieniać pieluchę mojemu dziecku?

Ponownie, to zależy od tego, jak często twoje dziecko sika i robi kupę. Średnio będziesz chciał zmieniać pieluchę co dwie do czterech godzin. Ale jeśli mieli szczególnie bałaganiarski, być może będziesz musiał robić to częściej. W przypadku jednorazowych pieluch większość ludzi zwykle zmienia je co około osiem godzin.

Jakiego rodzaju detergentu należy używać do pieluch?

Istnieje wiele różnych rodzajów detergentów, których można używać do pieluch tkaninowych – zarówno w płynie, jak i w proszku. Po prostu chcesz się upewnić, że jest specjalnie przeznaczony do prania ubrań i pieluszek, w przeciwnym razie może powodować gromadzenie się lub uszkodzenie tkaniny. Te detergenty można znaleźć w większości sklepów lub w Internecie.

Jak czyścić pieluchy?

Istnieje kilka różnych sposobów czyszczenia pieluch – każdy z własnym zestawem zalet i wad.

– Prać je w pralce w gorącej wodzie z detergentem po każdej zmianie pieluchy. Jest to najłatwiejszy sposób na ich wyczyszczenie, ale niektórzy ludzie martwią się wpływem takiego postępowania na środowisko.

– Namocz je w specjalnym roztworze do czyszczenia pieluszek (możesz go kupić w większości sklepów sprzedających pieluchy). Ta metoda jest najmniej szkodliwa dla środowiska, ale może być czasochłonna i kosztowna.

-Umyj je wstępnie zwykłym detergentem przed praniem w gorącej wodzie ze specjalnym roztworem (niekoniecznie za każdym razem, gdy je myjesz). W przypadku tej metody nadal będziesz używać niektórych agresywnych chemikaliów, ale nie tak bardzo, jak używanie tylko jednego rodzaju mydła do wszystkiego.

– Umyj je ręcznie w zimnej/ciepłej wodzie bez mydła lub czegokolwiek innego. Chociaż jest to najlepszy sposób na ochronę dziecka przed narażeniem na toksyny, jest to również bardziej pracochłonne i może nie usunąć wszystkich plam, jeśli są utrwalane zbyt długo.

Najbezpieczniejszą opcją byłoby prawdopodobnie pranie wstępne, a następnie pranie w pralce na gorąco, ponieważ używasz już specjalistycznego detergentu. Możesz również wypróbować metodę namaczania, jeśli naprawdę martwisz się o środowisko lub nie masz pralki, która się nagrzewa.

Jak często należy zmieniać pieluchę?

Częstotliwość, z jaką należy zmieniać pieluchę, będzie zależeć od wieku dziecka i tego, jak często chodzi do łazienki. Noworodek potrzebuje zmiany pieluch tylko raz na cztery godziny, podczas gdy starsze dzieci mogą wytrzymać około sześciu godzin, zanim znów będą musiały zmienić pieluchy.

Podobnie jak pieluchy jednorazowe, pieluchy z tkaniny muszą być często sprawdzane pod kątem wilgoci i zabrudzonej zawartości, aby zapobiec wyciekom, które mogą potencjalnie powodować wysypkę lub inne problemy. Jeśli zostanie to zrobione poprawnie, nie powinno być żadnych problemów z ich zmianą w razie potrzeby bez zbyt wielu brudnych ubrań!