Jakich ubrań ciążowych naprawdę potrzebuję? Pomysły i wskazówki

Odzież ciążowa to coś, co każda kobieta w ciąży powinna przygotować na narodziny dziecka. Ale jakich ubrań ciążowych naprawdę potrzebuję? Czy istnieje pewien rodzaj odzieży, który jest potrzebny podczas ciąży? W jakie kolory powinienem zaopatrzyć się? To wszystko pytania, które przychodzą na myśl, gdy zaczynasz myśleć o tym, jakich ubrań ciążowych potrzebujesz. W tym artykule omówimy, jakie rodzaje ubrań ciążowych będziesz potrzebować i jakie kolory mogą mieć, aby Twoje zakupy przebiegły bezproblemowo!

Pomysły na ubrania ciążowe:

  • Topy: topy są tym, co większość kobiet będzie nosić podczas ciąży. Możesz kupić topy w różnych stylach i kolorach, tak aby pasowały do ​​Twojego osobistego stylu. Jeśli chcesz kupić więcej niż jeden top, koniecznie zajrzyj do sekcji wyprzedaży, ponieważ sklepy zwykle zaznaczają przedmioty, które od jakiegoś czasu były w sklepie.
  • Dżinsy ciążowe
  • Suknia ciążowa
  • Bluzka ciążowa

Czy urlop macierzyński wpływa na 13-miesięczne wynagrodzenie?

Nie. Urlop macierzyński nie wpływa na 13-miesięczne wynagrodzenie, ponieważ jest to rodzaj płatnego czasu wolnego od pracy. Jeśli jesteś pracownikiem godzinowym lub pracujesz na wielu stanowiskach, urlop macierzyński może obniżyć Twoje dochody w miesiącach nieobecności w pracy, dlatego niektórzy pracownicy nie mogą pozwolić sobie na niepłatny czas wolny i muszą wrócić wcześniej przed zakończeniem umowy .

Jakich ubrań ciążowych naprawdę potrzebuję? Pomysły i wskazówki

Ponadto, jeśli pracownicy zdecydują, że nie będą brać urlopu w ciągu ostatnich trzech miesięcy w firmie, ponieważ mają prawo do większej liczby dni w ramach pakietu świadczeń, który sumuje się tylko z każdym przepracowanym rokiem, a nie tylko przez cały rok kalendarzowy co oznacza, że ​​ci, którzy przechodzą na emeryturę po przepracowaniu tam kilku lat, będą tracić dodatkowe dni spędzone na wakacjach, chyba że wybiorą między wzięciem urlopu z tych ostatnich kilku miesięcy a kontynuowaniem pracy.

Innym sposobem, w jaki ludzie tracą czas poza biurem, jest to, że nie otrzymują za to zapłaty zgodnie z prawem federalnym, co oznacza, że ​​nie ma żadnych dodatkowych pieniędzy dla pracowników, którzy pracowaliby, ale zamiast tego wybrali urlop w tym czasie. trzy miesiące, chyba że są jednymi z tych szczęśliwców, którym firma nadal płaciła im, gdy ich nie było.

Ponieważ nie ma to zastosowania, jeśli nie otrzymujesz stawki godzinowej, a raczej już otrzymujesz pensję, więc zwykle nie ma różnicy między pójściem do pracy a wzięciem kilku dni osobistych, ponieważ nie spowoduje to dodatkowego wynagrodzenia.

Które stany mają płatny urlop macierzyński w Ameryce?

Stany Zjednoczone nie mają prawa federalnego nakazującego płatny urlop macierzyński. Jednak Nowy Jork i Dystrykt Kolumbii wymagają od pracodawców zapewnienia swoim pracownikom jakiejś formy płatnego urlopu rodzinnego. W 2018 r. podobne przepisy zostały wprowadzone w Rhode Island, ale nie zostały jeszcze przegłosowane przez zgromadzenie ogólne stanu.

Jakie są wymagania dotyczące płatnego urlopu macierzyńskiego w stanie Nowy Jork?

Pracownikom w Nowym Jorku przysługuje do ośmiu tygodni częściowo płatnego urlopu. Program płatnego urlopu rodzinnego zapewnia kwalifikującym się pracownikom dwie trzecie ich średnich tygodniowych zarobków, do maksymalnej kwoty każdego tygodnia, w zależności od poziomu ich dochodów.

Kto jest uważany za pracownika w stanie Nowy Jork?

Osoba, która pracuje przez co najmniej 20 godzin tygodniowo i pracowała dla swojego pracodawcy przez 26 kolejnych tygodni lub dłużej, zanim weźmie urlop FMLA, kwalifikuje się jako „kwalifikujący się” pracownik zgodnie z NY PFL. Obejmuje to również stanowiska w niepełnym wymiarze godzin, tymczasowe, sezonowe, jeśli spełniają te kryteria kwalifikacyjne. Pracownicy muszą być zatrudnieni w firmie przez sześć miesięcy przed rozpoczęciem urlopu.

Co to jest FMLA?

Dla świeżo upieczonych rodziców, którzy chcą zrobić wszystko, co możliwe, dla zdrowia i szczęścia swojego dziecka w tym okresie, dostępne są przydatne materiały. Ten dwuczęściowy artykuł zawiera ogólne informacje na temat opieki nad niemowlętami, a także szczegółowe wskazówki dotyczące matek karmiących piersią.

Jak ciąża wpływa na ocenę kredytową?

Nowi rodzice powinni być świadomi, że nie ma prawa federalnego.

Jak przygotować się finansowo do bezpłatnego urlopu macierzyńskiego?

Chociaż planowanie finansowe w przypadku wysoce nieprawdopodobnej sytuacji może być trudne, oczekiwany wpływ finansowy wzięcia bezpłatnego urlopu macierzyńskiego nadal można uwzględnić w budżecie gospodarstwa domowego. Ten post na blogu zawiera kilka wskazówek związanych z oszczędzaniem pieniędzy i planowaniem unikania nadmiernego stresu w tym okresie.

Czy muszę poinformować pożyczkodawcę hipotecznego, że jestem w ciąży?

Nie, nie jest konieczne informowanie pożyczkodawcy, że jesteś w ciąży. Jeśli jednak może nastąpić zmiana w Twojej zdolności do spłacania rat kredytu hipotecznego lub innych wymogów finansowych w czasie ciąży i po powrocie z urlopu macierzyńskiego, bank powinien zostać o tym poinformowany, aby wszelkie wątpliwości mogły zostać rozwiązane, zanim staną się problemem.

Jakie są sposoby opieki nad noworodkiem?

Opieka nad noworodkiem nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele pomocnych zasobów dostępnych dla nowych rodziców, którzy chcą zrobić wszystko, co możliwe, dla zdrowia i szczęścia swojego dziecka w tym okresie. Ten dwuczęściowy artykuł zawiera ogólne informacje na temat opieki nad niemowlętami, a także szczegółowe wskazówki dotyczące matek karmiących piersią.

Jak zachowam zdrowie podczas urlopu macierzyńskiego?

Zgodnie z prawem FMLA. Obejmuje to również stanowiska tymczasowe, jeśli spełniają te kryteria kwalifikacyjne (nawet osoby pracujące krócej niż 20 godzin tygodniowo są objęte ochroną).

Sekretarz Pracy sporządził obszerną listę, która określa, co kwalifikuje się w ramach Family Medical Leave Act lub FMLA. Można go udostępnić pracodawcom, aby pomóc im zrozumieć, w jaki sposób mogą nadal angażować się w proces FMLA, nawet jeśli wielkość firmy jest niewielka.

Jakie są naturalne sposoby na przyspieszenie porodu?

Istnieje wiele różnych rzeczy, które kobiety w ciąży mogą robić podczas ciąży, które próbują naturalnie przyspieszyć poród i wywołać go wcześniej niż planowano. Należą do nich chodzenie, spożywanie pikantnych i kwaśnych potraw, picie oleju rycynowego (który ma bardzo nieprzyjemny smak), uprawianie seksu, a także spanie na czworakach z podniesioną miednicą poprzez umieszczenie poduszek pod brzuchem, znanej również jako pozycja dłoni i kolan.