Jaki rozmiar powinienem kupić ubrania ciążowe? Ostateczny przewodnik dla nowych matek

Z tego artykułu dowiesz się, jaki rozmiar mam kupić. Szczegóły są proste i łatwe. Czytaj! Jeśli Twoje ubrania sprzed ciąży pasują do Ciebie, to prawdopodobnie niektóre z nich będą pasować do Twojego rosnącego brzucha.

Jeśli już nie działają, przymierz spodnie lub spódnice tego samego rozmiaru w różnych markach i stylach, aby dowiedzieć się, które z nich najlepiej zachowują swój kształt. To samo dotyczy bluzek – jeśli jedna marka jest zbyt ciasna/niewystarczająco rozciągliwa w okolicy brzucha, inna może być w sam raz.

Jaki rozmiar powinienem kupić ubrania ciążowe? Ostateczny przewodnik dla nowych matek

Może to zająć trochę prób i błędów, ale zakupy w ten sposób mogą zaoszczędzić czas (i pieniądze). Będziesz także chciał zastanowić się, ile ubrań kupujesz teraz w porównaniu z tym, czego potrzebujesz później, gdy karmienie piersią znów stanie się częścią życia.

Podczas gdy wiele kobiet jest zadowolonych z noszenia większych rozmiarów w czasie ciąży, ponieważ nic nie wydaje się pasować, Ty będziesz bardzo zadowolona, ​​jeśli Twoje zwykłe ubrania nadal będą pasować po narodzinach dziecka.

Jaka jest różnica między urlopem rodzicielskim a urlopem macierzyńskim?

Urlop rodzicielski: Płatny lub bezpłatny urlop ochronny dla nowych rodziców. Urlop macierzyński: Prawo kobiety do określonej liczby tygodni bezpłatnej nieobecności w pracy po porodzie, zwykle przyznawane przez prawo w większości krajów. W niektórych przypadkach prawa te obejmują kobiety, które adoptują dzieci, a także matki, które je rodzą.

Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że polityka dotycząca urlopu rodzicielskiego/macierzyńskiego w USA obejmuje zarówno świadczenia płatne, jak i bezpłatne, podczas gdy Wielka Brytania oferuje wyłącznie świadczenia bezpłatne do niedawna, kiedy uwzględniała płatne świadczenia dla ojcostwa oprócz istniejącego ustawowego SMP.

Wszystkie powyższe obejmują urlopy macierzyńskie i ojcowskie, które można podzielić na krótkoterminowe lub długoterminowe, w zależności od tego, czy są one finansowane przez pracodawcę, świadczenia sponsorowane przez państwo (płatne), czy niepłatne, w którym to przypadku należy zapewnić inne środki, takie jak jako programy zabezpieczenia społecznego/opieki społecznej.

Kto będzie wypłacał wynagrodzenie podczas urlopu macierzyńskiego?

To zależy od twojego pracodawcy.

Urlop macierzyński w USA różni się w zależności od stanu i polityki firmy, ale przed podjęciem decyzji o tym, jak długo chcesz wziąć urlop po urodzeniu dziecka, należy skonsultować się z pracodawcą i świadczeniami!

Co jest lepszego w amerykańskim urlopie rodzicielskim/macierzyńskim?

W Stanach Zjednoczonych masz zagwarantowane 12 tygodni bezpłatnego urlopu z tytułu ochrony pracy zgodnie z ustawą FMLA (Family Medical Leave Act). Niektóre stany zapewniają ubezpieczenie na wypadek bezrobocia w tym okresie, więc przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z pełnego urlopu macierzyńskiego w USA należy skonsultować się z pracodawcą i uzyskać zasiłki stanowe!

Czy podczas urlopu macierzyńskiego otrzymuję pełne wynagrodzenie?

Nie, masz prawo do normalnego wynagrodzenia.

Czy otrzymam pełną zapłatę, jeśli urodzi dziecko wcześniej?

Otrzymasz zwrot różnicy między tym, co już zostało zarobione, a tym, co nadal było Ci należne w momencie dostawy. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe (np. utrata pracy), należy zamiast tego przekazać proporcjonalną część wynagrodzenia.

Czy podczas urlopu macierzyńskiego otrzymuję pieniądze z bezrobocia?

W większości stanów kobiety, które pobierają FMLA/stanowe świadczenia z tytułu niezdolności do pracy, kwalifikują się do 26 tygodni płatności UC po wyczerpaniu FMLA lub powrocie z bezpłatnego urlopu.

Możesz również zapytać swojego pracodawcę o opcje rodzicielskie, które mogą uzupełnić rządowe programy pomocy, takie jak ubezpieczenie od bezrobocia.

Czy zostały jeszcze jakieś prace dla tych mam powyżej 50 roku życia?

Im jesteś starszy, trudniej jest znaleźć pracę, więc jeśli to możliwe, najlepiej nie opuszczać pracy, dopóki wszystkie inne opcje nie zostaną wyczerpane.

I tak, wciąż jest wiele miejsc pracy dla mam powyżej 50 roku życia. Możesz pracować z domu, o ile masz niezawodne połączenie internetowe i cichą przestrzeń do pracy. Jeśli to możliwe, nie opuszczaj jednej pracy, dopóki wszystkie inne opcje nie zostaną wyczerpane.

Blogowanie można łatwo prowadzić z domu, jeśli masz wolny czas. Upewnij się, że niezależnie od miejsca pracy zdalnej, przez cały dzień będzie cicho, bez zakłóceń i przerw.

Możesz również potrzebować dodatkowego monitora komputerowego, ponieważ w dzisiejszych czasach pracodawcy oczekują od pracowników, którzy pracują zdalnie, wydajnej wielozadaniowości dzięki otwarciu kilku okien jednocześnie. I tak, wciąż jest mnóstwo pracy dla mam powyżej 50 roku życia!

Co jest lepszego w amerykańskiej polityce dotyczącej urlopów rodzicielskich/macierzyńskich?

W Stanach Zjednoczonych masz zagwarantowane 12 tygodni bezpłatnego urlopu z tytułu ochrony pracy zgodnie z ustawą FMLA (Family Medical Leave Act). Niektóre stany zapewniają ubezpieczenie na wypadek bezrobocia w tym okresie, więc przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z pełnego urlopu macierzyńskiego w USA należy skonsultować się z pracodawcą i uzyskać zasiłki stanowe!

Jakie są zasady karmienia piersią w miejscach publicznych?

Nie ma żadnych ścisłych zasad, ponieważ każda kobieta ma swoje własne granice, jeśli chodzi o karmienie piersią w miejscach publicznych, ale są wyjątki w niektórych stanach i miastach, gdzie wymagają matki, która chce karmić piersią, musi to zrobić. więc będąc zakrytym ubraniem, które zakrywa je od góry do dołu, w przeciwnym razie możesz zostać ukarany grzywną lub więzieniem, jeśli zostaniesz złapany przez funkcjonariuszy organów ścigania.

Czy moja firma oferuje płatne urlopy dla świeżo upieczonych mam lub tatusiów?

Zapytaj swojego pracodawcę o oferowane przez niego pakiety świadczeń, które mogą obejmować płatne opcje opieki nad dziećmi, takie jak żłobki w pracy!