Jaki rozmiar pieluch kupić na Baby Shower? Przewodnik

Jaki rozmiar pieluch kupić na baby shower? Kupując pieluchy na baby shower, będziesz chciał kupić tyle, aby wystarczyło, aby dziecko miało około sześciu miesięcy.

Zwykle wynosi to około 50 000 pieluszek. W tej ilości można znaleźć pieluchy jednorazowe i tekstylne, więc zależy to od tego, jaki rodzaj pieluchy wolisz. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar wybrać, wybierz większy rozmiar. Zawsze lepiej mieć za dużo pieluszek niż za mało!

Pieluchy jednorazowe:

Decydując się na pieluchy jednorazowe, będziesz chciał kupić jak największy rozmiar. Przeciętne dziecko zużyje od ośmiu do dziesięciu tysięcy jednorazowych pieluszek przed treningiem nocnika. Oznacza to, że będziesz potrzebować co najmniej czterdziestu paczek po osiemdziesiąt cztery pieluszki lub pięćdziesiąt dwie paczki siedemdziesięciu dwóch pieluch w liczeniu.

Pieluchy materiałowe:

Jeśli zdecydujesz się na używanie pieluch materiałowych, będziesz potrzebować około pięćdziesięciu tysięcy pokrowców i wkładek. Przeciętne dziecko używa od sześciu do ośmiu nakryć na pieluchy dziennie, co daje około dwóch tysięcy dni pieluchy lub sześć i pół roku!

Możesz sobie poradzić z mniejszą ilością, jeśli robisz pranie częściej, ale zawsze lepiej mieć za dużo niż za mało.

Ile pieluszek używasz dziennie?

Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców, a odpowiedź może się różnić w zależności od wieku dziecka i tego, jak często moczy lub brudzi pieluchę.

W przypadku noworodków może być konieczna zmiana do 12 pieluszek dziennie, podczas gdy małe dzieci mogą wymagać tylko czterech lub pięciu zmian. Jeśli używasz jednorazowych pieluch, pamiętaj, aby mieć pod ręką odpowiednie zapasy, aby nigdy ich nie zabrakło.

Możesz obliczyć w przybliżeniu, ile będziesz potrzebować, na podstawie średniej ilości pieluch Twojego dziecka, mnożąc liczbę mokrych pieluszek dziennie przez trzy.

Więc jeśli Twoje maleństwo moczy się sześć razy dziennie, będziesz potrzebować 18 jednorazowych pieluszek w swoim schowku. Matki pieluszkowe będą musiały częściej wkładać pranie, ale nie będą musiały się martwić, że zabraknie im pieluch.

Jeśli używasz pieluch materiałowych, dobrze jest mieć pod ręką wyjątkowo czystą pieluchę na wypadek, gdyby ta, którą ma na sobie dziecko, została zabrudzona przed praniem.

Będziesz także potrzebować wodoodpornych spodni i plastikowych pokrowców, aby utrzymać wszystko w opakowaniu i zapobiec przeciekaniu na ubranie lub pościel, jeśli zrobi się bałagan! (Ale nie martw się – wypadki są częścią rodzicielstwa!)

Te wskazówki powinny pomóc Ci zaplanować potrzeby pieluszkowe Twojego małego pakietu radości. Aby uzyskać więcej informacji na temat podstaw pielęgnacji niemowląt, zapoznaj się z naszym przydatnym przewodnikiem .

Uważamy, że wszyscy świeżo upieczeni rodzice uznają to za pomocne, ponieważ uczą się, jak dbać o swoje noworodki z dnia na dzień, w tym jakie przybory mieć pod ręką!

Czy powinienem założyć pieluchy na noc?

Jeden rozmiar nie zawsze pasuje do wszystkich, dlatego przed dokonaniem zakupu ważne jest, aby zastanowić się, czy będziesz potrzebować pieluch na noc. Jeśli Twoje dziecko przemoczy się przez pieluchę w środku nocy, prawdopodobnie będzie potrzebować nocnej pieluchy, która może pomieścić więcej płynów. Pieluchy na noc zazwyczaj występują w dwóch rozmiarach: dużym i bardzo dużym.

Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar kupić, najlepiej zachować ostrożność i uzyskać większy rozmiar. W ten sposób Twoje dziecko będzie miało wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie się poruszać, a pielucha nie będzie zbyt ciasna. Pamiętaj, że jeśli pielucha jest za luźna, zawsze możesz dopasować pasek w zależności od potrzeb.

Wybierając pieluchę na noc dla swojego dziecka, pamiętaj o następujących czynnikach:

Dopasowanie – Pieluszka powinna być na tyle ciasna, aby nie zwisała, ale na tyle luźna, aby dziecko mogło swobodnie się poruszać.

Aby to sprawdzić, rozłóż koc na podłodze i połóż się z jedną nogą wyprostowaną wzdłuż krawędzi koca. Jeśli Twoje dziecko może to zrobić bez zwisania pieluchy lub przeciekania na koc pod nim, prawdopodobnie jest gotowe na nocną pieluchę.

Chłonność – pieluchy na noc mają dodatkowe warstwy ochronne specjalnie zaprojektowane do obsługi większych ilości płynów, aby zapobiec wyciekom podczas długiego snu.

Wybierając opcję na noc, sprawdź, ile gramów na cal kwadratowy (G/I) oferuje każdy produkt jako miarę chłonności. Im wyższa liczba, tym więcej płynu może pomieścić pielucha.

Wygoda – sprawdź cechy, takie jak oddychające prześcieradło i elastyczny pas, które zapewnią dziecku wygodę przez całą noc. Niektóre pieluchy mają nawet wzory w milutkie misie lub inne miękkie materiały, aby były bardziej atrakcyjne dla Twojego malucha.

Podsumowując, jeśli spodziewasz się przecieków z dnia na dzień, nocna pielucha to pozycja obowiązkowa w Twoim pieluszkowym arsenale.

Wybierając między różnymi markami i stylami, zastanów się, jak dobrze pasują do Twojego dziecka, ile mogą wchłonąć płynu i jak wygodne są. Mając na uwadze te czynniki, z pewnością znajdziesz idealną pieluchę na noc dla swojego malucha!