Jaki rozmiar pieluch dzieci noszą najdłużej? Przeczytaj to

Jakiego rozmiaru pieluchy dzieci noszą najdłużej? Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ dzieci rosną i rozwijają się w różnym tempie.

Jednak większość dzieci w końcu wyrośnie z pieluch w rozmiarze trzy lub cztery. Niektórzy mogą nawet przez jakiś czas nosić pieluchy w rozmiarze 5, ale większość będzie musiała przejść na większe rozmiary przed ukończeniem sześciu miesięcy. Należy pamiętać, że rozmiar pieluchy Twojego dziecka może się różnić w zależności od marki pieluchy, której używasz.

Jaki rozmiar pieluch dzieci noszą najdłużej? Przeczytaj to

Tak więc, jeśli używasz określonej marki, a Twoje dziecko wydaje się zbyt szybko wyrastać z obecnego rozmiaru, warto spróbować innej marki, aby sprawdzić, czy ich rozmiar jest bardziej odpowiedni. Ostatecznie to Ty i pediatra Twojego dziecka zdecydujecie, kiedy nadejdzie czas, aby przejść do większego rozmiaru.

Często rodzice chcą, aby ich dzieci nosiły jak najmniejszą pieluchę – zwłaszcza jeśli oczekują towarzystwa lub wychodzą na wieczór. Problem polega na tym, że bardzo małe pieluszki mogą powodować przecieki i podrażniać skórę dziecka, ponieważ w pieluszce nie ma wystarczającej ilości materiału chłonnego.

Jeśli zauważysz zaczerwienienie na pupie Twojego dziecka po noszeniu ciasno dopasowanych pieluch w ciągu dnia, rozważ użycie podciągania na noc zamiast zwykłych pieluch, aby Twoje dziecko nie miało żadnych wypadków podczas snu w nocy.

Pamiętaj też, aby nie używać kremu do pieluch z tlenkiem cynku, ponieważ będzie on tylko wcierał się w ubrania Twojego dziecka za każdym razem, gdy będzie się poruszał, tworząc dodatkową objętość pod obcisłym ubraniem, co może prowadzić do dalszego podrażnienia.

Jeśli używasz jednorazowych pieluszek, możesz rozważyć zakup hurtowy. Może to zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, a także jest bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie generujesz tak dużo odpadów. Istnieje wiele różnych stron internetowych, które sprzedają hurtowo niedrogie pieluchy – wystarczy szybko wyszukać w Internecie i znaleźć najlepszą ofertę dla swojej rodziny.

Kiedy powinnam zacząć kupować pieluchy w czasie ciąży?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda ciąża jest inna. Jednak większość lekarzy zaleca rozpoczęcie kupowania pieluszek około 28 tygodnia ciąży. To wtedy Twoje dziecko prawdopodobnie zacznie regularnie brudzić pieluchy.

Będziesz także chciał mieć pod ręką wystarczającą ilość pieluch na czas narodzin dziecka, a także po powrocie ze szpitala do domu. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w pieluchy jednorazowe i tekstylne, chusteczki i krem ​​do pieluch, aby być przygotowanym na wszystko.

Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj pieluch kupić, poproś o poradę swojego lekarza lub położną. Mogą polecić marki, które są bezpieczne dla noworodków i które mogą być lepiej dopasowane do rodzaju skóry Twojego dziecka. Bez względu na to, jaki rodzaj pieluszek wybierzesz, pamiętaj, aby przechowywać je w swoim pokoju dziecinnym, aby zawsze być przygotowanym na zmiany.

Jeśli pielęgnujesz ubrania, zacznij kupować pieluchy i inne artykuły na kilka miesięcy przed terminem porodu. Dzięki temu będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na umycie i wysuszenie wszystkich pieluch przed narodzinami dziecka. Będziesz także musiał kupić wiadro na pieluchy, detergent i mokre torby, aby przechowywać brudne pieluchy do czasu, gdy będą mogły zostać wyprane.

Jeśli chodzi o kupowanie ubranek dla niemowląt, większość rodziców czeka, aż dziecko się urodzi, aby zobaczyć, jaki ma rozmiar. Istnieje jednak kilka ogólnych wskazówek, których możesz przestrzegać przy zakupie odzieży z wyprzedzeniem.

Większość noworodków po urodzeniu pasuje do odzieży w rozmiarze od 0 do trzech miesięcy. Możesz zacząć kupować ubrania od 0 do trzech miesięcy około 25 tygodnia ciąży lub gdy lekarz stwierdzi, że jesteś w trzecim trymestrze ciąży.

Ile pieluszek używa dziecko według rozmiaru?

-Dziecko używa od ośmiu do dziesięciu pieluszek dziennie.

-Przeciętnie niemowlęta zużywają w sumie około dwóch tysięcy pieluszek, zanim nauczą się korzystać z nocnika.

-Pieluchy są dostępne w różnych rozmiarach w zależności od wagi niemowlęcia. Noworodki zwykle noszą pieluchy w rozmiarze 1 lub w rozmiarze noworodkowym przez pierwsze kilka tygodni, aż pępowina odpadnie i całkowicie się zagoi. Po tym czasie niemowlęta przenoszą się do rozmiaru dwa, a następnie trzeciego, w miarę starzenia się i wzrostu, zarówno pod względem długości, jak i wagi.

W wieku około czterech miesięcy większość niemowląt wyrosła ze wszystkich innych rozmiarów pieluch, z wyjątkiem sześciu, których można się spodziewać, że będą nosić w tym wieku, przechodząc co miesiąc wielokrotne skoki wzrostu z gwałtownym wzrostem masy ciała.

-Największe dziecko, któremu zmieniałam pieluchy, nosiło pieluchę w rozmiarze 12. To jest tak duże, jak to możliwe! Większość niemowląt osiągnie jednak maksimum w rozmiarze sześć. Więc jeśli kupujesz pieluchy hurtowo, upewnij się, że kupujesz odpowiednie rozmiary, w przeciwnym razie będziesz marnować pieniądze na większe pieluchy, z których Twoje dziecko w końcu wyrośnie.

– Przy zakupie pieluszek należy pamiętać, że nie wszystkie marki pasują w ten sam sposób, a niektóre dzieci mogą czuć się bardziej komfortowo w jednej marce niż w innej. Z tego powodu zawsze dobrze jest wypróbować kilka różnych rodzajów, zanim zdecydujesz się na jedną konkretną markę, aby Twoje dziecko mogło cieszyć się najbardziej komfortowymi doznaniami podczas ich noszenia.

-Oprócz różnych rozmiarów istnieje również kilka innych odmian pieluszek do wyboru. Jednorazowe pieluchy istnieją od dziesięcioleci i nadal są popularne wśród konsumentów ze względu na łatwość zmiany pieluch u zapracowanych rodziców, którzy nie chcą marnować czasu na codzienne pranie pieluch.

-Istnieje alternatywna opcja zwana pieluchą wielokrotnego użytku, którą niektórzy wolą ze względu na jej przyjazność dla środowiska od jednorazowych, ponieważ zmniejsza liczbę artykułów trafiających na wysypiska śmieci każdego roku.

W przypadku tego typu, będziesz musiał zakupić specjalne, nadające się do prania wkładki, aby włożyć je do środka, aby skóra Twojego dziecka nie podrażniała się przez bezpośredni kontakt z moczem lub kałem podczas noszenia przez noc lub przez dłuższy czas.

Większość ludzi wyobraża sobie pieluchy materiałowe, gdy myślą o tym, jak ich dziadkowie zmieniali pieluchę dziecku w przeszłości, co nadal jest opcją dzisiaj, jeśli chcesz iść tą drogą z jakiegokolwiek powodu.

Ale nie jest tak popularna w porównaniu z innymi opcjami, które zostały opracowane w ciągu ostatnich kilku dekad, ponieważ rodzice nie chcą zajmować się ich codziennym praniem lub sortowaniem różnych kolorów i plam przed włożeniem ich do prania.

Jeśli brzmi to dla Ciebie zbyt dużo pracy, to jednorazowy może być najlepszym rozwiązaniem!