Jaki jest najlepszy kosz na śmieci na pieluchy? Przewodnik

Jaki jest najlepszy kosz na śmieci na pieluchy? Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, szukając najlepszego kosza na pieluchy.

Pierwszym z nich jest rozmiar – będziesz potrzebować takiego, który będzie wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkie Twoje brudne pieluchy, ale nie na tyle duży, aby zajmował zbyt dużo miejsca w Twoim domu.

Jaki jest najlepszy kosz na śmieci na pieluchy? Przewodnik

Musisz też pomyśleć o rodzaju kosza na śmieci – czy chcesz taki z pokrywką, czy otwierany od góry? I na koniec musisz zdecydować, z jakiego materiału chcesz zrobić śmieci.

Oto niektóre z naszych ulubionych koszy na śmieci na pieluchy:

Wiaderko na pieluchy Simplehuman to nasz najlepszy wybór. Ma dużą pojemność i jest wyposażony w system worków na śmieci, który ułatwia pozbycie się pieluch.

Jeśli szukasz kosza na śmieci z pokrywką, wiaderko na pieluchy Ubbi jest świetną opcją. Jest wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest trwały i łatwy do czyszczenia.

Pielucha Dekor Plus to kolejny dobry wybór, jeśli chcesz mieć kosz na śmieci z pokrywką. Ma dużą pojemność i występuje w kilku zabawnych kolorach.

Jeśli wolisz otwarty kosz na śmieci, kosz Tommee Tippee Simplehuman to dobra opcja. Ma kompaktową konstrukcję i łatwo mieści się pod większością blatów.

Bez względu na to, jaki rodzaj śmieci wybierzesz, pamiętaj, aby regularnie je czyścić – szczególnie, jeśli masz więcej niż jedno dziecko w pieluchach.

Jak trzymasz nóżki dziecka podczas zmiany pieluch?

Istnieje kilka różnych sposobów na trzymanie nóżek dziecka podczas zmiany pieluch. Jednym ze sposobów jest trzymanie lewej nogi dziecka lewą ręką, a prawej nogi dziecka prawą ręką.

Innym sposobem jest kołysanie nóżek dziecka w dłoniach, z jedną ręką na każdym udzie. Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz, upewnij się, że podtrzymujesz wagę dziecka, aby się nie przewróciło. Uważaj również, aby nie skręcać ciała dziecka podczas zmieniania pieluch.

Możesz to zrobić, obejmując jedną ręką talię dziecka, a drugą zmieniając pieluchy. Na koniec zawsze miej oko na dziecko podczas zmieniania pieluch, aby upewnić się, że jest mu wygodnie.

Jak często należy zmieniać pieluchę dla malucha?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ będzie to zależeć od wielu czynników, w tym wieku malucha, jego diety i aktywności. Jednak dobrą praktyczną zasadą jest zmiana pieluszki co dwie do czterech godzin lub za każdym razem, gdy się zabrudzi.

Jeśli masz noworodka, będziesz musiała częściej zmieniać pieluszkę – w niektórych przypadkach nawet dziesięć razy dziennie! W miarę jak Twoje dziecko się starzeje, a pęcherz rozwija większą kontrolę, możesz zacząć go zmieniać rzadziej.

Powinieneś także dążyć do jak najszybszego przeszkolenia malucha w zakresie korzystania z toalety, aby mógł zacząć dbać o własne potrzeby higieniczne. Pomoże to zmniejszyć liczbę zmian pieluch wymaganych każdego dnia.

Jeśli zbyt często zmieniasz pieluszkę maluchowi, może to podrażniać jego skórę i prowadzić do wysypki. Jeśli mają dużo wypadków podczas nauki korzystania z toalety, może to również powodować dyskomfort, jeśli ich pośladki pozostają mokre przez dłuższy czas.

Z drugiej strony, jeśli pozostawisz pieluchy zbyt długo bez ich zmiany, istnieje zwiększone ryzyko, że u Twojego dziecka pojawi się pieluszkowa wysypka lub nawet będzie cierpieć na infekcje dróg moczowych (ZUM).

Dzieje się tak, ponieważ mocz w kontakcie ze skórą staje się kwaśny i powoduje podrażnienie, które prowadzi do zaczerwienienia i bolesności. Im dłużej trwa to bez żadnego leczenia, tym bardziej prawdopodobne jest, że może również ulec zakażeniu.

Aby uniknąć tych problemów, małe dzieci muszą jak najszybciej nauczyć się korzystać z toalety, ale ważne jest również, aby były zmieniane wystarczająco często, aby ich skóra pozostała zdrowa. Jak w przypadku większości rzeczy związanych z rodzicielstwem, nie ma jednej właściwej odpowiedzi – wszystko zależy od tego, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka.

Czy są potrzebne jakieś inne elementy?

Chociaż pieluchy mogą być wystarczające dla niektórych osób, zawsze najlepiej mieć w pobliżu chusteczki – na wszelki wypadek!

Nigdy nie wiadomo, jaki bałagan może się wydarzyć podczas zmiany, więc przygotowanie się jest tutaj kluczowe. Aby zetrzeć nadmiar brudu lub bałaganu z brudzącej pieluszki, wilgotne chusteczki sprawdzą się dobrze! Jeśli jednak potrzebujesz czegoś bardziej wytrzymałego – suche ręczniki są potrzebne w zależności od tego, jak zła jest pielucha.

Ile powinienem przeznaczać na pieluchy i chusteczki miesięcznie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ będzie się ono różnić w zależności od wielkości Twojej rodziny, częstotliwości prania oraz tego, czy używasz jednorazowych lub tekstylnych pieluch.

Jednak dobrą zasadą jest zaplanowanie około 50 USD miesięcznie na jednorazowe pieluchy i chusteczki. Dla większości rodzin to powinno wystarczyć. Jeśli używasz pieluch materiałowych, będziesz musiał zaplanować zarówno początkowy zakup materiałów eksploatacyjnych, jak i dodatkowe koszty prania.

Jeśli nie masz pewności, ile pieniędzy wydać na pieluchy i chusteczki każdego miesiąca, porozmawiaj z innymi rodzicami w Twojej okolicy lub sprawdź fora internetowe, na których ludzie omawiają te tematy.

Możesz również skonsultować się ze swoim pediatrą, który udzieli Ci konkretnych zaleceń w oparciu o potrzeby Twojego dziecka.