Jaka jest różnica między paczką i zabawą a kojec? Przeczytaj to!

Jaka jest różnica między paczką i zabawą a kojcem? Pack and play są przenośne. Oznacza to, że można je łatwo przenosić z pokoju do pokoju w domu lub zabrać ze sobą podczas podróży z niemowlęciem.

Możesz również użyć ich w domu dziadków, jeśli planujesz częste wizyty. Zazwyczaj są wyposażone w kieszenie do przechowywania pieluch, chusteczek i innych przedmiotów potrzebnych podczas zabawy dziecka, takich jak zabawki i bekanie. Nie wszystkie gry pack n’ muszą zmieniać stoły, ale wiele z nich to robi, co znacznie ułatwia zmianę czasu!

Jaka jest różnica między paczką i zabawą a kojec? Przeczytaj to!

Kojce pomagają chronić obszar wokół, w którym śpi dziecko, przed zwierzętami, które mogą dostać się do jego przestrzeni, a nawet po prostu ciekawskimi małymi rączkami rodzeństwa, które mogą zbyt mocno chwycić małe palce, nie zdając sobie z tego sprawy. Oprócz tego, że służy do zabawy, dobrze sprawdzi się jako miejsce do drzemki dziecka w razie potrzeby, ponieważ jest bardziej zamknięty niż paczka i zabawa.

Pack and Plays są większe niż kojec, dzięki czemu Twoje dziecko ma więcej miejsca do poruszania się. Zazwyczaj są wyposażone w łóżeczko, przewijak i schowek, które mogą być przydatne. Jeśli szukasz czegoś, co będzie rosło wraz z dzieckiem, pakiet Pack and Play może być lepszym rozwiązaniem.

Playpen wydają się być tańsze niż Pack and Plays, ale nie oferują wszystkich funkcji, które oferuje ten drugi. Więc jeśli wiesz, że będziesz potrzebować tych wszystkich rzeczy, śmiało wydaj dodatkowe pieniądze na pakiet i graj!

Oba mają swoje wady i zalety, więc zdecyduj, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojej rodziny. Jeśli nadal nie jesteś pewien, sprawdź opinie innych osób w Internecie!

Jakie są zalety każdego z nich?

– Pack n’ Plays można łatwo przenosić z pokoju do pokoju lub zabrać ze sobą podczas podróży z niemowlęciem. – Kojce pomagają chronić obszar wokół, w którym śpi dziecko, przed zwierzętami, które mogą dostać się do jego przestrzeni, a nawet po prostu ciekawskimi małymi rączkami rodzeństwa, które mogą zbyt mocno chwycić małe palce, nie zdając sobie z tego sprawy.

Jakie są wady każdego z nich? – Pack n’ Play jest zwykle tańszy, ale nie oferuje wszystkich funkcji, które kojec lubi być zamknięty. – Kojec nie oferuje wszystkich funkcji, które Pack n’ Play lubi przechowywania i nie można go łatwo przenosić z pokoju do pokoju.

Czy dziecko może spać przez noc w gondoli Pack N Play?

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każde dziecko jest inne. Niektóre dzieci będą dobrze spać w Pack N Play, podczas gdy inne mogą się łatwo przestraszyć lub obudzić.

Jeśli Twoje dziecko dobrze spało w łóżeczku, a Ty czujesz się komfortowo, gdy zostanie na noc w Pack N Play, nie ma powodu, aby tego nie wypróbować. Po prostu miej na nie oko przez całą noc i dostosuj ich otoczenie w razie potrzeby.

Na przykład, jeśli wydaje się, że jest za zimno lub za gorąco, dostosuj koce lub prześcieradła. A jeśli zdarzy im się płakać w nocy, natychmiast je pociesz!

Ostatecznie to od Ciebie i Twojego dziecka zależy, czy będą spać w Pack N Play przez noc, czy nie. Po prostu kieruj się najlepszym osądem i idź z tym, co uważasz za najbezpieczniejsze dla nich.

Zalety spania dziecka w gondoli Pack N Play:

-Pakiety Pack N Plays są zazwyczaj lekkie i łatwe do przenoszenia, co może być pomocne, jeśli musisz przenieść dziecko z jednego pokoju do drugiego w nocy.

-Pochodzą one również z wbudowanym baldachimem, który zapewnia trochę prywatności i ciemności dla Twojego malucha.

Wady śpiącego dziecka w gondoli Pack N Play:

-Pack N Plays nie zawsze ma bardzo solidną ramę, więc istnieje ryzyko, że dziecko się z niej przetoczy lub wyskoczy.

– Mogą być również dość małe, co może nie być wygodne dla niektórych dzieci.

-Jeśli Twoje dziecko zacznie płakać w nocy, będziesz musiała wejść do jego pokoju, aby je pocieszyć, zamiast po prostu podejść do gondoli.

Jaka jest najlepsza rzecz do spania dla noworodków?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ różne dzieci wolą różne środowiska snu.

Niektóre noworodki radzą sobie najlepiej, gdy są owinięte i śpią w kołysce lub kołysce w sypialni rodziców, podczas gdy inne wolą przebywać w oddzielnym pokoju, gdzie mogą mieć więcej prywatności i nieprzerwany sen.

Ostatecznie to rodzice decydują, jaki układ do spania najlepiej sprawdzi się dla ich dziecka. Niezależnie od wybranej opcji ważne jest, aby upewnić się, że środowisko jest bezpieczne i wygodne dla dziecka.

Niektórzy rodzice uważają, że korzystanie z urządzenia do hałasowania lub aplikacji z białym szumem pomaga noworodkowi zasnąć i przespać całą noc. Inni uważają, że kąpiel przed snem rozluźnia je i ułatwia zasypianie.

Rodzice, którzy zdecydują się nie owijać swojego dziecka, mogą zdecydować się na śpiwór, który jest jak koc do noszenia, który zapobiega luzowaniu się dziecka w łóżeczku i przeszkadzaniu sobie stopami lub rękami.

Inną opcją, którą rodzice mogą rozważyć, jest wspólne spanie, gdzie noworodki dzielą pokój, ale nie łóżko z rodzicami.

Ta aranżacja ma swoje zalety: niektóre dzieci znajdują pocieszenie, gdy są blisko mamy. Nie musisz wychodzić z siebie, aby opiekować się niespokojnym niemowlęciem przez całą noc (i ryzykować, że się obudzisz).

Jeśli w rodzinie jest jeszcze jedno dziecko, to, że dwie osoby nie śpią w nocy, oznacza, że ​​można opiekować się każdym dzieckiem z osobna, bez przerwy; wreszcie karmienie piersią staje się łatwiejsze, gdy dziecko znajduje się w zasięgu ręki.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać o noworodkach i śnie, jest to, że wszystkie są różne, więc rodzice muszą dowiedzieć się, co działa najlepiej dla ich dzieci, zamiast próbować uniwersalnego podejścia.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące nawyków snu Twojego niemowlęcia, skonsultuj się z pediatrą.