Jaka jest różnica między łóżeczkiem a kojcem? Przewodnik

W tym przewodniku omówimy, jaka jest różnica między łóżeczkiem a kojcem. Czytaj dalej, gdy mówimy o innych aspektach kojca.

Różnica między łóżeczkiem a kojcem

-Łóżeczko to małe łóżko do spania dla niemowląt. Zazwyczaj ma kraty po bokach, aby rodzice mogli widzieć swoje dziecko podczas snu, ale nie powinno być żadnych luk ani przestrzeni wystarczająco szerokich, aby dziecko mogło złapać głowę .

Jaka jest różnica między łóżeczkiem a kojcem? Przewodnik

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich stwierdza, że ​​wszystkie poręcze boczne powinny zostać usunięte z łóżeczek do 2010 r. ze względu na wysokie ryzyko uduszenia związane z tymi otworami; dlatego, jeśli to możliwe, musisz kupić nowy styl łóżeczka bez tej funkcji.

Bezpieczną alternatywą byłaby podróżna gondola Pack 'n Play, która nie ma otwartych listew, jak ma to miejsce w tradycyjnych kojcach, a także utrzymuje dzieci w bezpiecznym miejscu.

– Kojec to zamknięta konstrukcja, w której znajduje się Twoje dziecko. W ten sposób możesz wyjść z pokoju i nie martwić się, czy Twoje dziecko wyczołga się z łóżka lub innej dużej powierzchni, na którą mogłoby spaść z dużej wysokości.

Mini kojec byłby do tego idealny, ponieważ ma boki z siateczki, dzięki czemu rodzice nadal widzą swoje dziecko, ale nie ma luk, w których mogłoby utknąć między listwami w dolnej części kojca.

Rama utrzymuje również dzieci bezpiecznie w środku, jednocześnie zniechęcając do ucieczki dzięki samej swojej konstrukcji – z krótkimi ściankami dookoła, aby zapobiec przewróceniu się na płaskie powierzchnie.

Ten rodzaj produktu bardzo przypomina to, co większość ludzi myśli, gdy słyszą „kojec”, ale to nie to samo.

Dlaczego dzieci płaczą w kojcach?

Trwa debata na temat tego, czy dzieci powinny być umieszczane w kojcach. Szerokie grono ekspertów, takich jak pediatrzy i specjaliści od rozwoju dziecka, rozważało po obu stronach spór dotyczący umieszczania niemowląt w tego typu wygrodzeniach, aby pomóc w ich harmonogramie snu.

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) twierdzi, że nie ma żadnych korzyści z ich używania po pojawieniu się dzieciństwa, ponieważ może to prowadzić do złych nawyków snu i zwiększać czynnik ryzyka zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS).

Jak sprawić, by moje dziecko było jak kojec?

Kojec to świetne miejsce, w którym maluch może się wylegiwać i odkrywać, ale może wydawać się, że nie ma zbyt wiele jego własnej przestrzeni. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ten obszar był bardziej „przyjazny dla dziecka”!

Możesz zostawić miękkie zabawki w kojcu (tylko upewnij się, że są bezpieczne, jeśli Twoje dziecko uwielbia je rzucać), a nawet umieścić nad nimi interesującą karuzelę.

Jeśli chcesz dodatkowej ochrony przed zarazkami wydzielanymi przez chore dzieci w przedszkolu, rozważ zainwestowanie w plastikowe osłony po obu stronach siatki na kojcu; Pomogą one powstrzymać bakterie, jednocześnie zapewniając duży przepływ powietrza do tego zamkniętego środowiska.

Kojec może wydawać się mały, gdy jest już dorosły, ale jest idealny dla dzieci w tym wieku.

W jakim wieku dzieci korzystają z kojców?

Kojec to idealne miejsce, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo, gdy otwierasz drzwi, robisz obiad lub bierzesz prysznic. Jednak nie wszystkie niemowlęta są wystarczająco duże, aby można było je przetrzymywać. Według Baby Center większość rodziców zaczyna z nich korzystać, gdy ich dzieci osiągną wiek około sześciu miesięcy.

Czy dziecko może spać przez noc w gondoli Pack N Play?

Tak, ale nie jest to zalecane. Boki gondoli Pack N Play są niższe niż zwykłe łóżka i nie spełniają minimalnych standardów wysokości dla powierzchni do spania zgodnie z wytycznymi AAP, które można znaleźć na stronie internetowej Healthy Child Care America.

Chociaż w niektórych sytuacjach może to być w porządku, mogą wystąpić wypadki, w których dzieci stoczą się lub utkną między materacem a barierkami bocznymi, co może stwarzać ryzyko uduszenia.

Wielu rodziców używa ich jako alternatywy dla łóżeczka, ponieważ kosztują mniej, ale jeśli chcesz, aby Twoje dziecko spało bezpiecznie w nocy, polecam zaopatrzenie ich w rzeczywiste łóżeczko/łóżeczko, aby miało więcej miejsca do wygodnego leżenia.

Jaką wysokość powinien mieć kojec?

Wszystkie dzieci rozwijają się w swoim tempie, więc powinieneś kierować się własnym osądem przy podejmowaniu decyzji, jaki wzrost jest dla Ciebie odpowiedni. Kojec musi być wystarczająco wysoki, aby zapewnić im bezpieczeństwo, ale nie za duży, aby mogły się z niego wydostać i zranić.

AAP sugeruje wysokość co najmniej 23 cali bez ustawionego maksymalnego limitu. Dodatkowo musi być na tyle szeroka, aby dwoje lub więcej dzieci mogło wygodnie bawić się razem.

Chociaż nie możemy zagwarantować, które grupy wiekowe najlepiej pasują do każdego rozmiaru długopisu, zalecamy używanie średniej długości ramienia osoby dorosłej jako miarki: długopis o wysokości 24 cali dobrze sprawdza się w przypadku 18-miesięcznego dziecka, podczas gdy Opcja -calowa daje dużo miejsca dla trzylatków bawiących się obok siebie.

Jak dzieci śpią w kojcach?

Niemowlęta śpią najlepiej w bezpiecznym środowisku do spania. Według American Academy of Pediatrics dzieci do pierwszego roku życia powinny być układane do snu na plecach bez żadnych ochraniaczy ani koców.

Zalecają rodzicom trzymanie kojców z dala od sypialni i unikanie używania ich jako substytutów łóżeczek po ukończeniu przez dziecko szóstego miesiąca życia.