Jaka jest najlepsza książka dla dzieci do zdobycia?

Jeśli szukasz najlepszej książki dla dzieci, nie szukaj dalej. W tym poście na blogu omówimy, jaka jest najlepsza książka dla dzieci. Podamy również kilka wskazówek, jak wybrać idealną książeczkę dla swojego dziecka.

Więc niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy szukasz uaktualnienia, czytaj dalej, aby uzyskać informacje o najlepszych dostępnych obecnie książkach dla dzieci.

Jaka jest najlepsza książka dla dzieci do zdobycia?

Najlepsza książka dla dzieci do zdobycia?

Najlepsza książka dla dzieci to taka, która zawiera historię życia Twojego dziecka. Będziesz chciał dołączyć zdjęcia, kamienie milowe i inne ważne momenty. Poszukaj książeczki dla dzieci z dużą ilością stron, abyś mógł wszystko udokumentować.

Możesz również znaleźć taki, który zawiera monity lub miejsca na kronikowanie. Pomoże Ci to śledzić rozwój Twojego dziecka w czasie. Jeśli szukasz konkretnego rodzaju książeczki dla dzieci, dostępnych jest wiele różnych opcji.

Niektórzy rodzice wolą albumy ze zdjęciami, podczas gdy inni lubią dzienniki ze stronami w linie. Wybierz opcję, która najlepiej pasuje do Twojej osobowości i stylu. Bez względu na to, jaki rodzaj książeczki dla dzieci wybierzesz, upewnij się, że jest to coś wyjątkowego, co z przyjemnością wypełnisz, gdy Twoje dziecko dorośnie.

Niektóre popularne opcje książek dla dzieci obejmują:

-Album ze zdjęciami dziecka z pierwszego roku autorstwa Simple Truths

-Moje pierwsze pięć lat autorstwa Betsy Diamant-Cohen

-Zapis pierwszego roku dziecka autorstwa Wee Society

-Pierwsze kroki: Księga wspomnień na pierwszy rok Twojego dziecka autorstwa Marii Burton

-Dziennik kamieni milowych dziecka (niebieski) autorstwa Busy B

-Mój pierwszy rok: dziennik dla dzieci autorstwa Jenny Bick

-365 dni: kreatywny dziennik na pierwszy rok dziecka autorstwa Christiny Montalbano Flynn

-Książka i dziennik pamięci pierwszego roku dziecka (różowy) autorstwa Kimball & West Design Studio

-Zapis pierwszych pięciu lat mojego dziecka autorstwa Betsy Diamant Cohen.

– Dziennik kamieni milowych i wspomnień dziecka autorstwa Megan Tingley Books. Ta książka jest świetna, ponieważ zawiera wydrukowane strony, które możesz wypełnić, gdy Twoje dziecko dorośnie!

Możesz także pisać dziennik na pustych stronach, jeśli chcesz zapamiętać rzeczy, które nie zostały omówione w innym miejscu książki”.

Który wybierzesz? Niezależnie od tego, którą książkę dla dzieci wybierzesz, zacznij dokumentować życie swojego dziecka tak szybko, jak to możliwe. Wspomnienia, które teraz uchwycisz, będą pielęgnowane na zawsze.

Jakie książki są dobre dla dzieci?

Istnieje wiele różnych rodzajów książek, które są dobre dla dzieci. Książki planszowe, książeczki tekstylne i książki podręczne to świetny wybór. Książki z tektury są mocne i można je żuć bez uszkodzenia.

Książeczki z materiału są miękkie i często mają ciekawą fakturę, którą dzieci lubią dotykać. Wyskakujące książki są zabawne, ponieważ otwierają się, ukazując różne zdjęcia lub sceny w środku. Każdy rodzaj książki jest dobrym wyborem dla dziecka, o ile jest odpowiedni dla jego wieku.

Niemowlęta uwielbiają oglądać obrazki i wysłuchiwać historii, więc wybierz taki rodzaj książki, który Twoim zdaniem najbardziej zainteresuje Twoje dziecko. Czytanie dziecku to świetny sposób na nawiązanie z nim więzi i pomoc w poznawaniu otaczającego go świata. Zacznij czytać dziecku tak szybko, jak to możliwe i kontynuuj to przez całe dzieciństwo.

Czytanie jest nawykiem na całe życie, który przyniesie dziecku wiele korzyści.

Jak czytać książki dzieciom?

Czytanie dzieciom to coś więcej niż tylko czytanie słów z książki. Niemowlęta czerpią korzyści z oglądania ilustracji, słuchania Twojego głosu i odczuwania Twojej miłości, gdy trzymasz je blisko siebie. Czytanie jest jednym z najlepszych sposobów na budowanie więzi i umiejętności językowych.

Możesz zacząć dzielić się książkami z dzieckiem, zanim jeszcze zrozumie słowa, wskazując obrazki i rozmawiając o nich razem. Gdy Twoje dziecko rośnie, istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz dzielić z nim czas, jednocześnie budując słownictwo, rozumienie i inne umiejętności czytania i pisania:

Wybierz interesujące historie: wybierz książki z kolorowymi obrazkami na każdej stronie zamiast stron z tekstem (wypróbuj książki z obrazkami). Wybierz historie pasujące do jego zainteresowań (zwierzęta, jedzenie, ciężarówki itp.) i pamiętaj, aby uwzględnić historie z różnych kultur.

Czytaj na głos: to jeden z najlepszych sposobów, aby pomóc dziecku nauczyć się czytać. Podczas czytania zatrzymaj się w kluczowych momentach historii, aby dziecko mogło odpowiedzieć na pytania lub przewidzieć, co będzie dalej.

Pozwól im się dotknąć: pozwól dzieciom dotykać obrazków i czuć tekstury różnych książek. Pomaga to rozwijać zmysły dotykowe (zmysły czucia).

Wskaż to: czytając książkę z wieloma szczegółami, zwracaj uwagę na każdy punkt, gdy do niej dojdziesz. Na przykład, jeśli czytasz o zwierzętach hodowlanych, powiedz „Patrz! Krowa! Koń!” jak przewracasz strony. Pomaga to również maluchom w nauce czytania.

Baw się dobrze: dodaj efekty dźwiękowe i głosy dla każdej postaci w historii. To przyciągnie uwagę dzieci, a także pomoże im zrozumieć, że historie mają postaci, które mówią i robią rzeczy, jak prawdziwi ludzie (lub zwierzęta).

Możesz także wymyślać piosenki o tym, co razem czytacie. Na przykład, jeśli czytasz książkę, w której na każdej stronie są krowy, zaśpiewaj „Stary McDonald miał farmę… E I E I O!” jednocześnie wskazując każde zwierzę na zdjęciu.

Często czytaj: postaraj się wygospodarować czas każdego dnia, aby położyć się z dzieckiem lub niemowlakiem i podzielić się książkami przed snem lub podczas ich ulubionej cichej aktywności (drzemka jest do tego świetna). Zbudujesz silną więź i pomożesz im nauczyć się kochać czytanie tak samo jak Ty.

Nie martw się też, jeśli Twoje dziecko nie wydaje się być zainteresowane książkami. Każde dziecko jest inne, a niektóre dzieci są bardziej towarzyskie niż inne w młodym wieku. Po prostu próbuj różnych rodzajów historii, aż jedna przykuje ich uwagę (spróbuj też non-fiction).

I pamiętaj, że nigdy nie jest za późno; nawet starsze dzieci mogą codziennie korzystać z bajek przed snem lub na drzemkę.