Jaka jest dobra książka do podarowania na Baby Shower

Jaką dobrą książkę podarować na baby shower? Jest wiele wspaniałych książek, które możesz podarować jako prezenty na baby shower, ale oto niektóre z naszych ulubionych:

-Bardzo głodna gąsienica autorstwa Erica Carle

-Goodnight Moon autorstwa Margaret Wise Brown

-Where the Wild Things Are Maurice Sendak

-Zrób miejsce dla kaczych Roberta McCloskey

-Sztruks autorstwa Dona Freemana

Każda z tych książeczek jest wyjątkowa na swój sposób i wszystkie spodobają się zarówno nowemu dziecku, jak i rodzicom. Więc jeśli szukasz świetnej książki na baby shower, każda z nich będzie idealna!

Dodatkowa wskazówka: Jeśli chcesz dodać coś wyjątkowego do prezentu, dlaczego nie dołączyć kopii książki wraz z kocykiem dla dziecka lub misiem? Rodzice to pokochają!

Czy czytanie dziecku czyni je mądrzejszym?

W kilku badaniach stwierdzono pozytywny związek między czytaniem małym dzieciom a ich późniejszym sukcesem w nauce.

Jednak większość z tych badań skupiała się na wpływie wspólnego czytania książek na starsze przedszkolaki (w wieku około trzech lat) i nie sprawdzała konkretnie, czy czytanie przez rodziców sprawia, że ​​dzieci są mądrzejsze.

Jest to problematyczne, ponieważ nie ma wiarygodnych ocen dla niemowląt do około 18. miesiąca życia, więc trudno jest stwierdzić, czy skorzystały z całego czasu, jaki spędziłeś na czytaniu im historii, gdy były małe, czy nie.

Ale teraz naukowcy z Carnegie Mellon University w Pittsburghu przeprowadzili właśnie takie badanie!

Informują, że:

Wczesne rozpoczęcie czytania z dzieckiem może przyspieszyć rozwój mózgu poprzez stymulację połączeń nerwowych w częściach mózgu niemowlęcia ważnych dla umiejętności językowych.

W badaniu, opublikowanym w czasopiśmie Pediatrics, przyjrzano się, jak czytanie wpływa na aktywność mózgu u 19 niemowląt, które czytano lub nie czytano w pierwszym roku życia.

Mózgi dzieci zostały zeskanowane w wieku 12 i 24 miesięcy za pomocą funkcjonalnej spektroskopii w bliskiej podczerwieni (fNIRS), technologii mierzącej poziom tlenu w mózgu.

W obu grupach wiekowych naukowcy odkryli, że niemowlęta, których rodzice czytali im, wykazywały zwiększoną aktywację w dwóch obszarach mózgu związanych z rozwojem języka: w okolicy Broki i Wernickego.

Odkryli również, że ta zwiększona aktywizacja była powiązana z lepszymi umiejętnościami językowymi, gdy dzieci były oceniane w wieku 24 miesięcy.

Autorzy badania twierdzą, że ich odkrycia sugerują, że czytanie małym niemowlętom jest ważne dla stymulacji wczesnego rozwoju mózgu i położenia fundamentów pod przyszłe umiejętności językowe. Zalecają czytanie dziecku codziennie, od urodzenia, jeśli to możliwe!

To świetna wiadomość dla rodziców – to kolejny dobry powód, aby czytać dziecku bajki na dobranoc każdej nocy (a nawet w ciągu dnia)!

Nie tylko zapewnia czas na tworzenie więzi i pomaga promować miłość do książek, ale także w istotny sposób pomaga rozwijać ich mózgi. Więc czytaj dalej, rodzice! Twoje dzieci później Ci za to podziękują!

Czy roczniak może czytać?

Krótka odpowiedź brzmi: nie, roczniak nie potrafi czytać. Nie oznacza to jednak, że Twoje dziecko nie może nauczyć się czytać w tak młodym wieku lub nawet przed rozpoczęciem szkoły. Oto kilka wskazówek, jak uczyć umiejętności czytania we wczesnym okresie życia:

Naucz się podstaw akustyki za pomocą fiszek i innych materiałów zaprojektowanych specjalnie dla małych dzieci (np. książek „ABC”).

Czytaj na głos proste historie na znane tematy, takie jak zwierzęta lub owoce/warzywa, aby dzieci mogły zrozumieć, jak wyglądają słowa, gdy są wypowiadane na głos – to pomoże im zapamiętać, które z nich łatwo do siebie pasują; z czasem zacznij wprowadzać bardziej złożone koncepcje!

Kiedy dzieci opanują podstawy, takie jak ABC, liczby i kształty; przechodzą na wyższy poziom, gdzie zaczynają czytać krótkie zdania o swoich ulubionych rzeczach (np. „Jestem głodny”), a następnie dłuższe, które są dla nich trudniejsze, ale nadal zabawne, ponieważ daje im to coś konkretnego, na czym mogą się skupić podczas nauki liter idźcie razem w porządku słów do makijażu – wszystko przed snem!

Oto lista polecanych książek: Goodnight Moon Margaret Wise Brown lub jakakolwiek inna książka z obrazkami, którą uwielbiasz czytać na głos ze swoim dzieckiem w nocy, zanim odejdzie do krainy snów.

Pomoże to zaszczepić dobre nawyki, takie jak uważne słuchanie, gdy inni mówią, aby mogli lepiej zrozumieć, co jest mówione w tych chwilach – wszystko bez problemów z zasypianiem!

I wreszcie, nadal zapewniaj wspierające i pielęgnujące środowisko domowe, które sprzyja nauce; bądź cierpliwy, gdy nie spiesząc się, aby wszystko naprawić, gdy każdy postępuje we własnym tempie; daj dużo zachęty i pochwały, gdy tylko uda im się osiągnąć coś nowego.

Odrobina wysiłku każdego dnia pomoże Twojemu dziecku odnieść sukces w czytaniu!

Jak mogę poprawić IQ mojego dziecka?

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić iloraz inteligencji swojego dziecka. Niektóre z nich to:

-Czytanie dziecku

-Rozmawianie z dzieckiem

– Zabawa z dzieckiem

-Pobudzanie rozwoju dziecka poprzez stymulację i eksplorację

Wszystkie te czynności pomogą stymulować mózg Twojego dziecka i promować zdrowy rozwój poznawczy. Pamiętaj, aby każdego dnia spędzać czas z maluchem i być kreatywnym w znajdowaniu sposobów na zaangażowanie go w naukę! Twoje dziecko później Ci za to podziękuje.