Jak zrobić sześciokątny materac wyściełany na kojec?

W tym poradniku dowiesz się, jak wykonać sześciokątny materac do kojca. Kroki są łatwe i proste w użyciu. Czytaj.

Kroki tworzenia sześciokątnego materaca do kojca

Krok 1 – Wytnij kawałek sklejki tego samego rozmiaru co Twój kojec

Jak zrobić sześciokątny materac wyściełany na kojec?

Krok 2 – Wytnij sześć kawałków materiału, z których każdy ma 24 „x24”

Krok 3 – Zszyj razem dwa kawałki materiału, prawymi stronami do siebie. Powtórz ten krok dla pozostałych czterech kawałków tkaniny. Powinieneś mieć teraz trzy duże kwadraty materiału.

Krok 4 – Weź jeden kwadrat i złóż go na pół, tak aby dwa krótsze końce się spotkały. Zszyj wzdłuż góry i dołu, aby uzyskać kształt tuby. Zrób to ze wszystkimi trzema kwadratami. Teraz powinieneś mieć zszytych sześć rurek.

Krok 5 – Odwróć tuby na lewą stronę, aby szwy znalazły się wewnątrz. Dzięki temu Twoje dziecko będzie na nich wygodniejsze do spania.

Krok 6 – Zszyj rurki, aby utworzyć trzy duże sześciokąty. Szwy powinny znajdować się po wewnętrznej stronie sześciokąta, aby nie były widoczne z zewnątrz kojca.

Krok 7 – Zszyj mały kawałek materiału wokół każdego otworu rurki, który będzie używany jako wejście/wyjście dla dziecka. Wymaga to trochę kreatywności i zawsze możesz zapytać kogoś innego, kto szyje, czy jest to możliwe, lub pokazać mu ten post na blogu w poszukiwaniu pomysłów!

Krok 8 – Wytnij sześć kawałków o wymiarach 12 „x24”. Będą to kwadraty z dwoma otworami, które umożliwiają przymocowanie tych paneli po obu stronach bez pokazywania żadnych szwów.

Używając czterech śrub na panel (dwie na górze i dwie na dole), przykręć te elementy przez obie strony paneli.

Krok 9 – Aby zrobić sześciokątny materac do kojca, umieść każdy panel w jednym otworze z każdej strony nowo utworzonych większych sześciokątów i ponownie przymocuj za pomocą wszystkich czterech śrub!

Masz teraz niesamowicie przytulną (i bezpieczną) przestrzeń do spania, z której Twoje dziecko może się cieszyć podczas pierwszych kilku miesięcy spędzonych z Tobą w domu!

Jak usunąć pleśń z huśtawki dziecięcej?

Pleśń może być trudna do usunięcia z powierzchni. Możesz potrzebować specjalnych produktów lub narzędzi do jego czyszczenia, w zależności od rodzaju powierzchni, z którą pracujesz i stopnia zarażenia pleśnią.

Oto kilka wskazówek, jak wyczyścić pleśń z huśtawki dla dzieci:

-Zetrzeć wszelkie widoczne zarodniki za pomocą miękkiej szmatki nasączonej wodą. -Umieść huśtawkę dziecka na zewnątrz, jeśli to możliwe podczas ładnej pogody.

-Szoruj uniwersalnym środkiem czyszczącym zawierającym roztwór wybielacza, który zabija pleśnie.

-Upewnij się, że Twoje dziecko nie styka się z niczym innym pokrytym pleśnią podczas czyszczenia sprzętu do użytku na zewnątrz. Czyszczenie zabawek i sprzętu na świeżym powietrzu dla dziecka z problemami sensorycznymi.

-Używaj rękawiczek podczas nakładania środków czyszczących, aby nie dotykały skóry ani oczu.

-Usuń wszelkie pozostałości pleśni i pleśni z powierzchni.

-Zdejmij huśtawkę dziecka, jeśli nie można jej wyprać na zewnątrz z powodu deszczu lub innych warunków, które mogą spowodować uszkodzenie przedmiotu przez wodę. Można go wyczyścić i wysuszyć w pomieszczeniu, a po zakończeniu czyszczenia wyjąć z powrotem.

-Wyszoruj ponownie roztworem wybielacza, jak wspomniano wcześniej, aby zabić wszelkie pozostałe zarodniki, które mogły nie zostać usunięte podczas prania, ponieważ często żyją głęboko w szczelinach na powierzchniach, takich jak te znajdujące się na zabawce dziecięcej, takich jak paski z tkaniny do zawieszania huśtawek lub siedzeń wewnątrz plastiku pojemniki zawieszone na linach lub łańcuchach przymocowanych w górnych rogach, w których brudne cząstki mają tendencję do gromadzenia się z czasem w wyniku poruszania się w górę i w dół podczas kołysania.

Czyszczenie zabawek i sprzętu na zewnątrz dla dziecka z problemami sensorycznymi

-Poczekaj, aż powierzchnia całkowicie wyschnie, zanim przywrócisz ją dziecku.

– Jeśli jakikolwiek roztwór wybielacza wyschnie na powierzchni i pozostawi biały osad, wytrzyj go wilgotną ściereczką, jak wspomniano wcześniej.

Jak usunąć pleśń z paczki i zabawy?

Istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby usunąć pleśń z opakowania i zabawy. Musisz zacząć jak najszybciej, aby pleśń nie uszkodziła żadnych innych części rzeczy Twojego dziecka ani nie spowodowała dla niego dodatkowych problemów.

Jeśli tak się stanie, może być konieczna wymiana przedmiotów, które miały kontakt z pleśnią i nie powinny być używane ponownie, dopóki nie zostaną odpowiednio oczyszczone i wysuszone. Obejmuje to ubrania, materiały pościelowe, takie jak prześcieradła i koce, wypchane zwierzęta itp.

Jak czyścić siatkę w kojcu?

Najlepszym sposobem czyszczenia siatki w kojcu jest użycie wilgotnej szmatki i odrobiny mydła. Pamiętaj, aby następnie dobrze wypłukać siatkę, aby nie pozostały żadne pozostałości.

Możesz również użyć odkurzacza z przystawką do tapicerki, aby usunąć wszelkie zabrudzenia lub kurz z siatki. Jeśli masz uporczywe plamy, możesz użyć rozcieńczonego roztworu wybielacza, aby je usunąć. Pozwól siatce całkowicie wyschnąć przed włożeniem jej z powrotem do kojca.

Jeśli Twoje dziecko ulegnie wypadkowi w kojcu, natychmiast go posprzątaj. Użyj sprayu lub chusteczek dezynfekujących, aby pozbyć się wszelkich bakterii lub wirusów. Pozwól siatce całkowicie wyschnąć przed ponownym użyciem. Dobrym pomysłem jest również posiadanie pod ręką zapasowego zestawu paneli siatkowych, na wypadek poplamienia lub zabrudzenia.