Jak zrobić ścierki do odbijania z wstępnie złożonych pieluch

Jak zrobić bekanie z wstępnie złożonych pieluch? To częste pytanie młodych mam. Jednak w tym filmie dowiesz się, jak to zrobić.

Potrzebne będą: składane pieluchy, nożyczki, maszyna do szycia (lub igła z nitką), szpilki

Złóż pieluchę na trzy części tak, aby środkowa część była skierowana na zewnątrz. Przetnij wzdłuż dwóch zagnieceń, aby utworzyć długi pasek materiału. Szyj wzdłuż jednej krawędzi materiału ściegiem zygzakowym. Odwróć prawą stronę i dociśnij żelazkiem. Powtórz dla wszystkich pasków.

Zepnij paski razem na jednym końcu, upewniając się, że szwy są wyrównane po obu stronach. Zszyj wzdłuż szpilki ściegiem zygzakowym. Odetnij nadmiar materiału i odwróć prawą stronę. Prasa żelazkiem. Twoje chusteczki są teraz gotowe do użycia!

Jak pozbyć się pieluch w domu?

Pozbywanie się zużytej pieluchy nie jest tak łatwe, jak się wydaje. Wymaga to od Ciebie, rodzica, pewnego wysiłku i energii. Istnieją różne sposoby, jak zrobić to prawidłowo, aby było to bezpieczne dla zdrowia Twojego dziecka i nie spowodowało żadnych szkód ani infekcji podczas sprzątania bałaganu pozostawionego przez brudną pieluchę.

Na przykład, jeśli chcesz spalić się w ogniu, inną opcją byłoby włożenie ich do dwóch plastikowych toreb przed wyrzuceniem ich z koszem na śmieci poza dom.

Istnieją jednak bezpieczniejsze opcje, takie jak ich bezpieczne usuwanie bez powodowania problemów i niebezpieczeństw w procesach utylizacji, takich jak wypalanie lub spuszczanie ścieków domowych, które mogłyby w ten czy inny sposób wpłynąć na jakość wody.

Oto niektóre z najlepszych sposobów pozbycia się zużytych pieluch:

Wyrzucanie ich do koszy na śmieci/śmietników – to jeden z najbardziej praktycznych i ekonomicznych sposobów na prawidłowe wyrzucenie brudnej pieluchy wraz z innymi rodzajami śmieci w domu, takimi jak stare ubrania, opakowania i resztki po obiedzie, które mogły zostać umieszczane w plastikowych torebkach przed wyrzuceniem do domowego kosza na zewnątrz lub w sąsiedztwie miejsc zbiórki odpadów komunalnych.

Będą one okresowo odbierane przez jednostki samorządu terytorialnego w celu dalszego przetworzenia w ich zakładach, gdzie będą traktowane jako odpady przemysłowe udostępnione do recyklingu po odpowiednich procedurach przetwarzania, wykonanych w celu zapewnienia standardów bezpieczeństwa ustalonych przez zainteresowane władze w zakresie działań związanych z gospodarką odpadami na terenach mieszkalnych.

Jedna uwaga ostrzegawcza, jeśli chcesz skorzystać z tej metody: upewnij się, że plastikowe torby, których używasz do wyrzucania pieluchy, są wystarczająco grube, aby płyn nie wydostawał się i nie tworzył bałaganu w koszu lub puszce na śmieci.

Inną rzeczą, którą możesz chcieć zrobić przed wyrzuceniem ich do zwykłych koszy na śmieci, jest zawiązanie ciasno brudnych pieluch na kilka supełków, aby nieprzyjemny zapach nie rozprzestrzeniał się po całym domu, a jeśli pozostaną jakieś resztki kału, będzie to lepiej ukryte i ukryte przed zwykłym wzrokiem; tak jak to, co zwykle robimy z naszymi pojemnikami na śmieci w kuchni.

Jeśli w pobliżu nie ma miejsc na odpady – dzieje się tak, gdy mieszkasz na obszarach wiejskich, gdzie nie ma wyznaczonych miejsc na odpady z gospodarstw domowych, poza wyrzuceniem wszystkiego na otwarte wysypiska śmieci.

W takim przypadku należy wziąć pod uwagę niektóre zagrożenia dla zdrowia i środowiska, które mogą wystąpić, jeśli nie zostaną odpowiednio zutylizowane.

Spalanie ich – jest to najczęstszy sposób pozbycia się zużytych pieluch w wielu krajach wiejskich, a także w krajach trzeciego świata, gdzie spalanie jest nadal najtańszym i najbardziej praktycznym sposobem na pozbycie się wszelkiego rodzaju odpadów, w tym odpadów biomedycznych, takich jak brudne pieluchy.

Jednak istnieje niebezpieczeństwo związane ze spalaniem czegokolwiek, zwłaszcza gdy dotyczy to tworzyw sztucznych, które podczas spalania wytwarzają szkodliwe gazy, takie jak dioksyny i furany.

Oprócz zanieczyszczania powietrza, wdychamy te zanieczyszczenia, które mogą również skazić glebę i zbiorniki wodne w pobliżu spalarni, gdy pada deszcz, przynosząc popiół pozostawiony przez ogień.

Wrzucanie ich do domowych kanalizacji – wierz lub nie, to najlepszy sposób na pozbycie się brudnych pieluszek! Podobnie jak inne rodzaje śmieci, takie jak resztki jedzenia i tłuszcz z kuchni.

Rury podłączone do domowej instalacji wodociągowej mogą łatwo przetransportować się do oczyszczalni ścieków, gdzie są sortowane ręcznie lub mechanicznie przez pracowników z tego obszaru.

Przed składowaniem w zbiornikach do dalszego przetwarzania w ich obiektach, które mogą wykorzystywać różne metody oczyszczania ścieków, w tym usuwanie szkodliwych pierwiastków poprzez różne procedury osadzania i filtrowania.

Jedna rzecz, o której powinieneś pamiętać, jeśli chcesz zastosować tę metodę: NIE wkładaj do tych odpływów niczego poza jednorazowymi pieluchami, ponieważ w końcu zatkają one cały system wodno-kanalizacyjny, powodując uszkodzenie nie tylko samych odpływów, ale także innych podłączonych obszarów z tymi głównymi liniami odwadniającymi twojego domu.

Jak sprawić, by moje dziecko przestało walczyć ze zmianami pieluch?

Jednym ze sposobów, aby Twoje dziecko przestało walczyć ze zmianami pieluch, jest uczynienie tego doświadczenia tak pozytywnym, jak to tylko możliwe. Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, na przykład czystą pieluchę i chusteczki. Śpiewaj lub rozmawiaj ze swoim dzieckiem podczas zmiany, a po jej zakończeniu pochwal go.

Staraj się nie wydawać dźwięków, które mogłyby być przerażające lub przerażające, takich jak głośne dźwięki lub nagłe ruchy. I na koniec, zachowaj spokój i pozytywne nastawienie – jeśli jesteś zestresowany, Twoje dziecko również to złapie i zdenerwuje.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, spróbuj łapówki. Niektórzy rodzice uważają, że danie dziecku małego przysmaku – na przykład grzechotki lub pluszaka – po zmianie pieluszki, może pomóc w nakłonieniu ich do współpracy następnym razem.

Pamiętaj tylko, aby nie używać tego jako kuli i oferować łapówkę tylko wtedy, gdy jej potrzebujesz; nadmierne poleganie na łapówkach może na dłuższą metę przynieść odwrotny skutek. Ostatecznie najważniejszą rzeczą jest cierpliwość i próbowanie różnych rzeczy, dopóki nie znajdziesz tego, co działa dla twojego dziecka.